Co zamiast BFG KM 1 ?

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: Co zamiast BFG KM 1 ?

Post autor: konus »

Na buckshotach maxxisa.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18031
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Co zamiast BFG KM 1 ?

Post autor: kylon »

Wybór jest tylko rozumiem, że cena jest zbyt wysoka. Każdy producent ma ten rozmiar w swojej ofercie.

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: Co zamiast BFG KM 1 ?

Post autor: konus »

Ale na maxisy jest teraz jakaś promocja chyba 3 w cenie 4. Są drogie ale na prawdę dobre i mocne opony.

onasz
Posty: 543
Rejestracja: 03 kwie 2009, 16:29
Auto: Chwilowo brak
Kontakt:

Re: Co zamiast BFG KM 1 ?

Post autor: onasz »

MUDERY są dostępne w rzeczy samej ale jakieś takie gładkie z boku bardziej niż BFG ,ale cena dobra

onasz
Posty: 543
Rejestracja: 03 kwie 2009, 16:29
Auto: Chwilowo brak
Kontakt:

Re: Co zamiast BFG KM 1 ?

Post autor: onasz »

kylon pisze:Wybór jest tylko rozumiem, że cena jest zbyt wysoka. Każdy producent ma ten rozmiar w swojej ofercie.
Każdy ma ale niema, a cena mnie interesuje porównywalna z BFG.

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: Co zamiast BFG KM 1 ?

Post autor: konus »

Tym bokiem się nie przejmuj.

onasz
Posty: 543
Rejestracja: 03 kwie 2009, 16:29
Auto: Chwilowo brak
Kontakt:

Re: Co zamiast BFG KM 1 ?

Post autor: onasz »

konus pisze:Tym bokiem się nie przejmuj.
Ale Bighorn albo Mudzilla coś tam z boku mają a ponoć lepiej mieć niż nie mieć :mrgreen:

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Co zamiast BFG KM 1 ?

Post autor: Kames »

panowie pomału :!: po wycofaniu bfg m/t oczywista stary bieznik, pirelli wprowadza na rynek spowrotem swoją /mt/ tak słyszałem kto zna ten bieznik i wie jak wygląda bedzie to napewno bardzo ciekawa alternatywa

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18031
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Co zamiast BFG KM 1 ?

Post autor: kylon »

Tylko Pirelli to największy szit jeśli chodzi o opony terenowe. No chyba, że coś się zmieni od ostatnich 15 lat.

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Co zamiast BFG KM 1 ?

Post autor: Kames »

konus pisze:Ale na maxisy jest teraz jakaś promocja chyba 3 w cenie 4. Są drogie ale na prawdę dobre i mocne opony.
ze mocne to wiemy ,niestety nie są to biezniki do jazdy po czarym , a kazdy zawsze cus tam jezdzi , oponki po dłuzszej jezdzie po asfalcie mają duzą tendencje do zjawiska schodkowania przaz swoją twardosc -wpływa to na poziom niemiłosiernego chałasu :!: oraz tragicznej trakcji na mokrej nawierzchni :!: a tego chyba chcielibysmy uniknąc wydając pare złotych na gumy

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Co zamiast BFG KM 1 ?

Post autor: Kames »

kylon pisze:Tylko Pirelli to największy szit jeśli chodzi o opony terenowe. No chyba, że coś się zmieni od ostatnich 15 lat.
e nie tragizujmy walory terenowe miała dosc bieznik podobny d bfg i bok bardziej uzebrowany , a swoją drogą moze cos zmienią :shock:
http://www.autoaccents.com/Wheelsandtir ... appler.jpg
http://www.pkp.lv/pics/Pirelli_Scorpion ... 00x600.jpg
a tu poczciwy bfg czy nie podobny :?:
http://www.terenowo.pl/public_html/NOWO ... BFG.MT.jpg

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: Co zamiast BFG KM 1 ?

Post autor: konus »

kames76 bzdury piszesz.

Nie sprawdzonych informacji nie wypisujemy.

Mudery są dość miękkimi oponami ( coś jak nowy mt bfg ), ścierają się bardzo równomiernie i to na asfalcie, i w bardzo małych ilościach. Mam zrobione 15000km na muderach ( 10000 asfalt ) i zużycie jest równomierne i bardzo małe ( 2mm z wysokości ).

Nie rozpisujmy się w tym wątku o oponach innych niż zastępujące mt bfg bo to nie ma sensu.

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Co zamiast BFG KM 1 ?

Post autor: Kames »

ja znam goscia byłego kierowce pks ,dla niego opona stara debica wielosezonowa d 124 jest 8 cudem swiata i innych nie uznaje :wink:
ty sam jezdzisz./oczywiscie nie neguje twego zdania /ale ja je ludziom zakładam i znam ich opinje w troszke szerszej skali to tyle co mialem do powiedzenia wysoki sądzie

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: Co zamiast BFG KM 1 ?

Post autor: konus »

Myślę że używałem w terenie jak i w wyprawach w ostatnim czasie więcej rodzajów opon ( producenci, bieżniki ) niż ktokolwiek na tym forum. Na samej 80 miałem 4 bieżniki 3 producentów.

Wydaje mi się że mam pojęcie o oponach dużo lepsze niż niejeden ze względu na to że sam ich używam a nie tylko słucham opinii innych.

Tak że podsumowując maxxis buckschot mudder jest idealnym zamiennikiem bfg mt1 i obecnie na rynku lepszego niema. ( Oczywiście jakby ktoś chciał i się uparł to za większe pieniądze i z USA można ściągnąć lepszą opnę )

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Co zamiast BFG KM 1 ?

Post autor: Kames »

ano kazdy swoje wie ale nie o to chodzi ,a co powiecie na good&yeara /mtr/a mialem mna trzech samochodach i jest ok

ODPOWIEDZ