1UZ-FE- ktoś ogarnia?

... czyli jak usprawnić swoją Toyotę

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: 1UZ-FE- ktoś ogarnia?

Post autor: Addams »

Ponieważ dowiedziałem się ze pojawili się jakowyś naśladowcy, oferujący co więcej usługę (drogą dosyć) zestrojenia tego silnika na trzy mapy: 290KM, 400KM i 500KM w zależności od humoru i potrzeb wozaka, wyjaśniam (opierając się na wiedzy empirycznej mądrych ludzi), że regulacja mocy w tym silniku bez ingerencji w mechanikę (wałki, turbo, kompresor) możliwa jest w zakresie około 4 (słownie czterech) koni mechanicznych. Jeśli ktoś twierdzi ze zestroii komputer na powyższe moce to nie ma pojęcia o silnikach wolnossących. Kurde blaszka :wink:

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18021
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: 1UZ-FE- ktoś ogarnia?

Post autor: kylon »

Może ktoś chce zastosować cudowną dźwignię wewnątrz woza rodem ze świata WRC o którym gdzieś czytał w zagranicznej prasie albo opiera się na wiedzy kinowej gdzie można wiele :mrgreen:
Owa dźwignia miał by pozycje super moc, moc świetlna oraz moc nadświetlna :mrgreen: Innym rozwiązaniem jest lejek w okolicach kierownika i wrzucanie kolorowych pastylek mocy 8).

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: 1UZ-FE- ktoś ogarnia?

Post autor: Addams »

Ależ! Dźwignia owa, jak i wspomniany lejek, to już ingerencja w mechanikę :mrgreen:

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: 1UZ-FE- ktoś ogarnia?

Post autor: konus »

Jak na razie to nadal zapraszam do nas do Warszawy, wiedzę tajemna mamy My. No i jak na razie jedyne sensownie wykonane silniki. :mrgreen: uwaga przy tym silniku na magikow jest pare kruczkow w kompie których nie da sie podejrzec i skopiowac.

Oczywiście w N/A tez jest sie w stanie podnieść moc, ale to wymiana bebechow silnika. Sam komputer nie podniesie mocy, w zamaian kreski na wykresie bedą "ładniejsze", przewodów mniej i co tam trza bedzie.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18021
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: 1UZ-FE- ktoś ogarnia?

Post autor: kylon »

Jakie My :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: 1UZ-FE- ktoś ogarnia?

Post autor: Addams »

Ależ Konus, Warszawa jak magnes przyciąga oczywiście wszystko co najlepsze (w sensie intelektualnego potencjału ludzkiego), wspomniani magicy opowiadacze tez zdaje się z Warszawy :mrgreen:

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: 1UZ-FE- ktoś ogarnia?

Post autor: konus »

My Znaczy nie ty i ja. Znaczy my.

Adam no chętnie spotkam. Ciekawe ciekawe. Musi być ktoś nowy bo jakoś ni słychać o takich co sie denso i toyoty dotykają.

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: 1UZ-FE- ktoś ogarnia?

Post autor: Addams »

Wyję obecnie ze śmiechu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Konus opowiem Ci jak się spotkamy, albo Kylon Ci opowie :wink:

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18021
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: 1UZ-FE- ktoś ogarnia?

Post autor: kylon »

Wiesz jak to jest Konus :wink: . Fachowcem można zostać na potrzebę chwili i lansu :mrgreen:
Ja na ten przykład miesiąc temu kupiłem sobie kamerę i zostanę światowej klasy reżyserem. Co ja piszę - już nim jestem.
A dzięki Jabłku znowu przez Pyrke zostanę światowej klasy grafikiem.

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: 1UZ-FE- ktoś ogarnia?

Post autor: konus »

Swoją droga obecnie Ryzik ma jakiś super interfejs wiec wszystkie silniki które od niego wyjechały bedą mega sprawdzone. Swoją droga nie mogę doczekać sie kresek z hamowni. Porównamy wkoncu te same silniki z różnym osprzetem i z różnymi wydechami i kolektoremi.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8345
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: 1UZ-FE- ktoś ogarnia?

Post autor: Rokfor32 »

Z tego silnika da się wycisnąć więcej bez turbiny - ale jak napisano - dosyć poważne ingerencje w silnik, głównie wałki, dolot i wydech. No i zawsze jest coś za coś - zwiększenie mocy w górnym zakresie zwykle odbija się na momencie obrotowym przy niskich obrotach. I odwrotnie.

No chyba że ktoś wymyślił rozrząd o zmiennej geometrii do tego silnika ... :wink:

ps. Nie wiem jak do tego silnika, ale do innych toyotowych stosowanych sportowo (np. 22R-E czy 3RZ-FE) dostępne są kółka rozrządu z regulacją kąta. Da się dzięki nim dopasować rozrząd nieco inaczej niż nastawa fabryczna - w kierunku poprawy wysokich lub niskich obrotów.

Awatar użytkownika
koyot
Posty: 49
Rejestracja: 31 lip 2011, 01:52
Auto: kzj70 i hdj 80 38x14.5x16
Kontakt:

Re: 1UZ-FE- ktoś ogarnia?

Post autor: koyot »

Ten mój silnik ma oznaczenie VVTI , więc chyba ma zmienne fazy. Według papierów ma mieć 276-290 koni w zależności od rynku na jaki był przeznaczony i około 400-415 Nm.
Rokfor masz może link do strony z tymi dolotami , kolektorami itp. do tego silnika?
aaach dzięki za poszerzenia do HDJ -ta :P

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8345
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: 1UZ-FE- ktoś ogarnia?

Post autor: Rokfor32 »

Wstaw foty - ciekaw jestem jak to wyszło.

Strona o której pisałem nie ma w ofercie gratów do 1UZ-FE. Ale ogólnie - takowe można znaleźć za kałużą.

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: 1UZ-FE- ktoś ogarnia?

Post autor: Addams »

Wszystkie nowsze silniki mają zmienne fazy, Twój jest fajny przez te oddzielne cewki

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18021
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: 1UZ-FE- ktoś ogarnia?

Post autor: kylon »

konus pisze:My Znaczy nie ty i ja. Znaczy my.
No wiem, że nie My ale i nie Ty :mrgreen: tylko Pan Ryzik :wink:

ODPOWIEDZ