Przekładka Gałki - HZJ 73

Opis naszych samochodów.

Moderator: luk4s7

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: Przekładka Gałki - HZJ 73

Post autor: Gałka »

kylon pisze:Ja mam nadzieje Jasiu ze ty wymieniasz te wszystkie gumki w cylinderkach i pompach bo jeśli rozbierasz tylko dla sportu to jak nic połowa zacznie cienknac. Czasem nadgorliwość nie jest wskazana. W mostach tez mam nadzieje ze poznaczyles przed rozbiórka kapy. Te co my rozebralismy są poznaczone ale widzę ze dalej stosujesz zasadę na hurra czyli rozbieramy trzy samochody na raz :wink: .
1. gumki w cylinderkach będą wymieniane.
2. w pompach nie przewidywałem bo wyglądały ok. ale jak trzeba to wymienię; chwila roboty.
3. fakt , że wszystko idzie na raz ( na stołach nie ma już miejsca ) ale teraz będzie czas na kompletowanie elementów do wymiany. Poszczególne tematy ( drzwi, mosty, hamulce itp.) mają swoje osobne pudełeczka. Przywiozłem od zaprzyjaźnionego producenta opakowań kilkadziesiąt różnych pudeł. Oczyszczone i ocynkowane śrubki też mają swoje przegródki :D
4. rozebrałem 1 most tylny od Bj ( Ty 2 od HZJ ) . I tu dałem d...y :oops: Co to jest kapa ? Da się to złożyć bez zaznaczenia ?

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: Przekładka Gałki - HZJ 73

Post autor: Gałka »

kylon pisze:h bo jeśli rozbierasz tylko dla sportu
rozbieram wszystko z ...ciekawości , jak jest zbudowane. Kiedyś tak rozebrałem ..rower i po złożeniu jeździł :D .
Ale teraz...? Nigdy nie wymieniłem nawet klocków hamulcowych; czarna magia ! Teraz mam okazję. Oczywiście nie będę zabierał się za łożyska ( kiedyś się i to rozbierało ), trybiki itp. Zostawiam to FACHOWCOM.
A swoją drogą każdemu kto jeździ "gdzieś dalej poza asfalt " przydałaby się podstawowa wiedza z budowy samochodu. Nie taka gdzie wlewać olej tylko jak samemu zreperować coś jak padnie np w górach Rumuni.
Teraz jestem w 1/3 drogi; już się nie boję mechaniki samochodu. Pozostało jeszcze 2/3; złożyć go.
I tak na koniec pojedzie do warsztatu na dokładny przegląd ( sprawdzenie dokładności i poprawności zamocować, siły dokręcenia śrub itp) i do ostatecznej regulacji.
A swoją drogą "rozbieranie" kręci , co nie ? :D

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: Przekładka Gałki - HZJ 73

Post autor: Gałka »

doszkoliłem się :D

http://www.miejski.pl/slowo-Kapa" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18050
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Przekładka Gałki - HZJ 73

Post autor: kylon »

He. Kapa to mocowania łożysk mechanizmu różnicowego. Jest prawa i lewa choć mogą wyglądać tak samo. Chodzi o spasowanie i gwintowanie w fazie produkcyjnej.

Zazdroszczę Ci Jasiu miejsca na pracę i czasu jaki możesz na to poświęcić. Jestem co raz bliższy wyprowadzenia się na wieś i robienia jednego auta na kilka miesięcy dla klienta lub siebie. Zaczyna mnie męczyć ten Warszawski zgiełk :evil: i pędzenie za życiem.

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: Przekładka Gałki - HZJ 73

Post autor: Gałka »

kylon pisze:
Jestem co raz bliższy wyprowadzenia się na wieś i robienia jednego auta na kilka miesięcy dla klienta lub siebie.

gdzie znajdziesz takiego klienta ? kilka miesięcy = np. 5x22dni x8 h = 880 rbh x stawka godzinowa ( np. ASO Toyota ?) 200zł = 176 000zł ! :D

Zaczyna mnie męczyć ten Warszawski zgiełk :evil: i pędzenie za życiem.
też tak miałem, ale jak Ty będziesz miał moje lata to też będziesz podchodził bardziej na luzie; zamiast kupić tarcze kotwiczne za 5000zł wsadzisz most od Bj i spoko. :D .A we czwartek o 12.00 będziesz już w drodze na działeczkę....

Awatar użytkownika
Kwiatec
Klubowicz
Posty: 4389
Rejestracja: 15 gru 2008, 10:49
Auto: TOYOTA Hilux
Kontakt:

Re: Przekładka Gałki - HZJ 73

Post autor: Kwiatec »

kylon pisze:......................................... Zaczyna mnie męczyć ten Warszawski zgiełk :evil: i pędzenie za życiem.
ja mam tak od wielu lat. i mało już mnie dzieli od podjęcia tej decyzji. zazdroszczę pyruni zę mieszka na wsi i wstaje i spi kiedy chce a nie kiedy ma czas. tylko musze mieć pomysł na siebie żeby tam przeżyć :))

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: Przekładka Gałki - HZJ 73

Post autor: Addams »

Aleście sobie o życiu pogwarzyli chopy :wink: , wszędzie dobrze gdzie nas nie ma, raz na wozie, raz w nawozie jak mówi mądrość ludowa! Nie mazgaić tylko ciąć, spawać, szlifować, każdy ma przecież swojego paździerza :wink:

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: Przekładka Gałki - HZJ 73

Post autor: Gałka »

Sprawdziliśmy przełożenia mostu tylnego od Bj-ty. Nie pasują do mostu przedniego HZj-ty.
Temat zamiany mostów umarł :( .
Znowu szukamy tarcz kotwicznych !

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: Przekładka Gałki - HZJ 73

Post autor: Gałka »

Gałka pisze:Sprawdziliśmy przełożenia mostu tylnego od Bj-ty. Nie pasują do mostu przedniego HZj-ty.
Temat zamiany mostów umarł :( .
Znowu szukamy tarcz kotwicznych !
Numer części według ToyoDIY jest: 46503-60060 ( prawa strona ) i 46504-60020 lewa strona.

Awatar użytkownika
Gladzio
Posty: 417
Rejestracja: 21 sie 2009, 12:14
Auto: Kiedy? by? LJ70 2LT 1992 r.
Kontakt:

Re: Przekładka Gałki - HZJ 73

Post autor: Gladzio »

Niestety kanałem oryginalnych części nie zdobędziesz już tych gratów... Koniec produkcji.

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: Przekładka Gałki - HZJ 73

Post autor: Gałka »

Gladzio pisze:Niestety kanałem oryginalnych części nie zdobędziesz już tych gratów... Koniec produkcji.
no właśnie, szukamy gdzieś na składzie lub dobrych używek.

Awatar użytkownika
stopa
Posty: 532
Rejestracja: 10 gru 2009, 13:15
Auto: HZJ 73 '93
Kontakt:

Re: Przekładka Gałki - HZJ 73

Post autor: stopa »

Znalazlem kilka stron rosyjskich gdzie obie tarcze sa niby dostepne. Tylko jest jeszcze kwestia czy wogole warto kombinowac bo w przeliczeniu jedna wychodzi kolo 2000 zl :shock:

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: Przekładka Gałki - HZJ 73

Post autor: Gałka »

stopa pisze:Znalazlem kilka stron rosyjskich gdzie obie tarcze sa niby dostepne. Tylko jest jeszcze kwestia czy wogole warto kombinowac bo w przeliczeniu jedna wychodzi kolo 2000 zl :shock:
u nas też tyle kosztowały.... jak były :(

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: Przekładka Gałki - HZJ 73

Post autor: Gałka »

szukam po całym świecie a może znajdę w...Polsce :D . Dziś od 6 w internecie... :D

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: Przekładka Gałki - HZJ 73

Post autor: Gałka »

Gałka pisze:szukam tych tarcz po całym świecie a może znajdę w...Polsce :D . Dziś od 6 w internecie... :D
Wczoraj odebrałem most przedni Hzj-ty z piaskowania, od razu pomalowany. Dodatkowo dałem do piaskowania i zabezpieczenia podkładem cynkowym przednie tarcze od HZj. Jedna wymaga naprawy , druga jest jeszcze Ok. Pójdą "na półkę". A zamontuję inne, od Bj-ty. Tamte są jak nówki ( tak, to te czarne na zdjęciu :D )

Obrazek
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ