VSC TRAC i VSC OFF po wypadku.

Moderator: luk4s7

xpatrykxtm
Posty: 2
Rejestracja: 22 lut 2014, 10:25

VSC TRAC i VSC OFF po wypadku.

Post autor: xpatrykxtm »

Witam, od niedawna jestem szczęścliwym posiadaczem T4R 01r. 3.4b. Kupiłem ją w stanach jako uszkodzoną (dostała w tył, zgięty most). Most kupiłem inny prosty, dostała nowe drążki tak aby wszystko było dobrze. Był zerwany czujnik ABS, kable zostały złączone i kontrolka ABS-u zgasła. Ale ciągle świeci się VSC TRAC i VSC OFF. Co może to sygnalizować? Był podpięty pod komputer i nie wykazało żadnych błędów.

Awatar użytkownika
Borewicz
Posty: 19
Rejestracja: 16 sty 2014, 13:06
Auto: 4Runner SR5, 3.4v6

Re: VSC TRAC i VSC OFF po wypadku.

Post autor: Borewicz »

Hmmm, u mnie prawie zawsze się te kontrolki świecą... bo ręcznie wyłączam kontrolę trakcji, gdyż działa fatalnie. Wczoraj nawet na suchym się odpaliła (na prostej) muląc silnik. W sumie te kontrolki to dobry znak, przyzwyczajaj się. :wink:
Może poprzedni właściciel obszedł problem nadopiekuńczej kontroli poprzez wyłączenie jej na stałe? Poszperaj czy aby nie jest wypięta albo czy nie ma gdzieś obejścia (u mnie założono przełącznik) i ciesz się jeśli faktycznie tak jest.

xpatrykxtm
Posty: 2
Rejestracja: 22 lut 2014, 10:25

Re: VSC TRAC i VSC OFF po wypadku.

Post autor: xpatrykxtm »

Trochę mnie uspokoiłeś, myślałem że to coś poważnego. Poszperam trochę jutro, dodatkowego przełącznika jak dotąd nie znalazłem, podejrzewam ze mam szukać jakiegoś szczura. Tylko gdzie?

ODPOWIEDZ