Konsola dachowa a CB

... czyli jak usprawnić swoją Toyotę

Moderator: luk4s7

maras
Posty: 234
Rejestracja: 23 cze 2010, 11:28
Auto: kiedyś KDJ 95 vel Krowa :)
Kontakt:

Konsola dachowa a CB

Post autor: maras »

Hej,

mam pytanie do praktyków - czy radio zamocowane w konsoli dachowej da się zrozumieć / usłyszeć, czy trzeba wyciągać jakiś zewnętrzny głośnik :?:

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Konsola dachowa a CB

Post autor: czobi »

z praktyki. na moje zyczenie Kylones zalozyl mi kiedys dawno dawno temu,
maly glosnik 5x5x10 gdzies tam w rejonie skrzyni biegow. zycie wykazalo ze jest to zbyteczne
konsola jest swietnym pudelm rezonansowym i glosnik nic nei wnosi. kompletnie.
wiec olej. :wink:

Demon
Posty: 13
Rejestracja: 30 gru 2011, 13:50
Auto: KZJ90
Kontakt:

Re: Konsola dachowa a CB

Post autor: Demon »

Miałem taki patent w jednej z poprzednich terenówek i muszę przyznać że jest bardzo wygodnie.
Z praktyki - było takie radio bodaj henry 2 z głośniczniem z przodu i było super.
Potem komuś sie przydało razem szybą pasażera i paroma drobiazgami ze środka :mrgreen: i kupilem johnego z głośnikiem na górze. Troche dudniło pomimo dziurek w konsoli ale słychać dobrze bo bliżej kierowcy. Niestety konsola, a właściwe jej mocowanie do wzmocnienia dachu słabo znosiła jednocześnie obciążenie radiem CD, CB i jazdę w terenie wiec dość szybko zaczeła latać i finalnie z niej zrezygnowałem. Radio zamocowane do dachu zostało dla kolejnego właściciela.

Awatar użytkownika
pki
Posty: 282
Rejestracja: 23 lut 2011, 08:28
Auto: HDJ100
Kontakt:

Re: Konsola dachowa a CB

Post autor: pki »

Kiedyś miałem CB nad sobą, rozwiązanie prawie idealne.

Z radii które mają głośnik do przodu i są w rozmiarze klasycznego radia samochodowego to istnieje coś takiego o nazwie YOSAN EXCALIBUR. Niestety automatyczny squelch ASC czy jak mu tam w tym radiu działa przeciętnie. Idealnie działa w YOSAN TURBO, odsłuch z tego radia jest super - po prostu. Mieści się w miejsce normalnego radia, jest ciut węższe, zawsze dawałem podkładki po bokach i po temacie. Wbudowany głośnik w radiu musi mieć troszkę swobody, nie może być bezpośrednio "zatkany", jak będzie trochę swobody to będzie Pan zadowolony :mrgreen:

Na TLC będę miał spec analizator do anten ze sobą :mrgreen:

maras
Posty: 234
Rejestracja: 23 cze 2010, 11:28
Auto: kiedyś KDJ 95 vel Krowa :)
Kontakt:

Re: Konsola dachowa a CB

Post autor: maras »

Niestety, w tym roku nie będzie mnie na TLC, bo działam przy EURO :cry: Ale dzięki wszystkim za info :!:

ODPOWIEDZ