Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Moderator: luk4s7

Rosolsky
Posty: 16
Rejestracja: 13 wrz 2016, 10:08

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: Rosolsky »

http://allegro.pl/toyota-land-cruiser-i6469821991.html#

Przeszukałem wcześniejsze wiadomości, nie widziałem tej sztuki, a moze ktoś juz oglądał? Przymierzam sie, zeby podjechać w przyszłym tygodniu na wstępne oglądanie.
Cena dość okazyjna wiec spodziewam sie większej ilości pracy, która jednak mnie nie przeraża, bo tak czy tak planuje kompletna odbudowę auta, które ma zostać na dożywocie :)

Awatar użytkownika
PIKE
Posty: 58
Rejestracja: 12 kwie 2012, 10:38
Auto: LC 95 Prado
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: PIKE »

Jak będziesz w Warszawie zapraszam do obejrzenia mojej 95 patrz link: http://tlc.org.pl/viewtopic.php?f=7&t=14193#p194744
Cena zbliżona a poza poprawkami blacharsko lakierniczymi i niedziałającą blokadą tylnego mostu wszystko jest ok. Auto od 5 lat serwisowane w Wyprawa 4x4 gdzie w sposób profesjonalny można zweryfikować jego stan techniczny.

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2143
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: sebastian44 »

Lepiej kupić auto od razu w dobrym stanie i zapłacic wiecej niż próbować remontować szrota. Jak samochód jest zużyty, to zużyte jest wszystko, a wymiana wszystkiego jest nieopłacalna.

Rosolsky
Posty: 16
Rejestracja: 13 wrz 2016, 10:08

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: Rosolsky »

Lepiej kupic taniej i wiedzieć, ze wszystko jest wymienione, niz kupic drożej i wierzyć komuś na słowo, ze wszystko zostało wymienione :)

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2143
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: sebastian44 »

Najlepiej kupić taka w której jeszcze nie było potrzeby nic wielkiego wymieniać ;)

Awatar użytkownika
hetman
Posty: 366
Rejestracja: 21 lis 2015, 21:05
Auto: LJ78 - ?uczek
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: hetman »

95 na dożywocie? Toż to raczej wartości nie utrzyma a i 120 tanieje. Jak piszą forumowe 95 są w giełdzie i nie od ludzi co to auta kupują by tylko sprzedać. Odbudowa 95 może być droga, bardzo droga i bez sensu bo można kupić dobre auto. Odbudowa to klasyka.. no chyba ze sie wtopi. Celuj w zadbany egzemplarz, swoje i tak trzeba będzie wydać, ale to będzie ułamek odbudowy..

Rosolsky
Posty: 16
Rejestracja: 13 wrz 2016, 10:08

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: Rosolsky »

Generalnie miałem tak trzymać disco - do śmierci, (nie mojej, samochodu :D ), ale uznałem, że warto, przed wsadzeniem wora buraków i hektogodzin pracy zmienić na coś, co będzie w pełni odpowiadało moim wymaganiom :)

Tak więc taki plan jest na Tojkę. Kupić, pojeździć, rozebrać, odbudować z odpowiednimi przeróbkami i jeździć, jeździć, jeździć, jeździć, jeździć.

Zolty
Posty: 7
Rejestracja: 20 wrz 2016, 01:49

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: Zolty »

Czy ktos mial okazje ogladac/sprawdzac tego "amerykanina"? :
http://allegro.pl/toyota-land-cruiser-j ... 25557.html
Kusi to 5.7.... (te "sreberka" z lamp chyba da sie wyrzucic), z drugiej strony: w USA felgi to byly 18" a ta jest na 20" (???).

MaciekD
Posty: 41
Rejestracja: 08 wrz 2016, 20:20

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: MaciekD »


Awatar użytkownika
waldek_BB
Klubowicz
Posty: 506
Rejestracja: 25 wrz 2013, 12:57
Auto: było: KZJ95
było: GV II 1.9 DDiS
jest: SX4 4x4 ... przynajmniej się nie psuje :)
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: waldek_BB »

MaćkuDe - możesz napisać co odrzuca Cię od dwóch J95 które znane są na forum i serwisowane jak należy?

MaciekD
Posty: 41
Rejestracja: 08 wrz 2016, 20:20

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: MaciekD »

Znaczy ustka i wycieczkowiec z warszawy?

Jak tak to dwie rzeczy odpowiednio Ustka i slaby silnik.
A co?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
waldek_BB
Klubowicz
Posty: 506
Rejestracja: 25 wrz 2013, 12:57
Auto: było: KZJ95
było: GV II 1.9 DDiS
jest: SX4 4x4 ... przynajmniej się nie psuje :)
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: waldek_BB »

a tak pytam - z ciekawości czym się kierują potencjalni kupcy

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2143
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: sebastian44 »

MaciekD pisze:Ktoś zna, lub widział tą J95?

http://otomoto.pl/oferta/toyota-land-cr ... a4005e9a94
Nie wygląda jakoś szczególnie rokująco, ale co kto lubi :) Zderzaki raczej zbędne, ciekawe jak zrobiony lift. Spodziewałbym sie korozji patrząc po stanie belki haka i zderzaków. Przebieg jest już dośc widoczny, nawet jeśli prawdziwy to dla tego modelu to całkiem sporo.


Ja bym jednak kopnął sie do Ustki czy na inny koniec Polski gdyby było ładne auto do wyrwania. Oszczędzisz dużo czasu i nerwów ;)

125 koników to na papierze nie jest dużo ale w rzeczywistosci naprawdę wystarcza do sprawnego poruszania się. D4D w używanym J9 grozi bardzo drogą wymianą wtryskiwaczy.

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3399
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: luk4s7 »

sebastian44 pisze:Spodziewałbym się korozji patrząc po stanie belki haka
Tu się nie zgodzę. Zobacz belkę haka u mnie - nędza. Rama wygląda przy niej jakby była nowa! Niestety takie to polskie, rzemieślnicze wynalazki są dostępne na rynku. Goła blacha pociągnięta kolorem i heeeeja!
sebastian44 pisze:Oszczędzisz dużo czasu i nerwów ;)
Chyba że lubi takie historie, to wtedy niech bierze nawet bez oglądania! http://tlc.org.pl/viewtopic.php?f=35&t=14683 :mrgreen: :mrgreen:
sebastian44 pisze: 125 koników to na papierze nie jest dużo ale w rzeczywistosci naprawdę wystarcza do sprawnego poruszania się. D4D w używanym J9 grozi bardzo drogą wymianą wtryskiwaczy.
Amen.

MaciekD
Posty: 41
Rejestracja: 08 wrz 2016, 20:20

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: MaciekD »

luk4s7 pisze:
sebastian44 pisze:Spodziewałbym się korozji patrząc po stanie belki haka
Tu się nie zgodzę. Zobacz belkę haka u mnie - nędza. Rama wygląda przy niej jakby była nowa! Niestety takie to polskie, rzemieślnicze wynalazki są dostępne na rynku. Goła blacha pociągnięta kolorem i heeeeja!
sebastian44 pisze:Oszczędzisz dużo czasu i nerwów ;)
Chyba że lubi takie historie, to wtedy niech bierze nawet bez oglądania! http://tlc.org.pl/viewtopic.php?f=35&t=14683 :mrgreen: :mrgreen:
sebastian44 pisze: 125 koników to na papierze nie jest dużo ale w rzeczywistosci naprawdę wystarcza do sprawnego poruszania się. D4D w używanym J9 grozi bardzo drogą wymianą wtryskiwaczy.
Amen.
No właśnie muszę się tym słabszym dieslem przejechać, bo póki co nie miałem okazji, a boję się żę jest za słaby.

Co do nie oglądania, obejrzałem 3 na razie no i dlatego nie chce mi się jechać na drugi koniec polski żęby obejrzeć wymęczone auto...

Co do przebiegu 340 tys to chyba realny przebieg, nie oszukany ai tak pewnie trzeba przyjąc że ten niższy... bo i 550 tys to nic zaskakujacego.
jakoś w te egzemplarze z 220 tys. nie wierzę.

ODPOWIEDZ