Nowy Land Cruiser 2018 już w salonach

Moderator: luk4s7

stan1906
Posty: 143
Rejestracja: 10 wrz 2015, 20:49
Kontakt:

Re: Nowy Land Cruiser 2018 już w salonach

Post autor: stan1906 »

mamut jaki masz moment obrotowy i moc po chipie?
i co na to aso?(gwarancja)

Ritchie
Posty: 8
Rejestracja: 02 lip 2018, 13:01

Re: Nowy Land Cruiser 2018 już w salonach

Post autor: Ritchie »

I czy modyfikowałeś program w komputerze, czy zapiąłeś wtyczkę? Nie spotkałem jeszcze silnika 2,8 po modzie, więc stąd pytania - na początku ASO Toyota oferowała chipa do 2,8, ale szybko się z tego wycofali.

Awatar użytkownika
mamut
Posty: 252
Rejestracja: 21 mar 2012, 08:56
Auto: GDJ150 '18
Kontakt:

Re: Nowy Land Cruiser 2018 już w salonach

Post autor: mamut »

luk4s7 pisze:Może założysz wątek w dziale Moja Toyota o swoim aucie i opiszesz szerzej wrażenia, szczegóły konfiguracji itd.? Chętnie inni poczytają jakie spostrzeżenia z dalszej eksploatacji.
Pomyślę nad tym choć wiele modyfikacji nie popełniłem - jeszcze :P

Jasna tapicerka wygląda bardzo ładnie, ale ciekaw jestem jak sprawdza Ci się to w codziennym użytkowaniu. Dużo wkładasz energii w utrzymanie w czystości? Masz dzieci może?
no cóż. Każdy się śmiał, że biorę jasną tapicerkę do takiego auta :) miałem takie marzenie i już a marzenia są po to aby je realizować. W codziennym użytkowaniu nie jest lekko. Z niepewnością czekam na zimę. Brudzi się i to bardzo. Mam niespełna 4 letnią córkę ;) Najgorsze i najmniej przemyślane jest zastosowanie jasne tapicerki na podłodze. Kiedyś Toyota robiła ciemne na dole ale odeszli od tego. Jeśli po zimie okaże się, że jest źle to może pomyślę o uszyciu czarnej na zamówienie...
Skóra też się brudzi szczególnie od jeansów.

Serio pojedzie 190km/h?! :shock:
Tak. Do 175-180 wchodzi dość szybko, później jest już powolne rozpędzanie się.
Czy zauważyłeś może większe spalanie przez pierwsze 1000km? Tak mniej więcej +1 do +2 litrów?
nie

A co w audio Ci przeszkadza? Mnie najbardziej drażni powolna reakcja na przycisk i pokrętło głośności. Opóźnienie 2-3s. Gra to jednak całkiem dobrze choć JBL z wyższych wersji jest o klasę lepszy. Szkoda że nie można dokupić w Prado.
W starym hilu zmieniłem radio i głośniki i gra o wiele lepiej niż nawet JBL w wyższym wersjach.
Szybkość działania to najmniejszy problem tego systemu. Głośniki brzmią płasko, brak jest niskich tonów. Rozwiązaniem jest dołożenie subwoofera np pod fotel kierowcy i to rozważam. Może to coś pomoże ..
Słaba antena powoduje szybką utratę częstotliwości.
ale na plus zestaw głośnomówiący :D

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Nowy Land Cruiser 2018 już w salonach

Post autor: luk4s7 »

mamut pisze:
luk4s7 pisze:Może założysz wątek w dziale Moja Toyota o swoim aucie i opiszesz szerzej wrażenia, szczegóły konfiguracji itd.? Chętnie inni poczytają jakie spostrzeżenia z dalszej eksploatacji.
Pomyślę nad tym choć wiele modyfikacji nie popełniłem - jeszcze :P
Nie w modyfikacjach rzecz a raczej w podzieleniu się spostrzeżeniami i opinią właściciela a nie teoretyka internetu ;) Właśnie to co napisałeś poniżej jest wartościowe czyli:
mamut pisze:Brudzi się i to bardzo.
Najgorsze i najmniej przemyślane jest zastosowanie jasne tapicerki na podłodze.
może pomyślę o uszyciu czarnej na zamówienie...
Skóra też się brudzi szczególnie od jeansów.
Także otwieraj wątek i informuj co i jak. Widzę rówież że masz custom'ową tapicerkę skórzaną i podgrzewanie foteli. W takim wątku o swoim aucie warto napisać gdzie robiłeś i jakie wrażenia. Czy ma to sens i warto wydać parę pln.

Co do jasnej tapicerki... do bagażnika testówki którą miałem na weekend wskoczył mój 5 letni syn w butach i... natychmiast zrobiła się plama która bez wody nie schodziła. To mnie od razu przekonało do ewentualnego wyboru tapicerki... ;)
mamut pisze: W starym hilu zmieniłem radio i głośniki i gra o wiele lepiej niż nawet JBL w wyższym wersjach.
Szybkość działania to najmniejszy problem tego systemu. Głośniki brzmią płasko, brak jest niskich tonów. Rozwiązaniem jest dołożenie subwoofera np pod fotel kierowcy i to rozważam. Może to coś pomoże ..
Wymieniłeś same głośniki czy również przewody?
Kylon w Hilu też zmienił głośniki z przodu i gra dużo lepiej. JBL jednak gra dobrze od początku... trochę szkoda że nie można dokupić do każdej wersji. No ale to nie niemieckie marki gdzie można zestawić 1.0 69KM Basic z pakietem Audio od Mark Levinsky czy tam inny Herman Kedron ;)

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Nowy Land Cruiser 2018 już w salonach

Post autor: rolkos »

luk4s7 pisze:No ale to nie niemieckie marki gdzie można zestawić 1.0 69KM Basic z pakietem Audio od Mark Levinsky czy tam inny Herman Kedron ;)
To wcale nie musi być wada. Zwykle dopłaty do tych pakietów są znacznie wyższe niż to warte. Sam dopłacałem pare lat temu 2500zł do lepszego radia i powiem Ci że Pionier za 300zł gra lepiej, a do tego BT jest w nim o wiele lepszy (szybciej się łączy i obsługuje muzykę). Jedyna zaleta to fakt że fabryczne radio znacznie lepiej wygląda. Podejrzewam ze głośniki na rynku też kupisz lepsze niż to co daje Toyota w pakiecie JBL. Wiem że to świętokradztwo w nowym samochodzie, ale używany subwoofer JBL w idealnym stanie od 150 kupisz za 250zł i pasuje idealnie ;) podejrzewam ze masz nawet kable.

stan1906
Posty: 143
Rejestracja: 10 wrz 2015, 20:49
Kontakt:

Re: Nowy Land Cruiser 2018 już w salonach

Post autor: stan1906 »

Ile masz teraz KM i Nm?

Awatar użytkownika
mamut
Posty: 252
Rejestracja: 21 mar 2012, 08:56
Auto: GDJ150 '18
Kontakt:

Re: Nowy Land Cruiser 2018 już w salonach

Post autor: mamut »

Seryjnie było : 161,8 KM i 392 Nm
obecnie 194,6 KM i 449 Nm
Jest zamontowany box. Mapy silnika nie ruszałem.

stan1906
Posty: 143
Rejestracja: 10 wrz 2015, 20:49
Kontakt:

Re: Nowy Land Cruiser 2018 już w salonach

Post autor: stan1906 »

Seryjnie 162KM zamiast deklarowanych 177? Bardzi duża różnica na minus
Po chipie już niezłe osiągi. Mierzyłeś ile teraz zajmuje sprint 0-100km/h?

gwt
Posty: 216
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:29
Auto: HDJ 100

Re: Nowy Land Cruiser 2018 już w salonach

Post autor: gwt »

luk4s7 pisze: Co do jasnej tapicerki... do bagażnika testówki którą miałem na weekend wskoczył mój 5 letni syn w butach i... natychmiast zrobiła się plama która bez wody nie schodziła. To mnie od razu przekonało do ewentualnego wyboru tapicerki... ;)
Ale przecież ciemna tapicerka będzie dokładnie tak samo brudna :wink:

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Nowy Land Cruiser 2018 już w salonach

Post autor: luk4s7 »

gwt pisze:Ale przecież ciemna tapicerka będzie dokładnie tak samo brudna :wink:
Jasne. Znam ten argument ale nie podzielam Obrazek W rodzinie mieliśmy 2 auta z jasną tapicerką którymi jeździły osoby bez małych dzieci. Generalnie dbane ale bez kapci muzealnych. Po 3 latach nie wyglądało to estetycznie szczególnie podłoga i okolice drzwi, progów. Głównie aspekt estetyczny ale mimo wszystko wolę ciemną.

Mój J95 miał szarą tapicerkę i było to najlepsze rozwiązanie! Najmniej było widać jakiekolwiek zabrudzenia. Nawet dogłębne pranie całej tapicerki wizualnie zmieniło niewiele.

stan1906
Posty: 143
Rejestracja: 10 wrz 2015, 20:49
Kontakt:

Re: Nowy Land Cruiser 2018 już w salonach

Post autor: stan1906 »

mamut to na pewno jest to samo audio jbl co w wersji invincible i executive?
W prospekcie piszą: „ w standardzie w wersjach invincible i executive oraz opcjonalnie w 5drzwiowej wersji premium jest dostępny ekskluzywny system audio JBL z 14 głośnikami. W 3drzwiowej wersji premium istnieje możliwość zamówienia pakietu z systemem audio Pioneer i 12 głośnikami”

Awatar użytkownika
mamut
Posty: 252
Rejestracja: 21 mar 2012, 08:56
Auto: GDJ150 '18
Kontakt:

Re: Nowy Land Cruiser 2018 już w salonach

Post autor: mamut »

stan1906 pisze:mamut to na pewno jest to samo audio jbl co w wersji invincible i executive?
W prospekcie piszą: „ w standardzie w wersjach invincible i executive oraz opcjonalnie w 5drzwiowej wersji premium jest dostępny ekskluzywny system audio JBL z 14 głośnikami. W 3drzwiowej wersji premium istnieje możliwość zamówienia pakietu z systemem audio Pioneer i 12 głośnikami”
W Prado jest standard. Wygląda "prawie" tam samo jak JBL ale masz mniej głośników

stan1906
Posty: 143
Rejestracja: 10 wrz 2015, 20:49
Kontakt:

Re: Nowy Land Cruiser 2018 już w salonach

Post autor: stan1906 »

To wynika z tego, że ten 14głośnikowy to jest ten z LC V8 i on gra dopiero solidnie, ale czy jest tam subwoofer to niewiadomo (?)

W prado jest domyślnie 9 głośników
W premium można dopłacić za pioneer 12głośników lub JBL 14głośnikowy
W invincible i executive jest JBL 14głośnikowy.

U ciebie wygląda na to, że jest pierwsza wersja i dlatego gra tak słabo.

Awatar użytkownika
mamut
Posty: 252
Rejestracja: 21 mar 2012, 08:56
Auto: GDJ150 '18
Kontakt:

Re: Nowy Land Cruiser 2018 już w salonach

Post autor: mamut »

stan1906 pisze:

U ciebie wygląda na to, że jest pierwsza wersja i dlatego gra tak słabo.
Bo tak jest. Mam wersję Prado i nie spodziewałem się super grania ale zawsze mogłoby być lepiej ;)

stan1906
Posty: 143
Rejestracja: 10 wrz 2015, 20:49
Kontakt:

Re: Nowy Land Cruiser 2018 już w salonach

Post autor: stan1906 »

Też nie uważam, żeby dopłacać za te wszystkie bajery.
Najlepszy dowcip dla mnie to i tak jest ta cała wersja executive która od invincible różni się aktywnym zawieszeniem (to chyba pneumatyka?) i drewnopodobnym plastikiem na kierownicy. Aha no i pamięć ustawień fotela kierowcy (pasażera już nie).

ODPOWIEDZ