Hilux jako auto rodzinne?

Moderator: luk4s7

artw
Posty: 33
Rejestracja: 06 kwie 2018, 12:08
Kontakt:

Hilux jako auto rodzinne?

Post autor: artw »

Witam,

Pytanie odnośnie Hiluxa. Rozglądam się za samochodem rodzinnym, 5-7 miejsc siedzących, kufer mieszczący bagaże na 3-4 tygodnie wyjazdy (2+3), 5 rowerów (może być na haku lub na dachu) oraz transporter dla dużego psa. Jednocześnie ma być to auto radzące sobie w górach, szczególnie w śniegu (potencjalnie trudne warunki dojazdu do domu). Myślałem o TLC J100, ale w budżecie mieszczą się tylko egzemplarze 18-20 letnie, a i te ciężko znaleźć w dobrym stanie. Padł pomysł 7-10 letniego Hiluxa w zabudowie. Prośba o opinie, jak to auto sprawuje się w takim zastosowaniu i wszelkie za i przeciw.


--
A.

Awatar użytkownika
kpeugeot
Klubowicz
Posty: 2506
Rejestracja: 24 cze 2009, 06:52
Auto: Taro(hilux) 3.0 V6
lj70 2LTII r1986
LJ78 2LT EFI 1991
Kontakt:

Re: Hilux jako auto rodzinne?

Post autor: kpeugeot »

7osob w holu to bedzie rekord Guinnesa

Szukaj thundry

artw
Posty: 33
Rejestracja: 06 kwie 2018, 12:08
Kontakt:

Re: Hilux jako auto rodzinne?

Post autor: artw »

kpeugeot pisze:7osob w holu to bedzie rekord Guinnesa
5-7 osób to jest/było wymaganie ogólne. Wiem, że Hilux mieści 5. Prośba o merytoryczne komentarze. Dziękuję.

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Hilux jako auto rodzinne?

Post autor: rolkos »

Nie wiem jaki masz budżet i czas na znalezienie samochodu. Zobacz Toyota Sequoia spełnia twoje wymagania i nie jest to pickup. 3 dzieci w drugim rzędzie też będzie miało znacznie luźniej (szerszy samochód). ew. jak pisał kpeugeot Tundra (jeśli chcesz pickupa).

artw
Posty: 33
Rejestracja: 06 kwie 2018, 12:08
Kontakt:

Re: Hilux jako auto rodzinne?

Post autor: artw »

rolkos pisze:Nie wiem jaki masz budżet i czas na znalezienie samochodu.
Budżet w granicach 40-60 tys. zł. brutto. Generalnie z zakupem pożaru nie ma. Mam czas.

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Hilux jako auto rodzinne?

Post autor: rolkos »

Tu masz samochód co spełnia te wymagania. Nie znam tej konkretnej sztuki, trzeba by obejrzeć i zweryfikować czy to się nadaje do czegoś. Cena dość wysoka, wg mnie jeśli masz czas to warto poobserwować czy się coś pojawi. Ew. import z US.

https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-se ... a826673727

artw
Posty: 33
Rejestracja: 06 kwie 2018, 12:08
Kontakt:

Re: Hilux jako auto rodzinne?

Post autor: artw »

Dla ustalenia uwagi, nie chodzi mi o auto wyprawowe. Wyjazdy, o których wspomniałem w otwierającym temat tekście to trasy rzędu 500-700 km w celu dojechania na wczasy. A więc bardziej chodzi o w miarę wygodną i bezawaryjną jazdę po szosie z prędkością przelotową rzędu 120-130 km/h niż o 3-4 tygodnie wałęsania się po bezdrożach.

Co do Tundry i Sequoi to raczej odpada. Wielkie, amerykańskie auta. Ciężko z parkowaniem. Droga eksploatacja (paliwo). A czy Sequoia to czasem nie jest amerykańska wersja TLC J100???

Awatar użytkownika
kpeugeot
Klubowicz
Posty: 2506
Rejestracja: 24 cze 2009, 06:52
Auto: Taro(hilux) 3.0 V6
lj70 2LTII r1986
LJ78 2LT EFI 1991
Kontakt:

Re: Hilux jako auto rodzinne?

Post autor: kpeugeot »

To została tylko 120

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Hilux jako auto rodzinne?

Post autor: sebastian44 »

Mi tam wychodzi Sienna z kompletem łańcuchów na koła

artw
Posty: 33
Rejestracja: 06 kwie 2018, 12:08
Kontakt:

Re: Hilux jako auto rodzinne?

Post autor: artw »

A dla przypomnienia pytam o Hilux'a ... :) Czemu tak/nie? Zalety/Wady? (PS. 120-tka wydaje mi się za mała)

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Hilux jako auto rodzinne?

Post autor: sebastian44 »

Hilux to pickup z założenia zaprojektowany do wożenia siana na pace i robotników na pole. Mimo że troche bardziej cywilizowany w dalszym ciągu trzyma sie swoich korzeni. W związku z tym:
-nie bedzie tak wygodny jak auto osobowe
-bedzie wolniejszy, głosniejszy
-z powodu paki i podwojnej kabiny to jest bardzo długie auto, czesto cieżko sie zmiescic na długosc na standardowym miejscu parkingowym
-mimo że długie, pakę ma krótką wiec żadnych długich belek, kanapy itd nie przewieziemy
-paka nawet z zabudową nie jest idealnie szczelna, wewnątrz bedzie sie kurzyć, w zimie bedzie zimno (napoje moga zamarznąć podczas jazdy) a w lecie piekielnie gorąco (jedzenie sie zepsuje zanim dojedzie do domu). Jadąc na wakacje nie wsadziłbym tam psa.
-stały napęd na tył który czesto jest niedociążony. 4x4 dołączane tylko do użytku w trudnych warunkach (znaczy kiedy?). Tym autem bez załączonego napędu na 4 koła łatwo stracić przyczepność.
Powyższe wady i jeszcze kilka innych które dla Ciebie pewnie nie maja znaczenia spowodowały że ja nie chce pickupa.

artw
Posty: 33
Rejestracja: 06 kwie 2018, 12:08
Kontakt:

Re: Hilux jako auto rodzinne?

Post autor: artw »

sebastian44 pisze:Hilux to pickup ...
Dzięki za konkret. Co do tylnego zawieszenia, słyszałem, że można wymienić na miększe (pod mniejsze obciążenie). Są zdaje się wersje z ręcznym dołączeniem napędu. I ponoć da się powietrze z kabiny wpuścić pod zabudowę. Ale zdaję sobie sprawę, że to trochę chwytanie się lewą ręką za prawe ucho ...

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Hilux jako auto rodzinne?

Post autor: sebastian44 »

artw pisze:
sebastian44 pisze:Hilux to pickup ...
Są zdaje się wersje z ręcznym dołączeniem napędu.
Wszytkie wersje są z ręcznym dołączanym napędem, nic tam sie automatycznie nie dołącza. Są tez 2WD ale te chyba pomijamy. Czyli de facto 4x4 możemy w nich włączyć TYLKO na sliskiej nawierchni. O ile jedziemy po sniegu/błocie to nie ma z tym problemu, włączamy 4x4 i tyle. Gorzej jak jedziemy po prostu w deszczu na asflacie albo trafi sie nagłe oblodzenie a my mamy auto aktualnie z samym napędem na tył. W sytuacji nagłej nie zdążymy nic przełączyć.

Oczywiscie nie jest to jakis wielki minus, po prostu trzeba jezdzic ostrożnie. Ale trzeba mieć tą kwestię z tyłu głowy.

Awatar użytkownika
hetman
Posty: 366
Rejestracja: 21 lis 2015, 21:05
Auto: LJ78 - ?uczek
Kontakt:

Re: Hilux jako auto rodzinne?

Post autor: hetman »

Lepszy będzie duży SUV (niekoniecznie toyota) albo van z 4x4. Pickup jako auto stricte rodzinne bez elementów offroadu nie ma sensu z ww powodów. Kabina też będzie ciasna i mało wygodna dla 2+3. Hilux to fajne auto ale też pewien (spory) kompromis. Przejedz się (nawet nowym) i zobacz czy ci pasuje. Pisałeś o 100ce. Nie jest dużo mniejsza od tych amerykanskich "potworow" a i tez ekonomia nie bryluje. Chcesz wygodnie się przemieścić 2+3 to i auto musi być duże. Jeśli to ma być Toyota to 120ka jest rozsądnym wyborem o ile się pomieścisz.

Awatar użytkownika
szulbor
Posty: 392
Rejestracja: 25 sty 2014, 20:29
Auto: Toyota 4runner 3rd 5VZ-FE 3.4ccm Supercharged
Kontakt:

Re: Hilux jako auto rodzinne?

Post autor: szulbor »

Z taką załogą na pokladzie to chyba calofornia czy inny bus.

4 osoby plus bagaże to chyba max dla terenówki A uli tak będzie ciasno.

wersje 7osobowe kanibalizuja bagażnik. Wiec wtedy box musi być.

Niestety kompromis żeby był mały, pojemny i ekonomiczny będzie ciężki do pogodzenia.

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

ODPOWIEDZ