Norma UE apteczki samochodowej

... czyli jak usprawnić swoją Toyotę

Moderator: luk4s7

Qba
Posty: 34
Rejestracja: 28 sty 2009, 11:21
Auto: LC 120 --> ?

Norma UE apteczki samochodowej

Post autor: Qba »

Od pewnego czasu poszukuję jakiejś informacji/przykładu/spisu - co powinno znajdować się w apteczce samochodowej wg. UE. W googlach nie znalazłem żadnych konkretów, same: "chyba", "z pewnością", "auto świat polecał" albo sklep allegro z apteczka na 120% normy UE. Na forach przewija się jakaś norma DIN 13164 ale czy ona obowiązuje oficjalnie w unii - nie znalazłem.
Czy ktoś mógłby podzielić się ew. wiedzą w tym temacie - co, ile, za ile i gdzie? :D
Docelowo ma służyć ratowaniu życia, cel krótkookresowy to spokój przy kontroli drogowej na Słowacji . . :wink:
Wielkie dzięki.

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Norma UE apteczki samochodowej

Post autor: czobi »

http://sklepratowniczy.pl/wyposazenie-a ... posazeniem
to na pewno uspokoji legendarnie cietych na apteczki bezlitosnych slowakow
a jezeli i tak nie wiesz nic o ratowaniu zycia to kup taka za 12zeta na stacjii jako placebo.
ahoj.

Qba
Posty: 34
Rejestracja: 28 sty 2009, 11:21
Auto: LC 120 --> ?

Re: Norma UE apteczki samochodowej

Post autor: Qba »

I wylała się czara ironii...
Taka za 12zł co ma 1 plaster na odciski i pół bandaża to w standardzie dają - nie satysfakcjonuje mnie to jako użytkownika, a przy okazji z pewnością ucieszy pana z lizakiem.
Pytanie moje nie brzmi - jaka jest najdroższa apteczka w mazowieckim, tylko czy jest jakiś spis/norma na całą Unię dotycząca apteczek i ich wyposażenia.

jezus
Posty: 1817
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: Norma UE apteczki samochodowej

Post autor: jezus »

z tego samego sklepu....
http://sklepratowniczy.pl/apteczki_plec ... _w_kasetce

z dopiskiem...
Apteczka jest wpisana są do Rejestru Wyrobów Medycznych. Wszystkie elementy wyposażenia posiadają stosowne certyfikaty, dzięki czemu apteczka ta mże być sprzedawana w Polsce i krajach Unii Europejskiej.
Powinna wystarczyć .... a najlepiej wykonać telefon do nich... powinni znać się na rzeczy :mrgreen:

A tu masz apteczkę z danym numerem DIN 13164
http://sklepratowniczy.pl/apteczki_plec ... w_saszetce
Ostatnio zmieniony 23 gru 2009, 14:38 przez jezus, łącznie zmieniany 1 raz.

Qba
Posty: 34
Rejestracja: 28 sty 2009, 11:21
Auto: LC 120 --> ?

Re: Norma UE apteczki samochodowej

Post autor: Qba »

Sprzedawana. Tzn że możesz ją legalnie kupić i używać. Myślę że te za 12zł też są legalnie sprzedawane. Ale to nie to samo co spełniać normy, czyli zawierać to to i to w takiej ilości....
Pofatygowałem do tego sklepu, blisko mam. Jedyną znaną normą wg której mają apteczki to DIN 13coś tam - norma na niemcy, austrię, litwę.
Pan powiedział że na UE jest "jakaś" norma ale na słowacji i tak mają inną. :?: :?:

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

Re: Norma UE apteczki samochodowej

Post autor: Pyrka »

Informacje uzupełniające z sieci:
Załączniki
apteczka.gif
"Zdaję sobie sprawę, że temat może jest taki niezbyt na inaugurację ale to potrzeba chwili, bo sporo osób może wybierać się do Słowacji a sporo z nich uczyni to samochodem. Otóż jak doniosło Radio Zet a ja w dodatku mam prywatne potwierdzające to informacje Policja słowacka sprawdza polskie samochody czy mają na wyposażeniu apteczki samochodowe z zestawem środków wg. Norm UE i solą „pokuty” aż brzydko i to wysokie. Zalecam wobec tego sprawdzenie swoich apteczek (ja miałem ok. 25% wymaganej zawartości). Norma UE to zarazem norma DIN 13164 i powinna zawierać:

- 1 szt. - opatrunek indywidualny G
- 3 szt. - opatrunek indywidualny M
- 8 szt. - plastry 10 x 6 cm
- 1 szt. - plaster 2,5 cm x 5 m
- 2 szt. - opaska elastyczna 6
- 3 szt. - opaska elastyczna 8
- 2 szt. - chusta opatrunkowa 40 cm x 60 cm
- 1 szt. - chusta opatrunkowa 60 cm x 80 cm
- 3 szt. - kompres 10 cm x 10 cm a2
- 2 szt. - chusta trójkątna
- 1 szt. - nożyce 14,5 cm
- 4 szt. - rękawice latex
- 1 szt. - koc ratunkowy 160 cm x 210 cm
- 1 szt. - instrukcja udzielania pierwszej pomocy z wykazem

Ten „koc ratunkowy” to brzmi groźnie ale jest to po prostu specjalna folia aluminiowa (było to można zobaczyć na zdjęciach z Londynu – zawijano w nie wyprowadzanych z tuneli metro). Apteczki takie sprzedaje jedna z polskich firm – z obawy przed posądzeniem o spam nie podaję linku – wklepać trzeba do Google słowa apteczka i DIN 13164. W tutejszych stacjach jednak ich nie ma. Ja po prostu poszedłem do sklepu medycznego i dokupiłem brakujące elementy. Mam nadzieję, że się spodobają Słowakom a mnie nie będą potrzebne co i wszystkim życzę."
(109,65 KiB) Pobrany 398 razy

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Norma UE apteczki samochodowej

Post autor: czobi »

szczesliwie sprawa sie rozwiazala.
koc to folia NRC- warto miec w kazdych okolicznosciach outdoorowych.

Qba
Posty: 34
Rejestracja: 28 sty 2009, 11:21
Auto: LC 120 --> ?

Re: Norma UE apteczki samochodowej

Post autor: Qba »

Super, dzięki Pyrka. Ja się tego nie doszukałem :wink:

ODPOWIEDZ