urwana linka od przedniej klapy no i klapa...

... czyli jak usprawnić swoją Toyotę

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Cobra
Posty: 828
Rejestracja: 10 wrz 2009, 10:18
Auto: KZJ70,NIssan Navara, BMW 520
Kontakt:

Re: urwana linka od przedniej klapy no i klapa...

Post autor: Cobra »

Chodziło mi tylko o to że napisałeś że części do Toyot nie muszą być drogie...

Ogólnie są drogie gdy pochodzą z ASO...

A zamienniki jak kto zamienniki. Jeżeli chodzi o szybę to sam mam nieoryginalną... To wiadomo że szyby się zgodnie z danymi wymogami homologacji i nie odchodzi od oryginału jakością... a cena jest 5 krotnie tańsza

Awatar użytkownika
nieludzki
Klubowicz
Posty: 560
Rejestracja: 05 gru 2009, 02:11
Auto: HDJ 80 4,2 TD '93; Hilux 2,4 TD '98
Kontakt:

Re: urwana linka od przedniej klapy no i klapa...

Post autor: nieludzki »

spox, bez urazy Cobretti - może troszkę rozdrażniony jestem ostatnimi czasy.. ciekawe czemu... :mrgreen:

co zaś się tyczy cen części w ASO to chyba wszystkie marki tak mają... miałem VW i ceny kosmos, teraz Nissan i podobnie więc czemu Toyota miałaby być gorsza...? :lol:

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: urwana linka od przedniej klapy no i klapa...

Post autor: LEX »

Cobra, a myślisz, że taki pracownik Toyoty siedzi sobie i składa jakiś element samochodu a potem nagle wstaje i mówi 'a teraz idę wyprodukować szybę'. Przecież Toyota to kupuje od podwykonawców, podobnie jak tysiące innych części. Koito, Denso, NGK, Aisin, Koyo, Mabuchi itd. Toyota praktycznie tłoczy blachy i nakleja znaczki, a resztę kupuje od podwykonawców. W wypadku szyb liderem na rynku jest właśnie Pilkington (i to zdecydowanym liderem), więc jestem prawie pewien, że od niego bierze Toyota. Właśnie obecnie coraz trudniej jest trafić na zamienniki, bo najczęściej są to oryginały w innych pudełkach. Jeszcze 10 lat temu jak ktoś chciał zarobić na zamiennikach to musiał znaleźć jakiś sposób na ich produkcję. Obecnie większość firm mających niby 'zamienniki' woli kupować niż produkować. Jest internet, który ułatwia nawiązywanie współpracy, więc taka firma-zamiennik woli podpisać umowy z np. Aisin na kupno ich części niż się bawić w skomplikowaną produkcję.

pablo200
Posty: 495
Rejestracja: 27 kwie 2009, 19:22
Auto: B6 4M
KZJ 95
Kontakt:

Re: urwana linka od przedniej klapy no i klapa...

Post autor: pablo200 »

Cobra pisze:Już przy uderzeniu w stojący samochód z prędkością 30 km/h ważący 80 kg mężczyzna uderza w szybę, kierownicę lub przednie siedzenie z siłą taką, jak gdyby ważył on 400 kg – co z pewnością wystarcza do spowodowania poważnych obrażeń. Przy prędkości 50 km/h siła ta jest odpowiednikiem do 800 kg masy ciała, a przy 70 km/h wzrasta do 1280 kg. Człowiek znajdujący się samochodzie osobowym, który z taką prędkością uderzył np. w drzewo, praktycznie nie ma szans na przeżycie. Chyba, że… będzie miał zapięte pasy bezpieczeństwa.
Cobra,
A masz jakies teoretyczne ( w sensie ksiązkowe ) poświadczenie tej teori??? Jakies wzór na pęd etc?? :roll:

Awatar użytkownika
hashid
Prezes Zarządu
Posty: 4456
Rejestracja: 20 lis 2007, 23:51
Auto: KDJ12
Kontakt:

Re: urwana linka od przedniej klapy no i klapa...

Post autor: hashid »

LEX pisze:Cobra, a myślisz, że taki pracownik Toyoty siedzi sobie i składa jakiś element samochodu a potem nagle wstaje i mówi 'a teraz idę wyprodukować szybę'. Przecież Toyota to kupuje od podwykonawców, podobnie jak tysiące innych części. Koito, Denso, NGK, Aisin, Koyo, Mabuchi itd. Toyota praktycznie tłoczy blachy i nakleja znaczki, a resztę kupuje od podwykonawców. W wypadku szyb liderem na rynku jest właśnie Pilkington (i to zdecydowanym liderem), więc jestem prawie pewien, że od niego bierze Toyota. Właśnie obecnie coraz trudniej jest trafić na zamienniki, bo najczęściej są to oryginały w innych pudełkach. Jeszcze 10 lat temu jak ktoś chciał zarobić na zamiennikach to musiał znaleźć jakiś sposób na ich produkcję. Obecnie większość firm mających niby 'zamienniki' woli kupować niż produkować. Jest internet, który ułatwia nawiązywanie współpracy, więc taka firma-zamiennik woli podpisać umowy z np. Aisin na kupno ich części niż się bawić w skomplikowaną produkcję.
mądrze napisane.
czasami jednak zdarza się, że "producent" samochodów zastrzega wzór jakichś podzespołów u poddostawcy i ten nie może tego sprzedawać innym nić "producentowi". wtedy trzeba iść do aso.

Awatar użytkownika
Cobra
Posty: 828
Rejestracja: 10 wrz 2009, 10:18
Auto: KZJ70,NIssan Navara, BMW 520
Kontakt:

Re: urwana linka od przedniej klapy no i klapa...

Post autor: Cobra »

Lex , zdaję sobie sprawę z tego doskonale... Ja nie jestem przeciw zamiennikom. Tylko czasami niestety nie ma zamienników i wtedy albo używka albo ASO....

Najciekawszą historią z zamiennikiem było wtedy kiedy miałem jeszcze Nissana Navarę. Chodziło o głupią żarówkę H4 firmy Osram. Ta ze znaczkiem Nissan kosztowała 24 zł a Osram bez znaczka 12 zł... Nic dodać nic ująć...

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: urwana linka od przedniej klapy no i klapa...

Post autor: LEX »

Cobra pisze:Tylko czasami niestety nie ma zamienników i wtedy albo używka albo ASO....
Zapamiętaj sobie moje motto... Dla mnie nie ma czegoś takiego jak brak zamienników :-)

BigU
Posty: 1016
Rejestracja: 19 paź 2008, 16:12
Kontakt:

Re: urwana linka od przedniej klapy no i klapa...

Post autor: BigU »

nieludzki pisze:ok BigU, zrobię to dla Ciebie... jutro kładę się pod "parcha" i sprawdzam czy coś cieknie z mostów... jeśli tak-jest Twoja.. :mrgreen:

ale jak znam życie to będzie sucho... bo już wszystko wyciekło :D ...
Witaj, no i co z tym olejem :shock: kapie czy nie!?

Awatar użytkownika
nieludzki
Klubowicz
Posty: 560
Rejestracja: 05 gru 2009, 02:11
Auto: HDJ 80 4,2 TD '93; Hilux 2,4 TD '98
Kontakt:

Re: urwana linka od przedniej klapy no i klapa...

Post autor: nieludzki »

Witaj, no i co z tym olejem :shock: kapie czy nie!?

niestety sucho... i znów mam dylemat... bo albo wyciekł albo tak dobrze uszczelnili mi mosty 2 tyg. temu... :wink:

wiesz BigU, boję się go teraz ruszyć z miejsca bo a nóż się zatrze... no może do Dąbrowy Górniczej dojedzie ale żeby do Katowic...to już za daleko... a po wtóre żona straszy że tam już podobno koniec świata jest...

PS ja tak do końca żonie nie wierzę (ale to tajemnica !!!), mam nadzieję że w jakiś weekend wyrwę się z macek teściów i pokażesz mi jakieś ciekawe hałdy... :lol: a przy okazji będziesz sam miał okazję sprawdzić mosty... :mrgreen:

BigU
Posty: 1016
Rejestracja: 19 paź 2008, 16:12
Kontakt:

Re: urwana linka od przedniej klapy no i klapa...

Post autor: BigU »

nieludzki pisze:Witaj, no i co z tym olejem :shock: kapie czy nie!?

niestety sucho... i znów mam dylemat... bo albo wyciekł albo tak dobrze uszczelnili mi mosty 2 tyg. temu... :wink:

wiesz BigU, boję się go teraz ruszyć z miejsca bo a nóż się zatrze... no może do Dąbrowy Górniczej dojedzie ale żeby do Katowic...to już za daleko... a po wtóre żona straszy że tam już podobno koniec świata jest...

PS ja tak do końca żonie nie wierzę (ale to tajemnica !!!), mam nadzieję że w jakiś weekend wyrwę się z macek teściów i pokażesz mi jakieś ciekawe hałdy... :lol: a przy okazji będziesz sam miał okazję sprawdzić mosty... :mrgreen:
Żonka mówi nie prawdę :D jest na odwrót !! nawet ludzie co mają okna w kierunku Dąbrowy, Sosnowca płacą czynsz tylko 50% ze względu na marny widok :mrgreen: i możesz się starać z UE o dopłatę ze masz teściową z D.G :wink:

A zapraszamy zapraszamy, zrobię Tobie takie Maroco ze hej i to na Śląsku :wink:

Awatar użytkownika
nieludzki
Klubowicz
Posty: 560
Rejestracja: 05 gru 2009, 02:11
Auto: HDJ 80 4,2 TD '93; Hilux 2,4 TD '98
Kontakt:

Re: urwana linka od przedniej klapy no i klapa...

Post autor: nieludzki »

BigU pisze:
nieludzki pisze:Witaj, no i co z tym olejem :shock: kapie czy nie!?

niestety sucho... i znów mam dylemat... bo albo wyciekł albo tak dobrze uszczelnili mi mosty 2 tyg. temu... :wink:

wiesz BigU, boję się go teraz ruszyć z miejsca bo a nóż się zatrze... no może do Dąbrowy Górniczej dojedzie ale żeby do Katowic...to już za daleko... a po wtóre żona straszy że tam już podobno koniec świata jest...

PS ja tak do końca żonie nie wierzę (ale to tajemnica !!!), mam nadzieję że w jakiś weekend wyrwę się z macek teściów i pokażesz mi jakieś ciekawe hałdy... :lol: a przy okazji będziesz sam miał okazję sprawdzić mosty... :mrgreen:
Żonka mówi nie prawdę :D jest na odwrót !! nawet ludzie co mają okna w kierunku Dąbrowy, Sosnowca płacą czynsz tylko 50% ze względu na marny widok :mrgreen: i możesz się starać z UE o dopłatę ze masz teściową z D.G :wink:

A zapraszamy zapraszamy, zrobię Tobie takie Maroco ze hej i to na Śląsku :wink:
wybacz BigU ale niestety żonie wierzyć MUSZĘ (nie daje mi innej możliwości do wyboru...) ...
wiem że skazuję się tymi słowy na lincz jednak dla mnie Śląsk i Zagłębie to to samo... jak tylko wjeżdżam w tamte rejony od razu łapię depresję... :mrgreen:
co zaś się tyczy widoków to teściowie mają zjawiskowy... na Hutę Katowice... :mrgreen: obłęd...
a o to Śląskie Maroco to trzymam Cie za słowo... :D

PS. z tą dopłatą z UE na teściową to prawda...? bo jeśli tak to może będzie na naprawę auta.... :mrgreen:

BigU
Posty: 1016
Rejestracja: 19 paź 2008, 16:12
Kontakt:

Re: urwana linka od przedniej klapy no i klapa...

Post autor: BigU »

Maroko masz załatwione :D
co do Teściowej ! to nie tylko wystarczy na naprawę, kilka bryczek możesz sobie kupić i to nie byle jakich :wink:

Nieludzki! a znasz rzekę przemsze !?

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2143
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: urwana linka od przedniej klapy no i klapa...

Post autor: sebastian44 »

Skoro juz sa takie rozważania o wadze ciała- to mozna łatwo policzyć, mając prędkośc pojazdu przy uderzeniu i ugięcie pojazdu oraz przeszkody. Kiedy takie ugięcie wynosi np 30 cm na zderzaku,przy prędkość zderzenia 36km/h wtedy ciało ważące 80 kilo nagle waży ponad 1300 kg. Dlatego w samochodzie gdzie są stalowe zderzaki wypadki moga byc bardzo nieprzyjemne...

Awatar użytkownika
nieludzki
Klubowicz
Posty: 560
Rejestracja: 05 gru 2009, 02:11
Auto: HDJ 80 4,2 TD '93; Hilux 2,4 TD '98
Kontakt:

Re: urwana linka od przedniej klapy no i klapa...

Post autor: nieludzki »

BigU pisze:Maroko masz załatwione :D
co do Teściowej ! to nie tylko wystarczy na naprawę, kilka bryczek możesz sobie kupić i to nie byle jakich :wink:

Nieludzki! a znasz rzekę przemsze !?
BigU, nie rozpędzaj się tak... obiecałeś Maroko a teraz Ładoga...? :mrgreen:

BigU
Posty: 1016
Rejestracja: 19 paź 2008, 16:12
Kontakt:

Re: urwana linka od przedniej klapy no i klapa...

Post autor: BigU »

nieludzki pisze:
BigU pisze:Maroko masz załatwione :D
co do Teściowej ! to nie tylko wystarczy na naprawę, kilka bryczek możesz sobie kupić i to nie byle jakich :wink:

Nieludzki! a znasz rzekę przemsze !?
BigU, nie rozpędzaj się tak... obiecałeś Maroko a teraz Ładoga...? :mrgreen:
nie no, ładoga kiedy indziej :D

pytałem o przemsze!! odpowiedz :wink:

ODPOWIEDZ