Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Moderator: luk4s7

długi
Posty: 36
Rejestracja: 10 maja 2016, 18:43
Auto: 4R 3rd 3.4 V6
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: długi »

bigi pisze:Ze zdjec za duzo nie powiesz, jedz na warsztat z kims kto sie zna. Przejrzyj bolaczki, sprawdz ilosc rdzy i negocjuj. Cena akceptowalna, kwestia co soba auto prezentuje w rzeczywistosci.
Jasne, bardziej myślałem że może ktoś go już gdzieś widział, oglądał i powie coś ciekawego.
Ale nic tam, w między czasie udało mi się umówić termin u Kylona na przeglądzik, więc jak wszystko dobrze pójdzie to niebawem wejdę w posiadanie tego cacuszka :D :D

Dzięki za odpowiedź.

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2143
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: sebastian44 »

gwito pisze:
sebastian44 pisze:Ja disco 2 zamieniałbym na J120, J9 jest troche podobne rocznikowo i tez cierpi na różne bolączki. Jak już zmieniać auto to tak żeby odczuć wyraźną poprawę ;)
PS Kolega kupił disco 2 w dobrym stanie, już 2 miesiąc stoi w warsztacie ;)
Zgadzam się że jak zmieniać to na lepszy...Tyle że to kosztuje.
Do ostrego katowania w terenie disco jest super tak samo jak do turystycznych wypraw.Ale jako auto do codziennej jazdy się nie nadaje ze względu na częste niedomagania. J9 jest delikatniejsza w terenie od disco i mniej podatna na modyfikacje ale jest świetna na codzienne dojazdy do pracy i wyprawy turystyczne...
Natomiast J12 to już zupełnie nowsza generacja aut i można go porównać do disco 3. Obu tych aut jeszcze szkoda na ostre topienie w bagnie bo są zbyt nowe....
PS
Swojego disco kupiłem za 2 tys PLN! więc nawet nie mam do czego go porownac. Psują się pierdoły które sam usuwam ale to pochłania czas którego mam zawsze za mało...
Poczytaj jeszcze kolego bo sprawa wyglada troche inaczej. Disco 2 był bardziej terenowy niż jego następca który juz ma niezależne zawieszenie, brak ramy itd. W przypadku Toyoty było odwrotnie, J12 jest wzmocnionym konstrukcyjnie pojazdem w stosunku do J9.

Ale to fakt że J12 tanie nie jest, minimum to 40 tyś. Za to J9 można kupić taniej, ale poniżej 25 tyś bym nie brał bo bedzie skarbonka.

gwito
Posty: 29
Rejestracja: 24 paź 2016, 13:09

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: gwito »

Poczytaj jeszcze kolego bo sprawa wyglada troche inaczej. Disco 2 był bardziej terenowy niż jego następca który juz ma niezależne zawieszenie, brak ramy itd. W przypadku Toyoty było odwrotnie, J12 jest wzmocnionym konstrukcyjnie pojazdem w stosunku do J9.

Ale to fakt że J12 tanie nie jest, minimum to 40 tyś. Za to J9 można kupić taniej, ale poniżej 25 tyś bym nie brał bo bedzie skarbonka.[/quote]
Coś w tym jest.. disco 2 miało wszystkie zalety terenówki ze względu na solidną ramę i mosty. Wada była słaba jakość wykonania. Disco 3 ma wszystkie wady 2 i do tego słabe własności terenowe więc to już bardziej bulwarowa niż terenówka. Jak chodzi o J12 to ma słaby lakier i problemy z korozją takie same jak J9 chociaż ciężko powiedzieć bo trzeba zaczekać jeszcze z 5 lat.

pablitoo2006
Posty: 9
Rejestracja: 13 mar 2017, 11:26

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: pablitoo2006 »

Witam
widze ze kupienie dobrej J90 to jak powidział Kylon wygrana w totka poszukuję może czegoś rozsądnejo z J120
stad moje pytanie czy znacie oglądaliście poniższego Landka
będę wdzięczny za info bo mam do gościa trochę kilometrów
dzieki za pomoc :D

/https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-la ... yQI8w.html

pablitoo2006
Posty: 9
Rejestracja: 13 mar 2017, 11:26

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: pablitoo2006 »

Jeszcze raz link
https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-la ... yQI8w.html


pablitoo2006 pisze:Witam
widze ze kupienie dobrej J90 to jak powidział Kylon wygrana w totka poszukuję może czegoś rozsądnejo z J120
stad moje pytanie czy znacie oglądaliście poniższego Landka
będę wdzięczny za info bo mam do gościa trochę kilometrów
dzieki za pomoc :D

/https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-la ... yQI8w.html

gwito
Posty: 29
Rejestracja: 24 paź 2016, 13:09

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: gwito »

Oglądałem już kilka J9 i jedyny naprawdę ładny egzplarz można kupić za 40 tys PLN!!!
Auto ma pełna historię serwisowa i zero przygód w terenie. Jeden właściciel od nowości.
Inne auta które ogladalem wyceniane poniżej 30 to jedna wielka niewiadomą. Wszystkie mniej lub bardziej meczone w terenie tyle że nie wiadomo jak bardzo. W sumie dobrym pomysłem jest kupienie auta z fabrycznymi progami. Są bardzo miękkie więc od razu widać czy auto dostawalo w dupę no chyba że progi przeleżał w garazu.
Auta podniesione i oszpejowane omijam szerokim łukiem.
Mam zagwozdke bo za te pieniądze można kupić J12 która bardziej odpowiada potrzebom naszej rodziny...
Tyle że pewnie nie skończy się na 40 tylko bliżej 50 aby takie auto nadawało się do jazdy.
A wszystko zaczęło się od disco kupionego za 2 tysiące...

gwt
Posty: 216
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:29
Auto: HDJ 100

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: gwt »

sebastian44 pisze: Poczytaj jeszcze kolego bo sprawa wyglada troche inaczej. Disco 2 był bardziej terenowy niż jego następca który juz ma niezależne zawieszenie, brak ramy itd.
Nie wiem co i gdzie Ty czytałeś ale większej bzdury jak to że D3 nie ma ramy to już dawno nie czytałem. Później powielane są takie informacje a kłamstwo powtórzone 1000 razy staje się prawdą.

D3 ma ramę. Można podnieść budę i wytoczyć ramę na kołach.

gwito
Posty: 29
Rejestracja: 24 paź 2016, 13:09

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: gwito »

gwt pisze:
sebastian44 pisze: Poczytaj jeszcze kolego bo sprawa wyglada troche inaczej. Disco 2 był bardziej terenowy niż jego następca który juz ma niezależne zawieszenie, brak ramy itd.
Nie wiem co i gdzie Ty czytałeś ale większej bzdury jak to że D3 nie ma ramy to już dawno nie czytałem. Później powielane są takie informacje a kłamstwo powtórzone 1000 razy staje się prawdą.

D3 ma ramę. Można podnieść budę i wytoczyć ramę na kołach.
Też mi się wydawało że D3 ma ramę ale za co się będę kłócił.
Nie jeździłem tym autem. Natomiast mam D2 i sporo jeździłem J9 i trochę J12. Odczucia moje są subiektywne ale jak chodzi o upalanie w terenie to kolejność jest następująca. Disco 2 , J9, J 12...
Jak chodzi o turystykę i jazdę po twardym to kolejność jest odwrotna.
Możliwe że J12 też jest twarda tak jak J9 ale jeszcze są zbyt drogie by je topić po dach i mają dość delikatny lakier więc jeśli nie sra się dolarami za przeproszeniem to szkoda tego auta katować...
Poza tym uwielbiam automaty a w J9 jest ich mało w wersji z mocniejszym dieslem a tylko taka kombinacja zapewni sensowne osiągi...

Awatar użytkownika
francek
Klubowicz
Posty: 1240
Rejestracja: 10 mar 2009, 13:51
Auto: Hilary - SpecHilux 2.4td, Gienryk - Nissan Patrol Y60 TD42, Pingwin- Nissan Patrol Y61 ZD30, Teściu- Nissan Terrano 2.7td
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: francek »

gwito pisze:..................
Auta podniesione i oszpejowane omijam szerokim łukiem.
........
Błąd i to elementarny. Właśnie takie auta często są o wielokroć bardziej zadbane niźli odpicowane na sprzedaż cywile ( uwaga nie tyczy się autek z naklejonym bieżnikiem mt na boku :wink: ).
W przebiegi 95 tyś km, od kobiety i niemiec płakał jak sprzedawał nie wierz. Takie okazje trafiają się bardzo rzadko i 95% z nich nie jest na portalach motoryzacyjnych tylko schodzą na pniu.
Co do terenu to zdziwiłbyś się co można przejechać J12 - tylko trzeba umieć powozić. W naszej przeprawowej lidze J12 Artura rokrocznie ląduje na podium. Kolejne J12, które znam chłopaków z Opoltransu pomyka w terenie jak szalone. Trzeba zrobić parę modyfikacji i J12 jest najlepszym z możliwych rozwiązań. Oczywiście w koleinach po Patrolu albo na górskich zrębówkach polegnie, należy też uważać na ifs ale w porównaniu z J9 to niebo a ziemia. Jak będę duży to sobie też kupię J12 dla żony :wink:

gwito
Posty: 29
Rejestracja: 24 paź 2016, 13:09

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: gwito »

Moze i masz rację. Ale modyfikacje sporo kosztują - nawet drugie tyle co samo auto. Więc robiąc je dla siebie upalalbym aż koła odpadną. Ale mogą być wyjątki.
Z mojego punktu widzenia dużo ważniejsza jest możliwość w miarę szybkiego i bezpiecznego przemieszczania się po kilkaset kilometrow. Mamy bazę w Wieliczce ale również często jesteśmy w Bieszczadach... To jest parę godzin jazdy w większości autostradą. W samych Bieszczadach jest kilka fajnych tras ale o tym kiedy indziej.
Planujemy również wyjazd do Rumunii na kilka rodzin z małymi dziećmi więc bez szaleństw... Najważniejsze żeby odpocząć i bezpiecznie wrócić. Do tego trzeba w miarę wygodnego auta czyli z niezależnym zawiasem z przodu. Land cruiser jest do tego idealny. Do upalanie w lesie mam Disco 2 od którego już nie ma co odpaść....

Awatar użytkownika
francek
Klubowicz
Posty: 1240
Rejestracja: 10 mar 2009, 13:51
Auto: Hilary - SpecHilux 2.4td, Gienryk - Nissan Patrol Y60 TD42, Pingwin- Nissan Patrol Y61 ZD30, Teściu- Nissan Terrano 2.7td
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: francek »

Myślę, że Duster w zupełności zaspokoi te potrzeby. I w tej cenie będzie nowy albo prawie nowy :)
Chodzi mi o to, żeby aut modyfikowanych nie odrzucać a'priori bo wśród nich można znaleźć ciekawe i dobrze utrzymane egzemplarze a często, gęsto sam szpej wart jest połowę ceny.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8420
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: Rokfor32 »

Ale tez druga strona medalu wygląda tak - że tenże "szpej" niekoniecznie jest instalowany fachowo. A niemal zawsze bez całościowej wizji projektu - tylko sa to doklejane w kolejnych etapach i z różniastą fachowością niezbyt pasujące do siebie elementy :wink: A ewidentnym przykładem jest dodatkowa elektryka - jeszcze chyba nie spotkałem wozu który ma to porządnie zrobione - zawsze wygląda to jak układane po pijaku przez gimbusa po kursie netowym ... :mrgreen:

gwito
Posty: 29
Rejestracja: 24 paź 2016, 13:09

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: gwito »

No i schodzimy na dyskusję o wyższości świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą...
Oglądałem J12 z przebiegiem ponad 200 kkm. Bardzo mi się podoba...
Czyżby przeznaczenie...
Chyba sprzedam moja dacie duster i sobie kupię. Opchne jeszcze moje disco 2 i będzie na nowe opony do Landka.
A tak serio to powoli tracę nadzieję na znalezienie ładnej J9 wiec zacząłem się rozglądać za J12.

Żywiec
Posty: 48
Rejestracja: 30 gru 2016, 16:59
Auto: Nie mam toyoty :(

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: Żywiec »

Czy ktoś zna te setki?

http://allegro.pl/toyota-land-cruiser-h ... 68646.html

https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-la ... yopXl.html

Niestety jedna i druga to dla mnie drugi koniec Polski :/ ciemna bardziej do mnie przemawia kolorem ;)

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: rolkos »

Żywiec - ty to chyba już z pół roku szukasz świętego grala ;) Na ciemnym pięknie będzie widać wszystkie rysy od krzaków ;)
Przeczytaj post o Bocianowej 100, też kupił w podobnej cenie.

ODPOWIEDZ