ZLE MI Z TYM ! ! ! ! ! !

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
BOCIAN
Posty: 355
Rejestracja: 23 maja 2013, 15:12
Auto: HDJ100 1HD-FTE
by?o: 7xLR Discovery, Vitara, Samurai, YJ, LO40
Kontakt:

ZLE MI Z TYM ! ! ! ! ! !

Post autor: BOCIAN »

Jak w tytule - w cholere zle mi z tym, czego dzis doznalem.
Nie umiem sie z tym odnalezc, bo co innego znam, a co innego odczowam....

Dzis, jadac Walem Miedzyszynskim w Warszawie na rogu Firldorfa, dopadla mnie awaria. Calkowity brak pradu na zaplonie. Auto stanelo i pelna mogila. Wystawilem trojkat. Zadzwonilem do swojego mechanika i co sie dzieje?

Obok mnie przejezdzaja 3 Toyoty. 2 Hilux i jedna @LC j120 .... Zadne z tych aut sie nie zatrzymuje, by zapytac, czy pomoc!

Przejezdza jeden LR RR P38 zatrzymuje sie i pyta, czy pomoc sciagnac, jak pomoc.

Dlaczego My/Wy Qrva Toyotowcy jestesmy takimi glupimi chu ...... mi?!?!

Jak to sie dzieje, ze uzytkownicy LR moga pomagac sobie i innym, a my, Toyotowcy, mamy sie w du ...

Jak to sie dzieje?!?! PYTAM!

Fazi
Posty: 475
Rejestracja: 31 maja 2009, 20:46
Auto: HJ61
Kontakt:

Re: ZLE MI Z TYM ! ! ! ! ! !

Post autor: Fazi »

W głębokich Biesach jak ktoś stoi i ma maskę w górze to zatrzyma się osobówka.

Cóż - Warszawa rządzi się innymi prawami

Łączę się we wq....iu, nie pomoże tu przynależność do żadnego forum, potrzebna jest zwykła chęć pomocy (niezależna do lokalizacji) A to zanika w ludziach 21 wieku

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18038
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: ZLE MI Z TYM ! ! ! ! ! !

Post autor: kylon »

Odpowiem Ci żartem ale tylko dla pocieszenia a nie żeby kogoś tłumaczyć.
Land Roverowcy widzą i spotykają się często w warsztacie. Muszą sobie pomagać aby gdzieś dojechać. Toyota się nie psuje i inni Toyociaże pomyśleli sobie - pewnie czegoś szuka bo przecież się nie popsuł.

A teraz poważnie. Współczesny świat niestety i rozumiem Twój ból.

Awatar użytkownika
vico
Posty: 63
Rejestracja: 01 sty 2012, 01:27
Auto: RJ73
Kontakt:

Re: ZLE MI Z TYM ! ! ! ! ! !

Post autor: vico »

Panie kylon ,swego czasu gdy opisywałem swoje auto w poście Moja TOYOTA RJ73 z twojej strony padła
zjebka " Spotkało się trzech sąsiadów ze Starego Sącza i piszą zamiast o samochodzie to o tematach znanych tylko dla siebie co sprawia iż wątek jest już nudny " Czyli forum ma być sztywne a nie konsolidujące.
Dlatego teraz nie rozumiem czy rozumiesz świat i reguły w nim panujące i stosujesz się do nich czy
przeciwnie.A prawda jest faktycznie jest taka że duża część właścicieli ze znaczkiem na czole toyota
to bufony zapatrzone w tenże symbol.Dla mnie każdy kierowca w terenie choćby na chulajnodze
jest kumplem któremu trzeba bezwzględnie pomóc.

Awatar użytkownika
kpeugeot
Klubowicz
Posty: 2515
Rejestracja: 24 cze 2009, 06:52
Auto: Taro(hilux) 3.0 V6
lj70 2LTII r1986
LJ78 2LT EFI 1991
Kontakt:

Re: ZLE MI Z TYM ! ! ! ! ! !

Post autor: kpeugeot »

dobrym rozwiązaniem jest jakaś forumowa nalepka z tyłu auta

czy to z TLC camp czy forum4x4

jezus
Posty: 1817
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: ZLE MI Z TYM ! ! ! ! ! !

Post autor: jezus »

Naklejki nie zmienią bufonów w ludzi......bez znaczenia jaką czczą markę . :roll:

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8429
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: ZLE MI Z TYM ! ! ! ! ! !

Post autor: Rokfor32 »

Weźcie sobie tez pod uwagę - że dla wielu - bardzo wielu ludzi zakup LC czy hila ...to nie żadna terenówka. :wink: Duże = bezpieczne. No i - prestiż. Albo - jak dla hilów - odliczanie vatu ... :wink:

Mentalnośc właściciela audika w tedeiku nie zmienia się tylko dlatego - że przesiadł się do LC :mrgreen: Albo inaczej - to że jedzie terenówka - nie oznacza, że za kółkiem siedzi osoba zakręcona na punkcie ternówek.

Kylon zażartował - ale jest w tym troche racji: wybór LR to chyba jednak znacznie większa świadomość zakupu auta - i inny profil usera - niż przeciętny LC (nowe LC czy nowy hil) :wink:

jezus
Posty: 1817
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: ZLE MI Z TYM ! ! ! ! ! !

Post autor: jezus »

Na szczęście moja mentalność jest bez zmian ...
Obecnie posiadam tdi, sdi i 4.2 td ....jak kto potrzebuje to pomagam bez znaczenia marki czy miejsca .
Wracając do wypowiedzi @Kylona.... coś w tym jest i nie należy się narzucać właścicielowi toyki tylko dlatego że stoi na poboczu. Co innego właścicielowi LR , nawet w czasie gdy jedzie należy zadać pytanie czy ma problem z zatrzymaniem ..... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18038
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: ZLE MI Z TYM ! ! ! ! ! !

Post autor: kylon »

https://www.youtube.com/watch?v=vbsyEI78m5s" onclick="window.open(this.href);return false;
Miłego dnia

Awatar użytkownika
zombi
Posty: 704
Rejestracja: 17 mar 2014, 20:48
Auto: kzj95

Re: ZLE MI Z TYM ! ! ! ! ! !

Post autor: zombi »

Właściciel RR, nie czuje jaki to obciach tak stać z rozkraczoną Tojką w centrum Wawy.
Panowie z Toyot nie chcieli Cię dodatkowo zawstydzać :D

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18038
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: ZLE MI Z TYM ! ! ! ! ! !

Post autor: kylon »

Bocian chyba nie ma seryjnego auta. A ekipa też pewnie leciała nie seryjnymi gdzieś poupalać. Zatem to obciach że się nie zatrzymali i nie pomogli. No chyba że były jakieś usprawiedliwujące okoliczności. W ruchu drogowym różnie bywa.

Awatar użytkownika
BOCIAN
Posty: 355
Rejestracja: 23 maja 2013, 15:12
Auto: HDJ100 1HD-FTE
by?o: 7xLR Discovery, Vitara, Samurai, YJ, LO40
Kontakt:

Re: ZLE MI Z TYM ! ! ! ! ! !

Post autor: BOCIAN »

Nie stalem na poboczu, stalem na jednym z 4ch pasow na swiatlach, z maska w gorze.

Zupelny zgon zapewnilo przepalenie malego standardowego bezpiecznika w duzym "pudelku" opis bezpiecznika AM2, wartosc 30A (byl wsadzony 10A). Auto hdj100.

Przepraszam za wczesniejsze niecenzuralne slowa - pisalem w uniesieniu.

3 wymienione toyoty, to byly auta cywilne, kazde jechalo oddzielnie, w czasie tych okolo 30 minut, jak generowalem fajny koreczek na "walku"

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18038
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: ZLE MI Z TYM ! ! ! ! ! !

Post autor: kylon »

No to masz odpowiedź. Większość użytkownikó to Kowalski w garniturze serwisujący w ASO i odliczający Vat. Tacy nie mają potrzeby pomagania. Są nauczeni w korporacjach walki. Tam się raczej podstawia nogę aby być na górze.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8429
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: ZLE MI Z TYM ! ! ! ! ! !

Post autor: Rokfor32 »

No a dwa - żeby pomagać to i samemu by wypadało to umieć ... :mrgreen: Bo pomoc w kontemplacji otwartej maski - to taka se pomoc. W tym przypadku wychodzi - że zatrzymał sie pierwszy który mógł cokolwiek zdziałać. User LR - no w sumie ... logiczne. Kto jak kto - ale on, bez takich umiejętności, by nie mógł jeździć ... :mrgreen:

Nabijam się - ale podstawowa zasada jakiej sie naumiałem jeżdżąc terenówką - to liczyć ... na siebie :wink: Jak ktoś pomorze - miło. Nawet bardzo. Ale jakoś nie mam nawyku - żeby takiego zachowania oczekiwać ...

Pewnie temu nie doznaje rozczarowania, jak się tego typu sytuacja zdarza ... :wink:

Awatar użytkownika
BOCIAN
Posty: 355
Rejestracja: 23 maja 2013, 15:12
Auto: HDJ100 1HD-FTE
by?o: 7xLR Discovery, Vitara, Samurai, YJ, LO40
Kontakt:

Re: ZLE MI Z TYM ! ! ! ! ! !

Post autor: BOCIAN »

No widzisz Rokforze, a ja od 1995 roku jezdzilem Land Roverami.
Nigdy nie zdarzylo sie, by stojac na poboczu, ktos sie nie zatrzymal, nigdy.
A sam mialem taki przypadek, ze jadac autostrada A2 widzac Classic RR na poboczu po drugiej stronie zawrocilem na kolejnym zjezdzie i wrocilem do niego!
Ja wiem, ze posiadanie LR to nie posiadanie, tylko stan umyslu....
Zaraz ktos tu napisze uprzejmie - to kup sobie znow LR ...

ODPOWIEDZ