chlodnice nissens - warto?

... czyli jak usprawnić swoją Toyotę

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
irko
Posty: 1818
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:53
Auto: Hilux 09
Kontakt:

chlodnice nissens - warto?

Post autor: irko »

Byc moze bede musiał wyminic chlodnice klimy (wylacza sie).
Warto zamiennik czy tylko oryginal?

Myslalem 940083 Nissens

jezus
Posty: 1807
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: chlodnice nissens - warto?

Post autor: jezus »

W tym roku zmieniłem chłodnicę wody w swojej stefance. Oryginał był już poważnie zaklejony i swoje przeżył. Na rynku nic innego nie było więc wstawiłem właśnie nissena. Pasuje jak orginał, przy ostatnich upałach wskaźnik stał gdzie powinien.

Awatar użytkownika
Tomek92
Posty: 252
Rejestracja: 16 wrz 2018, 19:00
Auto: KDJ95 3.0 D4D
Kontakt:

Re: chlodnice nissens - warto?

Post autor: Tomek92 »

Kylon też w którymś wątku pisał, że montują często Nissensa i nie było problemów. Ja ostatnio wymieniałem chłodnicę (wymieszany olej w automacie z płynem chłodniczym) i też założyłem Nissensa. Przy upałach podobne obserwacje jak jezus.

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: chlodnice nissens - warto?

Post autor: luk4s7 »

U mnie w J9 został zamontowany Nissens wraz z nowym wisko. Też pisałem o tym gdzieś (pewnie w wątku o moim aucie). Efekt taki że klima zrobiła się zdecydowanie bardziej wydajna a wskazówka temp. stała jak zaklęta nawet przy powolnym poruszaniu w upale w drodze ku Desert De Agriates na Korsyce.

Ogólnie wizualne wrażenie też raczej porządnego elementu a nie taniej, chińskiej blaszanki z puszki po sardynkach.
Montowane właśnie u Kylona.

Więcej powiedzieć nie mogę. Nowy właściciel użytkuje auto tak, że i za 100 lat chłodnica będzie jak nowa

Awatar użytkownika
aurel
Posty: 31
Rejestracja: 08 wrz 2010, 00:18
Auto: KZJ73
Kontakt:

Re: chlodnice nissens - warto?

Post autor: aurel »

Od dwóch tygodni użytkuje nissensa i temp. trzyma w normie przy dużych prędkościach na autostradzie. Dodatkowo sprawdzałem w terenie, wjazd z 300 na ok 1000 m n.p.m, cały czas bez przerwy i się nie zagrzał gdzie inne auta musiały się chłodzić. Także polecam.

Awatar użytkownika
irko
Posty: 1818
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:53
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Re: chlodnice nissens - warto?

Post autor: irko »

Dzięki za odpowiedzi
Okazało się, ze wymiana jest niepotrzebna
Wg specjalisty od klimatyzacji, który wiele Hiluxów VII gen widzał skraplacz jest ostatnią rzeczą jaka się w tych autach psuje.
Do regulacji był luz na sprzegle na kompresorze

ODPOWIEDZ