oponki zimowe

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
gmadh
Posty: 4
Rejestracja: 01 lut 2010, 00:10
Auto: LC 120
Kontakt:

oponki zimowe

Post autor: gmadh »

Witajcie!

moja przygoda z LC rozpoczęła sie zaledwie kilka dni temu i to od tego że poleciałem do rowu podczas śnieżycy (godzinę po zakupie samochodu).
Tak więc mam pierwsze pytanie techniczne co sądzicie o ogumieniu Nokian WR SUV 265/65R17 116 H.

Głównie trasy po naszych drogach krajowych i miasto.
Nie mam w planach terenowych wypadów..

pozdr.
GM

Awatar użytkownika
speedy
Posty: 199
Rejestracja: 26 gru 2008, 03:17
Auto: VZJ95 98r
Kontakt:

Re: oponki zimowe

Post autor: speedy »

Poki starsi :D (stazem) wyjadacze tego forum spia to ja ci proponuje zagladnij tu http://www.tlc.org.pl/viewtopic.php?f=5&t=24&start=1290 (taki regulamin) a potem pytaj a bedzie wszystko oki. :)
Pzdr speedy

Awatar użytkownika
gmadh
Posty: 4
Rejestracja: 01 lut 2010, 00:10
Auto: LC 120
Kontakt:

Re: oponki zimowe

Post autor: gmadh »

Już odrobiłem zadanie domowe.
dzięki za przypomnienie.
GM

Awatar użytkownika
Cobra
Posty: 828
Rejestracja: 10 wrz 2009, 10:18
Auto: KZJ70,NIssan Navara, BMW 520
Kontakt:

Re: oponki zimowe

Post autor: Cobra »

Ogólnie czytałem w jakieś Gazecie test porównawczy opon..

Nokian na śniegu nie wypadał za dobrze...

Ja osobiście w jednym samochodzie LC95 mam Bridgstone Bridgestone Blizzak LM25 4x4 265/70R16 112 T Mogę mieć je za 650 zł za sztukę :)

Jestem bardzo zadowolony....

W drugim mam Yokohamy Geolandar 265/75/R 16 też fajne tylko mają już oznaczenie AT, czyli All terrain

Awatar użytkownika
gmadh
Posty: 4
Rejestracja: 01 lut 2010, 00:10
Auto: LC 120
Kontakt:

Re: oponki zimowe

Post autor: gmadh »

chyba mnie przekonałes - na opony Bridgstone
jutro je montuje i jak to mówią u mnie na wsi - sie zobaczy ;-)

GM
Cobra pisze:Ogólnie czytałem w jakieś Gazecie test porównawczy opon..

Nokian na śniegu nie wypadał za dobrze...

Ja osobiście w jednym samochodzie LC95 mam Bridgstone Bridgestone Blizzak LM25 4x4 265/70R16 112 T Mogę mieć je za 650 zł za sztukę :)

Jestem bardzo zadowolony....

W drugim mam Yokohamy Geolandar 265/75/R 16 też fajne tylko mają już oznaczenie AT, czyli All terrain

Awatar użytkownika
estewes
Klubowicz
Posty: 1399
Rejestracja: 28 sie 2009, 19:30
Auto: HJ60 2H turbo
Kontakt:

Re: oponki zimowe

Post autor: estewes »

Cobra,ale ty masz dar przekonywania! :mrgreen:

Art
Posty: 162
Rejestracja: 06 paź 2008, 17:14
Auto: VZJ 95 & LPG
Kontakt:

Re: oponki zimowe

Post autor: Art »

Elo,

Ja jeżdzę na BF goodrich AT 265/70 R16 i w zimie nie mam jakiś specjalnych problemów. Idzie to wszystko po śniegu w sumie nieźle o ile nie ma lodu i hamuje się odpowiednio do 2t wagi. No chyba,ze chcesz mieć dwa (trzy?) komplety opon to może i jest to jakies rozwiązanie na zimówki.

Awatar użytkownika
Kwiatec
Klubowicz
Posty: 4385
Rejestracja: 15 gru 2008, 10:49
Auto: TOYOTA Hilux
Kontakt:

Re: oponki zimowe

Post autor: Kwiatec »

Panowie nie pitolcie farmazonów. Na zimę to jest zimówka i tyle. jeżeli auto jest użytkowane do jazdy codziennej nie ma opcji. Atek to typowa opona letnia a nie all sezon. Na te warunki zimówka jest najlepsza i basta. Też użytkuję bridgestony i jestem baaaardzo zadowolony. lekkim pickupem muszę się starać żeby po dodaniu gazu zerwał przyczepność :wink:

Awatar użytkownika
peczu
Posty: 57
Rejestracja: 12 lut 2009, 15:02
Auto: LJ70, Hil 2.5sr
Kontakt:

Re: oponki zimowe

Post autor: peczu »

Kwiatec pisze:Panowie nie pitolcie farmazonów. Na zimę to jest zimówka i tyle. jeżeli auto jest użytkowane do jazdy codziennej nie ma opcji.
Racja. Na drodze, gdzie w MT-ekach po lekkim odpuszczeniu gazu tył wyprzedza przód,
w zimówkach (BFG ze starym typem bieżnika) ciężko się choć trochę poślizgać, są dobre w kopnym śniegu i na oblodzeniach. A przy 2 kompletach felg zmiana na MT to chwilka.

Awatar użytkownika
realBiker
Posty: 748
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:31
Auto: VZJ90

Re: oponki zimowe

Post autor: realBiker »

Zimówki to są dobre na po mieście i na po czarnym. Gmadh nie ma zamiaru w krzaczory jechać to może sobie zimówki zakładać. Ja tam w zimie często korzystam z objazdów przez krzaki i przy takim śniegu jaki teraz leży w trójmieście to i na AT czasem ciężko się przebić. Ale za to funn jest :D lepsza taka zabawa niż pyrkanie w korku. Zimową oponą raczej bym nie powalczył w zmrożonym śniegu po kolana. Na korolce mam nokiany zimowe i spoko się jeździ. Poślizgów zero. Pod dom podjadę, a góra do chałupy stroma i śniegu nawalone przyzwoicie. Breję śniegową też dobrze odprowadza. O BF AT sporo czytałem opinii bo to popularna gumka i jeśli idzie o zimę to żadnych superlatyw, same narzekania ;) Dlatemu kupiłem japańskie ATeki i z wielką obawą czekałem na śniegi, po cichu licząc że jak co roku zimą śniegu nie będzie. I się doczekałem ;)

Awatar użytkownika
Magnus
Klubowicz
Posty: 985
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:34
Auto: aktualnie bez auta, kiedyś HZJ73, HDJ80
Kontakt:

Re: oponki zimowe

Post autor: Magnus »

Ja miałem BFG AT w HDJ 80 i byłem bardzo zadowolony, z tym, że to stały napęd 4x4.
Choć muszę przyznać, że Disco na takich samych oponkach, też przecież ze stałym 4x4, miało juz widoczne problemy na śniegu. Może to kwestia różnicy w ciężarze.

galon
Posty: 62
Rejestracja: 15 cze 2008, 13:52

Re: oponki zimowe

Post autor: galon »

Od tego sezonu moja hdj'tka śmiga na Blizzak'ach. Dzięki temu pewnie czuję grunt pod kołami ;) Opony zaj.iste!

watto
Posty: 92
Rejestracja: 05 cze 2009, 12:01
Auto: Blazer 4.3 LT 99'
Kontakt:

Re: oponki zimowe

Post autor: watto »

Kwiatec pisze:Panowie nie pitolcie farmazonów. Na zimę to jest zimówka i tyle. jeżeli auto jest użytkowane do jazdy codziennej nie ma opcji. Atek to typowa opona letnia a nie all sezon. Na te warunki zimówka jest najlepsza i basta. Też użytkuję bridgestony i jestem baaaardzo zadowolony. lekkim pickupem muszę się starać żeby po dodaniu gazu zerwał przyczepność :wink:

AT BFG ma oznaczenia M+S więc jest to opona wielosezonowa, ja jeżdżę na nich obecnie i nie mam powodów do narzekań

Awatar użytkownika
realBiker
Posty: 748
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:31
Auto: VZJ90

Re: oponki zimowe

Post autor: realBiker »

Ta wielostopniowość wcale nie oznacza ze to jest opona zrobiona pod katem niskich temperatur i śniegu/lodu. To w końcu produkt hamerykański a tam zimy nie mają i cały rok można na tym jeździć ;)

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: oponki zimowe

Post autor: Kames »

Panowie to nie jest pytanie jak słusznie kolega Kwiatec zauwazył czy letnie ,czy zimowe ogumienie mamy zakładac- tylko jaka opona na zime :!:
ja bym polecał ze wzgledu na to iz bardziej jezdzisz po trasie , a napewno ciezsze warunki mogą cie spotkac bridgestona DMZ3 -to co proponował mesie Cobra, sprawdzona trzeciej juz generacji oponka zimowa ktora bezapelacyjnie zasłuzyła na medal

ODPOWIEDZ