Nowa oponka BFGoodrich

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
fobos
Posty: 3155
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:47
Auto: VZJ 90
Kontakt:

Re: Nowa oponka BFGoodrich

Post autor: fobos »

Zbyszku, z tej strony wynika, że powinny być produkowane na felgę 17', ale musisz zadzwonić i zapytać, bo dostępne chyba nie są.
http://www.ityre.com/pl/tyres/catalog/b ... del/21020/

Zbyszek
Posty: 557
Rejestracja: 29 maja 2007, 12:45
Auto: Hil,Grizzly, Rubicon, texas 490,GLA4 matic
Kontakt:

Re: Nowa oponka BFGoodrich

Post autor: Zbyszek »

Niestety są niedostępne więc chyba się zdecyduję na AT. Dzięki za informację i przepraszam za mieszanie w temacie MT

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Nowa oponka BFGoodrich

Post autor: Kames »

i tu mamy problem podobno cała rozmar. mają w czerwcu ,lipcu wprowadzic ale wiadomo jak to jest :wink:

Husky
Posty: 909
Rejestracja: 31 sty 2010, 22:19
Auto: plastic fantastic

Re: opony zimówki czy AT

Post autor: Husky »

pytanie mam dotyczące opon więc nie będę zakładał nowego wątku.

chodzi o zakup BF Goodrich Mud Terrain T/A KM2 , obecnie mam 265/65/17 ale w ofercie nie ma takiego rozmiaru, prosze o radę jaki rozmiar wybrac.?

aaawaldi
Posty: 158
Rejestracja: 06 cze 2009, 20:49
Auto: KDJ 95
Kontakt:

Re: Nowa oponka BFGoodrich

Post autor: aaawaldi »

Tu masz link do strony, na której przeliczysz rozmiar:
http://www.opony.com.pl/opony/opony_zamienniki.asp" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
kpeugeot
Klubowicz
Posty: 2513
Rejestracja: 24 cze 2009, 06:52
Auto: Taro(hilux) 3.0 V6
lj70 2LTII r1986
LJ78 2LT EFI 1991
Kontakt:

Re: Nowa oponka BFGoodrich

Post autor: kpeugeot »

ma ktoś rozmiar 33 x 10,5 r 15

jak się sprawuje ściera? czy nie jest zamiękka na bokach?

czy felga 8,5 nie będzie za szeroka?

Awatar użytkownika
realBiker
Posty: 748
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:31
Auto: VZJ90

Re: Nowa oponka BFGoodrich

Post autor: realBiker »

Co znaczy że nowy MT BFG nie nadaje się na błoto? Albo jakie błoto ma na myśli autor takiej tezy? ;)

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Nowa oponka BFGoodrich

Post autor: Kames »

w por. do poprzednika to szit jak holera zakleja sie niemiłosiernie a trawersy to juz nie wspomne na testach wypadł gorzej
niz all terain

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: Nowa oponka BFGoodrich

Post autor: seburaj »

kames76 pisze:w por. do poprzednika to szit jak holera zakleja sie niemiłosiernie a trawersy to juz nie wspomne na testach wypadł gorzej
niz all terain
dupisz Pan farmazony, ot co... :roll:

Awatar użytkownika
realBiker
Posty: 748
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:31
Auto: VZJ90

Re: Nowa oponka BFGoodrich

Post autor: realBiker »

Zdumiewająca jednomyślność ;) Na kupno starej wersji to raczej nie mam szans.

Awatar użytkownika
Kwiatec
Klubowicz
Posty: 4385
Rejestracja: 15 gru 2008, 10:49
Auto: TOYOTA Hilux
Kontakt:

Re: Nowa oponka BFGoodrich

Post autor: Kwiatec »

kames76 pisze:............ na testach wypadł gorzej
niz all terain
chyba się zagalopowałeś miszcz. idąć w tą stronę to jeszcze robi gorzej od szosówek i zimówek :mrgreen:
wy górole to jednak mega pesymisty jesteście :mrgreen:
Opona jest super, nic ciekawszego w tej cenie na rynku nie ma i tyla. ja jestem bardzo zadowolony. codzienna jazda po asfalcie i budowach piaskowych, błotnych, glinkowych upewnia mnie o dobrym wyborze :wink:

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Nowa oponka BFGoodrich

Post autor: Kames »

Ej chłopy -ja swoje wy swoje :!: jako mtek do ciarania w błocie to katastrofa ,ale jako pikny mtek na wasze ulice to jak najbardziej moze byc :wink: narabiam z tym troszke i wiem to ze swojego doswiadczenia i klienta , miałem panie kwiatek i seburai przypadki gdzie ludzie prosili o zamiane , lub sprzedanie zakupionych opon ,gdyz mieszkając w Gorcach mają kupe gliniory ,korzeni przed soba nim dotrą do domu , a oponka sie nie sprawdza :!: i nie dyskutujmy komu jak sie gdzie jedzie , szczeg. na czarnym - wiem jedno własnosci terenowe toto straciło ,a nie zyskało
a jak panowie takie mondrasinskie to opiszcie co narabiano przy oponie do trialu/usa/ by stała sie oponką szosowo terenową z atestem cichobieznosci jakim jest km2
ps koncern goodricha przyznaje iz uwzględnił zmiane bieznika na wniosek /UE/ ustawa o cichobieznosci ,a nie z powodu udoskonalenia bieznika

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18031
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Nowa oponka BFGoodrich

Post autor: kylon »

Chciałem to właśnie napisać że w górach glina i tam to raczej tylko Simex będzie dobrze robił :mrgreen:. Każda opona się zaklei w glinie. A i faktem jest że to opona ze skał.

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Nowa oponka BFGoodrich

Post autor: Kames »

kylon pisze:Chciałem to właśnie napisać że w górach glina i tam to raczej tylko Simex będzie dobrze robił :mrgreen:. Każda opona się zaklei w glinie. A i faktem jest że to opona ze skał.
ale Kylon km1 jako mtek był lepszy i oto mi chodzi , radził sobie naprawde dobrze i nagle go zmieniono- konsument odczuł zmiane, zdefiniował ze gorsza i ot całe zamieszanie :!:
ps bieznik simexa nie nadaje sie w góry robi wtedy jako proca do kamienia :wink:

Awatar użytkownika
Adam
Klubowicz
Posty: 365
Rejestracja: 20 maja 2009, 12:05
Auto: LC120,2xHDJ100,Partol:)

Re: Nowa oponka BFGoodrich

Post autor: Adam »

Kames dobrze gada, na trawersach te opony zachowują się jak sliki, ja miałem strach w oczach, do tego boki są miękkie i szybko się niszczą. Z drugiej strony mają niezaprzeczalne zalety związane z komfortem - są ciche, mają dobrą przyczepność na mokrym, bardzo dobrze amortyzują nierówności, łatwo je wywarzyć. Z braku alternatyw spróbuję coopery sst, bo i tak po gruzji 2 bfg mam do wyrzucenia.

ODPOWIEDZ