doładowywać optimę?

... czyli jak usprawnić swoją Toyotę

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
slawek
Posty: 359
Rejestracja: 07 lip 2008, 23:03
Auto: HDJ80, Gaz 67B Czapajew
Kontakt:

doładowywać optimę?

Post autor: slawek »

Koledzy, czy akumulator Optima (czerwona) może być doładowywana zwykłym prostownikiem?

BigU
Posty: 1016
Rejestracja: 19 paź 2008, 16:12
Kontakt:

Re: doładowywać optimę?

Post autor: BigU »

awaryjnie można lecz musisz byc czujny, tak co byś go nie zagotował ! mały prąd i tak na jakieś 5/6 godzin, ja tak robiłem kiedyś jak te ładowarki były dla mnie za drogie :D

Awatar użytkownika
Jureq
Posty: 437
Rejestracja: 16 gru 2008, 15:42
Auto: szukam LC200
Kontakt:

Re: doładowywać optimę?

Post autor: Jureq »

może, jest to "normalny" akumulator - każdy inny "mega akumulator" który ma typowo samochodowe klemy można również doładować zwykłym prostownikiem bo w samochodach nie ma super układów do zarządzania ładowaniem cudownych baterii :wink:

oczywiście stosując inteligentny elektroniczny prostownik zmniejsza się ryzyko uszkodzenia akumulatora i wydłuża jego żywotność (niezależnie od tego czy jest czerwony, niebieski, żółty, Bosch czy Centra) ale to już inna bajka

Awatar użytkownika
slawek
Posty: 359
Rejestracja: 07 lip 2008, 23:03
Auto: HDJ80, Gaz 67B Czapajew
Kontakt:

Re: doładowywać optimę?

Post autor: slawek »

dzięki za podpowiedzi ;)

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: doładowywać optimę?

Post autor: Kames »

jest taki mały prostowniczek c-tek nadaję sie do tego typu akum. fajna sprawa mały gabarytami ja mam zamontowany w aucie
http://www.4na4.pl/index.php/Akumulator ... /cit360012

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: doładowywać optimę?

Post autor: MaxLux »

kames76 pisze:jest taki mały prostowniczek c-tek nadaję sie do tego typu akum. fajna sprawa mały gabarytami ja mam zamontowany w aucie
http://www.4na4.pl/index.php/Akumulator ... /cit360012
Na alledrogo gosc hienuje czasam tymi i ma je po 150 zeta - jest tez to samo pod inna nazwa w biedronko-stonkach za 99 pln pod nazwa 4-Matic

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: doładowywać optimę?

Post autor: Kames »

e ten orginalny oczywiscie prod, szwedzki jest nawet dosc :!: ma taką fajną funkcje podtrzymywania sprawnosci baterii ,oczywista podrób jest masa wiec moze i masz racje :wink:

ODPOWIEDZ