Zmieliłem A442F

... czyli jak usprawnić swoją Toyotę

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
pki
Posty: 282
Rejestracja: 23 lut 2011, 08:28
Auto: HDJ100
Kontakt:

Zmieliłem A442F

Post autor: pki »

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Dostanę puchar?

Do przodu chrobocze i nie ciągnie, do tyłu normalnie. Bez żadnego głupkowania, normalny start ze świateł, przy 60km/h obrotomierz poszybował w kierunku znaczka ∞. Zjechałem 1,5km z minimalnym ciągniem na reduktorze. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8437
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Zmieliłem A442F

Post autor: Rokfor32 »

Bo trzeba było jechać tyłem ... :mrgreen:

A poważniej - mechanizm rewersu jest, jak mnie pamięć nie myli, w tylnej części skrzynki. Wiec jak już - to padła ostatnia przekładnia planetarna. Co niestety wiele do sprawy nie wnosi - i tak ekonomicznie najsensowniejsze jest zanabycie innej skrzynki ... :mrgreen:

Awatar użytkownika
pki
Posty: 282
Rejestracja: 23 lut 2011, 08:28
Auto: HDJ100
Kontakt:

Re: Zmieliłem A442F

Post autor: pki »

Jeszcze jakaś tam teoria głosi że czwórka (o/d) powinna działać, sprawdzę jak odepnę przewody lub wyciągnę bezpiecznik. Nie zamierzam naprawiać, rozbiorę i postawię pomnik. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8437
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Zmieliłem A442F

Post autor: Rokfor32 »

Skrzynka automatyczna to taki "stosik", trzy przekładnie planetarne ułożone w szeregu. Jak padnie ostatnia - to pozostałe przełożenia tez nie przekażą napędu ... :wink: A O/D jest akurat najbliżej przodu skrzyni :wink:

Jak już - powinna zadziałać dwójka. Musiał bym zerknąć na schemat kinematyczny - ale powinna istnieć taka kombinacja przełożeń, w której napęd idzie nie przez jażma kół satelitarnych, a przez koła zewnętrzne. Przy całkowitym wysypaniu satelitów i tak nici, ale jak choć parę ząbków zostaje - to powinno jakoś się zablokować i zadzłalać :wink:

Tak na marginesie - jak będziesz z tego pomnik robił - to chętnie przytulę adapter reduktora i wałek zdawczy z tej skrzynki :wink:

Awatar użytkownika
pki
Posty: 282
Rejestracja: 23 lut 2011, 08:28
Auto: HDJ100
Kontakt:

Re: Zmieliłem A442F

Post autor: pki »

No widzisz, i już na dobre wyjdzie :)

Dwójka na pewno nie ciągnie. Jedynkę mam normalnie na start, dwójkę z przycisku 2nd-start. Organoleptycznie trójka też nie ciągnie, bo jak miałem ponad 60 na zegarze to przy lekkim gazie powinna już wejść trójka - a nie ciągnęło nic.

Kasę dasz za przytulanie? (takie teraz realia)

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8437
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Zmieliłem A442F

Post autor: Rokfor32 »

Pewnie. Znam realia. :mrgreen: Ale ustaw jakąś przełykalną cenę, bo to do projektu który na razie jedynie luźne zarysy gdzieś tam ma :wink:

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: Zmieliłem A442F

Post autor: LEX »

Ooooo... Zrób dużo fotek, bo przecież skrzynia 442 uchodzi podobno za najmocniejszą. Chętnie zobaczę co się wysypało...

ODPOWIEDZ