UZJ100 krajowa rocznik 02

Opis naszych samochodów.

Moderator: luk4s7

pinc6x6
Posty: 506
Rejestracja: 29 wrz 2010, 10:47
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: UZJ100 krajowa rocznik 02

Post autor: pinc6x6 »

Jaki powód zaniechania?

Awatar użytkownika
andrzejrolnik
Posty: 245
Rejestracja: 28 paź 2021, 21:32
Auto: HDJ80(S), Hilux 2.4TD, UZJ100

Re: UZJ100 krajowa rocznik 02

Post autor: andrzejrolnik »

Brak specjalistów do ogarnięcia tematu swapa i trudne do określenia ramy czasowe realizacji...
Poza tym pomimo wszystkich zalet i wyższości V8 benzyny, pójdę w stronę 4.2 ze skrzynią A750. Brakuje mi gangu R6 pod maską, obcowanie z HDJ80 zaraziło mnie magią tego silnika.
Czyli zamierzam po dokończeniu projektu wystawić UZJ, a potem poszukać zacnego egzemplarza poliftowej HDJ


Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
Jake
Moderator
Posty: 2253
Rejestracja: 12 cze 2017, 01:57
Auto: Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Kontakt:

Re: UZJ100 krajowa rocznik 02

Post autor: Jake »

Jak lubisz 6 w rzedzie to jeszcze jest 1FZ XD Z turbina tez calkiem fajne moce oddawane.

Awatar użytkownika
andrzejrolnik
Posty: 245
Rejestracja: 28 paź 2021, 21:32
Auto: HDJ80(S), Hilux 2.4TD, UZJ100

Re: UZJ100 krajowa rocznik 02

Post autor: andrzejrolnik »

Jake - takie uturbione duże benzynowe R6 to straszy pijak, a szybka jazda wyliftowaną i oszpejowaną terenówką jest ekscytująca, ale niezbyt bezpieczna

Od 2 miesięcy mam inne bardzo mocne benzynowe auto 4x4 - S6 2.2t quattro 6b z 1995r. Stwierdziłem więc, że reszta domowej floty powinna (z korzyścią dla domowego budżetu) jeździć na paliwie rolniczym

Wymarzona J100 zawsze miała być autem wyprawowym, a doposażając ją w dodatkowy zbiornik 100l można operować do 1300-1500 km od bazy. Zakładając różnicę w spalaniu benzyna/diesel ze skrzynią A750 na poziomie 5 l i koszt paliwa w moim przypadku, mamy około 70 zł/100 km. Do tego im więcej wrzucimy na auto szpeju, tym bardziej ta różnica się powiększy... To rzecz jasna przy założeniu braku instalacji LPG do V8, ale tej nie biorę pod uwagę zwłaszcza, że to ma być auto na dlasze trasy.

Oczywiście trzeba akceptować większą hałaśliwość diesla i ciężarówkowy odgłos pracy, mi to akurat nie przeszkadza. Po zamianie tłumików na przelotówki nawet wręcz przeciwnie .
Wreszcie mniejsza dynamika w jeździe turystycznej/wyprawowej ma zupełnie drugorzędne znaczenie.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
andrzejrolnik
Posty: 245
Rejestracja: 28 paź 2021, 21:32
Auto: HDJ80(S), Hilux 2.4TD, UZJ100

Re: UZJ100 krajowa rocznik 02

Post autor: andrzejrolnik »

Jake - z takim wydechem to prawie jak 1FZ Obrazek

https://youtube.com/watch?v=0cPwBDB4UDA ... nwHuDjsxpO

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka


pinc6x6
Posty: 506
Rejestracja: 29 wrz 2010, 10:47
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: UZJ100 krajowa rocznik 02

Post autor: pinc6x6 »

Brzmienie V8 jest niepowtarzalne😁🤘

Awatar użytkownika
Jake
Moderator
Posty: 2253
Rejestracja: 12 cze 2017, 01:57
Auto: Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Kontakt:

Re: UZJ100 krajowa rocznik 02

Post autor: Jake »

Ja nie zaprzeczam ze 1HD to swietny silnik. :)
Co najwyzej jestem zaskoczony ze doszedles do tego wniosku majac w domu 2 sztuki 2UZ xD

pinc6x6
Posty: 506
Rejestracja: 29 wrz 2010, 10:47
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: UZJ100 krajowa rocznik 02

Post autor: pinc6x6 »

W starym dieslu to jest przyjemne ,że zupełnie się nie interesujesz silnikiem :mrgreen: Miałem hiluxa z 2L i przez cały okres użytkowania tylko płyn eksploatacyjne. Był strasznie mułowaty ale spalanie 8 max 10 l. Pamiętam jak na rajdzie z jeepem jechałem to dwa razy sobie drzemkę robiłem gdy on na stację jeździł.😁 Benzyna dziarska i dźwięk V8 chwyta za serce ale często trzeba zaglądać zwłaszcza jak zagazowany. (Nie wspominając o częstotliwości tankowania)

Awatar użytkownika
andrzejrolnik
Posty: 245
Rejestracja: 28 paź 2021, 21:32
Auto: HDJ80(S), Hilux 2.4TD, UZJ100

Re: UZJ100 krajowa rocznik 02

Post autor: andrzejrolnik »

Nie wiem dlaczego, ale jak pojeździłem trochę S6 z legendarnym R5 pod maską dającym niepowtarzalną muzykę, powiedziałbym silnikową symfonię, brzmienie V8 przestało mnie kręcić poza tym od kilku lat jest już tyle Mustangów, Jeepów i wszelkiej maści pickupów z V8, że to już bardzo spowszedniało...

Ale jak nie znajdę kupca po kosztach to może zostawię odnowioną staruszkę, jednak nie wiem czy budżet wystarczy na dwie J100Niedługo ekopodatki zaczną nas zjadać


Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
andrzejrolnik
Posty: 245
Rejestracja: 28 paź 2021, 21:32
Auto: HDJ80(S), Hilux 2.4TD, UZJ100

Re: UZJ100 krajowa rocznik 02

Post autor: andrzejrolnik »

pinc6x6 pisze:W starym dieslu to jest przyjemne ,że zupełnie się nie interesujesz silnikiem :mrgreen: Miałem hiluxa z 2L i przez cały okres użytkowania tylko płyn eksploatacyjne. Był strasznie mułowaty ale spalanie 8 max 10 l. Pamiętam jak na rajdzie z jeepem jechałem to dwa razy sobie drzemkę robiłem gdy on na stację jeździł.Obrazek Benzyna dziarska i dźwięk V8 chwyta za serce ale często trzeba zaglądać zwłaszcza jak zagazowany. (Nie wspominając o częstotliwości tankowania)
Ja mam w gospodarstwie właśnie zdrowego Hilla 2.4 td z '98 Obrazek ale w koło komina łyka 12lObrazek
Dzięki super krótkiej skrzyni daje spokojnie radę przy swoich całych 90kObrazek
Ale jest trochę za sztywna, zwłaszcza że dużych kół się tu nie zapoda... Jak sytuacja pozwoli zamienię kiedyś na wymarzoną HZJ79.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
andrzejrolnik
Posty: 245
Rejestracja: 28 paź 2021, 21:32
Auto: HDJ80(S), Hilux 2.4TD, UZJ100

Re: UZJ100 krajowa rocznik 02

Post autor: andrzejrolnik »

Jake pisze:Ja nie zaprzeczam ze 1HD to swietny silnik. :)
Co najwyzej jestem zaskoczony ze doszedles do tego wniosku majac w domu 2 sztuki 2UZ xD
Wiesz, ideałem byłoby mieć UZJ i HDJ, ale jak już napomniałem udało mi się nabyć fantastyczne auto z benzyną. Wprawdzie osobowe 4x4 ale napewno u mnie zostanie, a mając już 4,5 samochodu trzeba się mocno zastanowić, zostać przy 4 czy zwiększyć stan do 5Obrazek

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka


pinc6x6
Posty: 506
Rejestracja: 29 wrz 2010, 10:47
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: UZJ100 krajowa rocznik 02

Post autor: pinc6x6 »

andrzejrolnik pisze:
03 kwie 2024, 14:58
pinc6x6 pisze:W starym dieslu to jest przyjemne ,że zupełnie się nie interesujesz silnikiem :mrgreen: Miałem hiluxa z 2L i przez cały okres użytkowania tylko płyn eksploatacyjne. Był strasznie mułowaty ale spalanie 8 max 10 l. Pamiętam jak na rajdzie z jeepem jechałem to dwa razy sobie drzemkę robiłem gdy on na stację jeździł.Obrazek Benzyna dziarska i dźwięk V8 chwyta za serce ale często trzeba zaglądać zwłaszcza jak zagazowany. (Nie wspominając o częstotliwości tankowania)
Ja mam w gospodarstwie właśnie zdrowego Hilla 2.4 td z '98 Obrazek ale w koło komina łyka 12lObrazek
Dzięki super krótkiej skrzyni daje spokojnie radę przy swoich całych 90kObrazek
Ale jest trochę za sztywna, zwłaszcza że dużych kół się tu nie zapoda... Jak sytuacja pozwoli zamienię kiedyś na wymarzoną HZJ79.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Mam też islandzką benzynę 22R i tam koła w dowodzie rejestracyjnym wbite 38/15 a jeździłem na 35. Ten mój diesel był bez T😁

Awatar użytkownika
andrzejrolnik
Posty: 245
Rejestracja: 28 paź 2021, 21:32
Auto: HDJ80(S), Hilux 2.4TD, UZJ100

Re: UZJ100 krajowa rocznik 02

Post autor: andrzejrolnik »

Aaa ten 2L bez T no tak był przecież i taki...
No to moja jedzie!

Nowe Hille są piękne, komfortowe i oszczędne, ale bardzo drogie i ta elektronika... O dupaf-ie już nie wspominając
Do jazdy wokół komina nie bardzo, ale jako wszechstronne auto na codzień to super



Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
Jake
Moderator
Posty: 2253
Rejestracja: 12 cze 2017, 01:57
Auto: Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Kontakt:

Re: UZJ100 krajowa rocznik 02

Post autor: Jake »

Ale powiem szkoda, ze swapa nie bedzie. Taki byles pewny siebie a ja tu juz sie przygotowalem na sledzenie postepow i ogladanie efektow. Malo ostatnio projektow forumowych, a moj wlasny swap idzie w tepie slimaka na sterdach xD

Awatar użytkownika
andrzejrolnik
Posty: 245
Rejestracja: 28 paź 2021, 21:32
Auto: HDJ80(S), Hilux 2.4TD, UZJ100

Re: UZJ100 krajowa rocznik 02

Post autor: andrzejrolnik »

Rozumiem Cię Jake, ale u mnie też b.słabo z postępem prac, a chciałbym jak najszybciej wrócić do obcowania z J100
Czas jednak pokaże, czy w ogóle uda mi się sprzedać nowy silnik albo wykorzystać inaczej niż do swapa

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka


ODPOWIEDZ