1UZ-FE- ktoś ogarnia?

... czyli jak usprawnić swoją Toyotę

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: 1UZ-FE- ktoś ogarnia?

Post autor: Addams »

Rokfor32 pisze:Mój 1UZ-FE ma jutro dotrzeć do garażu. Się trafiła ciekawa wersja (z SC 400), i się nie mogłem powstrzymać ... :mrgreen: Addams - trza mi kilka informacji w temacie sprzęgła - jak zamawiałeś to tajskie, to trza było wycinać wieniec rozrusznika z oryginału od automata? I druga rzecz, o ile pamiętasz albo możesz zmierzyć - jak długi jest ten dzwon - 165 czy 195 mm?
no więc mam meldunek że dzwon ma 17 cm (więc zapewne 165 jak pisałeś- trudno zmierzyć teraz dokładnie)
Co do wieńca to faktycznie trzeba przespawać go z automatu, jest frez w nowym kole żeby pasowało. Instrukcję montażu podaje producent tutaj:
http://www.ksracing.net/forums/index.php?topic=30328.0" onclick="window.open(this.href);return false;
Powodzenia :D

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: 1UZ-FE- ktoś ogarnia?

Post autor: konus »

Adam twojemu auto nic się nie stało :mrgreen:
Obrazek

Ale najedli się strachu.

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: 1UZ-FE- ktoś ogarnia?

Post autor: Addams »

No nieźle, mokry pewnie jest :wink:
Będę tam w środę :D

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: 1UZ-FE- ktoś ogarnia?

Post autor: konus »

W środę?
Jak w czwartek to i ja wpadnę.

Awatar użytkownika
Mandarynka
Posty: 7
Rejestracja: 20 sie 2009, 12:17
Auto: FJ40
Kontakt:

Re: 1UZ-FE- ktoś ogarnia?

Post autor: Mandarynka »

Addams /
jak ci tam idze z budowa zmoty ?
Silnik masz juz na ramie ?
moze nowy wiatek robisz na twoje auto :?: :roll:

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: 1UZ-FE- ktoś ogarnia?

Post autor: Addams »

silnik miałem już na ramie ze trzy razy :D, wszystko juz spasowane ze skrzynią, wyciągarką itd , 21 maja odbieram drugi silnik już bez lambd, srambd, podciśnień i EGRów za to z komputerem DTA, gotowy do włożenia. Potem kolektory wydechowe i przerobienie miski i w błoto :mrgreen:
Wątek może zrobię jak skończę budować- bo to też będzie Toyota :wink:

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: 1UZ-FE- ktoś ogarnia?

Post autor: Addams »

No to wczoraj posluchalem sobie silnika przez telefon (kumpel który siedział obok patrzył podejrzliwie :D )
Wiązka ma z centymetr grubości, nie ma całego niepotrzebnego szpeju, zbędne podcisnienia pozaślepiane.
W poniedziałek odbieram, oddzielnie silnik i resztę lexa ( nie chce ktoś?)
:wink:

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: 1UZ-FE- ktoś ogarnia?

Post autor: konus »

Dźwięk jest bryyyyyy. W najwieksza zimę takich fiatem nie miałem.
Zadzwoń przed przyjazdem.

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: 1UZ-FE- ktoś ogarnia?

Post autor: consigliero »

Rokfor32 pisze:Co do skrzyń jeszcze - Sprawdziłem organoleptycznie i w EPC - w wersji na Europę UZJ100 występował ze słabszą skrzynią automatyczną - A343F (na pozostałe rejony świata z A442F lub A750F). Identyczną jak w KZJ95, i najprawdopodobniej kompatybilną z A340F z 4runnerów drugiej generacji.

Tak czy siak - daje to możliwość wykorzystania niezbyt wielgachnego automatu (znacznie mniejszego niż A442F), ale z bardzo mocnym reduktorem, z napędem 4x4 ful time. Można by wówczas wykorzystać oryginalne sterowanie silnikiem i skrzynią z J100 - taka opcja jest chyba najprostsza, bo do kompa trza tylko zasilanie podłączyć ... :wink:

Ciekawy jest też reduktor z 4R (ale nie wiem jak z jego wytrzymałością) - daje on możliwość zmiany przełożeń (terenowe - drogowe) bez konieczności stopowania auta. W zasadzie jest to druga skrzynka automatyczna (nie tyle automatyczna - po prostu przełożenia są zapinane elektrohydraulicznie), włączona w szereg za tą normalną. Ten reduktor występował wyłącznie z automatem.
Dzisiaj w pędzie do oszczędności paliwa zainteresowałem się jaką skrzynię posiadam w swoim samochodzie , wychodzi że A340F cokolwiek to oznacza , jestem z niej zadowolony a powyżej 140 km/h zbyt często nie jeżdżę to może i dla mnie jest wystarczająca. Natomiast wg EPC od kwietnia 2004 zaczęto montować skrzynię A750F i patrząc na rysunki są różnice , np w mojej wystają jakie kabelki czego nie widać w tej nowszej, optycznie z obrazka 750 wygląda na większą i patrząc na obrazek kosz chyba się różni. Nie mówię że chciałbym coś zmieniać , ale dobrze byłoby mieć wiedzę czy się da coś zrobić w przyszłości. Dlatego pozwoliłem sobie przypomnieć wypowiedź kolegi, który jak mniemam może być specjalistą od 4R i spróbuję porozmawiać na Camp 2011.
PozdrawiaM

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8299
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: 1UZ-FE- ktoś ogarnia?

Post autor: Rokfor32 »

A750F jest pięciobiegowa. Jest też wyraźnie większa (nie tylko dłuższa) od poprzedniej, co sugeruje solidniejsze bebechy.

Awatar użytkownika
koyot
Posty: 49
Rejestracja: 31 lip 2011, 01:52
Auto: kzj70 i hdj 80 38x14.5x16
Kontakt:

Re: 1UZ-FE- ktoś ogarnia?

Post autor: koyot »

Addams pisze:No to wczoraj posluchalem sobie silnika przez telefon (kumpel który siedział obok patrzył podejrzliwie :D )
Wiązka ma z centymetr grubości, nie ma całego niepotrzebnego szpeju, zbędne podcisnienia pozaślepiane.
W poniedziałek odbieram, oddzielnie silnik i resztę lexa ( nie chce ktoś?)
:wink:

Witam mam pytanko
ta zmotka to już skończona bo sam coś takiego robię i jestem ciekaw ?

Patry
Posty: 465
Rejestracja: 01 lis 2008, 21:47
Auto: J73 V8, HDJ100, HJ61, FZJ80
Kontakt:

Re: 1UZ-FE- ktoś ogarnia?

Post autor: Patry »

hoho któż to dołączył do naszego grona :mrgreen:

witamy :D

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: 1UZ-FE- ktoś ogarnia?

Post autor: Addams »

Wow, Koyot :D
Zmotka od strony mechanicznej skończona, teraz trwa gięcie blaszek i oszpejowywanie. Trwa to i trwa... Bo konstruktor to dłubacz. Jeszcze miska olejowa, kolektory... Ale na zmotę pojedzie :mrgreen:

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: 1UZ-FE- ktoś ogarnia?

Post autor: Addams »

Koyot a do szybkich robisz czy do orki?

Awatar użytkownika
koyot
Posty: 49
Rejestracja: 31 lip 2011, 01:52
Auto: kzj70 i hdj 80 38x14.5x16
Kontakt:

Re: 1UZ-FE- ktoś ogarnia?

Post autor: koyot »

pierwotnie myślałem o orce ale po MT Rally spodobała mi się troszkę szybsza orka czyli klasa sport w maratonach :P

ODPOWIEDZ