BJ42 - na oryginał by Kylon

Opis naszych samochodów.

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8469
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: BJ42 - na oryginał by Kylon

Post autor: Rokfor32 »

Ja bym sie lampami aż tak nie przejmował. Nie wiem jaka średnica do J4, ale na oko wyglądają jak te z J6 i wczesnych J7 (też było kila wersji, mniej lub bardziej wypukłe, zależy z której firmy - kyoto, sylvania, wagner). Lampa ma świecić, i to dobrze a nie po chmurach - a się jeszcze nie styknąłem z prawidłowo zregenerowanym odbłyśnikiem - nie tak prosto prawidłowo nałożyć chrom na wklęsłą powierzchnię, i to potem na gładko wypolerować.

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: BJ42 - na oryginał by Kylon

Post autor: Addams »

Rokfor, weź Ty sobie od początku ten wątek przeczytaj :wink: , zorientujesz się że wcale nie chodzi o to tylko żeby świeciło, zresztą po zmroku toto jeździć nie będzie :D

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8469
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: BJ42 - na oryginał by Kylon

Post autor: Rokfor32 »

Sto dwie strony - aż tyle czasu to nie mam ... :mrgreen:

I mam przy okazji użytkowe podejście do aut (i motorów - jeden z moich to rocznik '59) - przede wszystkim ma jeździć, bo to nie pomnik. W tym się mieści również że prawidłowo świecić na drogę, i hamować wydajnie :mrgreen: Reszta se może być oryginalna ... :mrgreen:

Awatar użytkownika
Kwiatec
Klubowicz
Posty: 4389
Rejestracja: 15 gru 2008, 10:49
Auto: TOYOTA Hilux
Kontakt:

Re: BJ42 - na oryginał by Kylon

Post autor: Kwiatec »

Rokfor32 pisze:Sto dwie strony - aż tyle czasu to nie mam ... :mrgreen:

I mam przy okazji użytkowe podejście do aut (i motorów - jeden z moich to rocznik '59) - przede wszystkim ma jeździć, bo to nie pomnik. W tym się mieści również że prawidłowo świecić na drogę, i hamować wydajnie :mrgreen: Reszta se może być oryginalna ... :mrgreen:
każdy ma własne podejscie do autek. twoje też mi się podoba bo strasznie ten paździerz twój sie prezentuje ale jakoś wydaje mi sie ze mechanicznie to jedna z najlepszych 73-ójek :)

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8469
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: BJ42 - na oryginał by Kylon

Post autor: Rokfor32 »

To auto nie będzie tak wyglądało stale - czeka na remont, a że jeździć musi bo jest potrzebne - to jeździ ... :mrgreen:

Krótką J7 robię na oryginał, z wysokim stopniem zgodności, ale też wprowadziłem kilka modyfikacji użytkowych, bo oprócz wyglądu ma to być jednak auto jak najbardziej użytkowe. Dostało więc wzmocnioną tylną belkę ramy z gniazdem profilowym (pod hak w systemie amerykańskim lub skandynawskim), przewody hamulcowe miedziane, elementy optyczne lamp nówencje, progi przystosowane do hilifta, zmodyfikowane chlapacze coby ich nie urywać w śniegu, i temu podobne. Łamię się jedynie nad zderzakami - ori są strasznie ciastowate, a nie chcę psuć wyglądu zwykłą rurą. Coś muszę wymyślić kompromisowego.

Remiołek
Posty: 2200
Rejestracja: 16 paź 2009, 00:25
Auto: VW T4 Syncro- Osio?ek, ale jak w domu si? czuj?
Kontakt:

Re: BJ42 - na oryginał by Kylon

Post autor: Remiołek »

Rokforku, a może byś tak wątek założył ze swoimi bojami z J7 (nie piszę którą J7 mam na myśli- zawsze możesz rozszerzyć twórczość). Tu jest kuźnia archetypowa. Obiekt pracy Kylona, będący też obiektem westchnień połowy toyotowego świata (nowy termin: czterdziestkofilia) ma być oryginałem jedynym w naszej szerokości geograficznej- tyle wyniosłem ze 102-stronnicowego maratonu, który miejscami przypomina mi powieści sensacyjne. Szczególnie jak czytam o penetracji całego świata w celu pozyskania jakiejś części, takiego "białego kruka". Tym samym zacząłem nazywać Kylona mianem Corso. I nie zdziwię się, jak skorzysta on w końcu z uprawnień moderatora i pozamiata w Swoim wątku. Poza tym Rokforku, cały czas powtarzasz, że J4 są be, a to stawia naszą dalszą przyjaźń pod znakiem zapytania. A jak zygniesz mi na 60-tkę to nie ręczę, za brak rękoczynów.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18053
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: BJ42 - na oryginał by Kylon

Post autor: kylon »

A tu bez rewelacji. W sobotę człowiek by popracował dla ducha atu gada i gada i co chwile ktoś co chwile coś :wink:. Nie narzekam bo wszak to miłe. Oprócz Toyki do zrobienia był dziś kapelusza na bal córy do szkoły i armata do przestawienia.

Znaczki się lśnią :!:

Obrazek

Pręty do korby od podnośnika są :!:

Obrazek

Pas kierowcy jest :!:

Obrazek

Dmuchawa jest :!:

Obrazek

Awatar użytkownika
fobos
Posty: 3155
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:47
Auto: VZJ 90
Kontakt:

Re: BJ42 - na oryginał by Kylon

Post autor: fobos »

kylon pisze:A tu bez rewelacji. W sobotę człowiek by popracował dla ducha atu gada i gada i co chwile ktoś co chwile coś :wink:.
Mam wyrzuty sumienia :oops:
kylon pisze:Nie narzekam bo wszak to miłe.
To mi ulżyło :wink: :D

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18053
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: BJ42 - na oryginał by Kylon

Post autor: kylon »

Przeca mówiłem że zawsze miło kolegów widzieć i słyszeć :wink:

Awatar użytkownika
MariuszS
Klubowicz
Posty: 1494
Rejestracja: 27 lip 2007, 10:56
Auto: LJ-79 na do?ywocie
Kontakt:

Re: BJ42 - na oryginał by Kylon

Post autor: MariuszS »

kylon pisze: Znaczki się lśnią :!:

Pośliniłem się! ;-)
To będzie większy eksponat, niż te wszystkie armaty w Muzeum razem wzięte ;-)

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18053
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: BJ42 - na oryginał by Kylon

Post autor: kylon »

A ja się ślinię na Twoja nalewkę :oops:

Awatar użytkownika
Kwiatec
Klubowicz
Posty: 4389
Rejestracja: 15 gru 2008, 10:49
Auto: TOYOTA Hilux
Kontakt:

Re: BJ42 - na oryginał by Kylon

Post autor: Kwiatec »

kylon pisze:A ja się ślinię na Twoja nalewkę :oops:
alkoholiku.... jak żeś tak zasmakował to weź sie do roboty. sama sie robi a ty patrzysz i na koniec masz np. malinóweczkę :)

Awatar użytkownika
Unix
Posty: 56
Rejestracja: 24 sie 2011, 11:46
Auto: LJ73
Kontakt:

Re: BJ42 - na oryginał by Kylon

Post autor: Unix »

Też mam takie emblematy, tylko troszkę mniejsze :D

Obrazek

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18053
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: BJ42 - na oryginał by Kylon

Post autor: kylon »

Zamawiam to co zbudujesz :mrgreen:

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: BJ42 - na oryginał by Kylon

Post autor: Addams »

Unix- super :D

ODPOWIEDZ