BJ42 - na oryginał by Kylon

Opis naszych samochodów.

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18058
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: BJ42 - na oryginał by Kylon

Post autor: kylon »

Po głębszej analizie zdjęć :wink:

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: BJ42 - na oryginał by Kylon

Post autor: Addams »

"Nie trzeba wiedzieć wszystkiego, wystarczy wiedzieć kogo zapytać" :wink:

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18058
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: BJ42 - na oryginał by Kylon

Post autor: kylon »

Otóż to.

Awatar użytkownika
rudydh
Posty: 84
Rejestracja: 13 maja 2010, 17:58
Auto: HDJ80, FZJ80, klasyk HJ60
Kontakt:

Re: BJ42 - na oryginał by Kylon

Post autor: rudydh »

http://www.denbreems.nl/redirect.php?page=vo.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

kylon zobacz pod koniec strony tym razem to je to... 8)

Awatar użytkownika
rudydh
Posty: 84
Rejestracja: 13 maja 2010, 17:58
Auto: HDJ80, FZJ80, klasyk HJ60
Kontakt:

Re: BJ42 - na oryginał by Kylon

Post autor: rudydh »

http://auto-onderdelen.marktplaats.nl/t ... ind=8&fs=1" onclick="window.open(this.href);return false;

sory za zasmiecanie ale moze sie przyda ..... jak cos to przenies

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18058
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: BJ42 - na oryginał by Kylon

Post autor: kylon »

Nie warto sobie tym gościem zawracać głowy :!: To on sprzedał Adamowi paździerza :!: Ostrożnie przy zakupach.

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: BJ42 - na oryginał by Kylon

Post autor: Addams »

Gert zapewne zrobił sobie fotkę zestawu ze trzy lata temu, jak zadzwonisz to okaże się że on właściwie nie ma, ale jego przyjaciel ma, ale ktoś jest bardzo zainteresowany, wiec musisz zrobić przelew bo jutro to już nie będzie. A ten przyjaciel to pracuje na platformie wiertniczej, będzie w lipcu, może sierpniu...
Ale za paździerza to pretensji nie mam :wink: , tylko za inne części które odbieralem pól roku- zapłacone. Tez zresztą przyjaciela..

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18058
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: BJ42 - na oryginał by Kylon

Post autor: kylon »

Rama była siasi :mrgreen: i czekać mu się nie chciało bo umówiony był a tu jakiś pacjent jedzie z Polski i chce aby godzinę poczekał :mrgreen:

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: BJ42 - na oryginał by Kylon

Post autor: Addams »

"siasi grejt kondyszyn maj frend" :mrgreen:

Awatar użytkownika
rudydh
Posty: 84
Rejestracja: 13 maja 2010, 17:58
Auto: HDJ80, FZJ80, klasyk HJ60
Kontakt:

Re: BJ42 - na oryginał by Kylon

Post autor: rudydh »

hah widze ze temat znany , a tak w ogole jak traficie na jakas bj-tke dajcie znaka .

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: BJ42 - na oryginał by Kylon

Post autor: Addams »

rudydh daj jeszcze znać jaki przewidujesz budżet i co chcesz z nią potem robić bo czasem faktycznie coś wpadnie w oko :wink:

Awatar użytkownika
rudydh
Posty: 84
Rejestracja: 13 maja 2010, 17:58
Auto: HDJ80, FZJ80, klasyk HJ60
Kontakt:

Re: BJ42 - na oryginał by Kylon

Post autor: rudydh »

25 - 30 kola , jak najwiece w oryginale , nie za bardzo zgnite , ale to i tak wynikowe jak pisal kylon , no i raczej diesel , benz w ostatecznosci , bedzie robiona na oryginal , cos w stylu kylonowej ale bez takich nakładow , ma byc popratu ladna i bez szpachli...

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18058
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: BJ42 - na oryginał by Kylon

Post autor: kylon »

rudydh pisze: jak najwiece w oryginale , nie za bardzo zgnite.
- nie ma takich a jak są to kwoty większe.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18058
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: BJ42 - na oryginał by Kylon

Post autor: kylon »

Fotel z IKEA idealnie nadaje się na podpórkę do składania drzwi :mrgreen:. Pierwsze składałem na samochodzie ale wciąż nie maja uszczelki która jest wklejana. W drugich drzwiach postanowiłem sobie ułatwić sprawę. Pierwsze dylematy były jaki klej użyć :?:. Moja kochana małżowinka pojechała do Leroya i przywiozła dwie tubki. Jedną taką, która Pan polecił a drugą też niby super. Ta co Pan polecił to niech go szlag trafi. Może to i super klej ale jak ktoś ma jak trzymać 24 godziny galaretkę, która się potem ciągnie i nie trzyma lakieru. Zmywałem z kawałka 10 cm chyba z godzinę :evil: Syf jakich mało. Nie pamiętam nazwy ale w białej tubce z niebiesko zielonym logo. Drugi był Pattex widoczny na zdjęciu. Niby trzyma ale jakoś tak sporo zabawy z tym było. Najlepszym rozwiązaniem okazał się nasz zwykły Butapren :!: Muszę przyznać, że późniejsze rozwiązania z wciskaną uszczelką w ranty jest o niebo lepsze. Tutaj uszczelka nie ma punktów zaczepienia i najlepiej kleić odcinkami. W fabryce pewnie jada pędzlem i na raz mały Japończyk coś przyciska. Ja się trochę namordowałem z tym. Pierwsze drzwi odkręcę z zawiasów i zrobię tak samo. Nie wyobrażam sobie klejenia uszczelki w powietrzu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
fobos
Posty: 3155
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:47
Auto: VZJ 90
Kontakt:

Re: BJ42 - na oryginał by Kylon

Post autor: fobos »

Jako były szewc :mrgreen: ( pracowałem kiedyś parę lat przy montażu butów ) podpowiem ( może niepotrzebnie bo pewnie to wiesz, ale może innym się przyda), że butaprenem klei się tak, że najpierw cienką warstwą smarujemy obie sklejane powierzchnie i zostawiamy do wyschnięcia nie składając. Czekamy do czasu gdy klej nie przyłapuje jak go dotykamy ręką . Następnie jedną stronę podgrzewamy ( w tym wypadku uszczelkę ) i na ciepło składamy i dociskamy. Po wystygnięciu - 2-3 minuty mamy na gotowo sklejone elementy.

ODPOWIEDZ