Jak wydlubac "pytę"

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Norick
Posty: 1333
Rejestracja: 07 gru 2008, 02:58
Auto: Haluks kozow?z
Kontakt:

Jak wydlubac "pytę"

Post autor: Norick »

tudzież inne opcje...sie okazalo że kolejne tygodnie zrobily swoje...plyta umarla mi zanim wjechalem w piachy.
I pytanie brzmi jak wydobyć, ewentualnie jak wzbudzić ducha w mej odtwarzarce. Czy też od razu trzeba wyrzucić i zacząć się interesować innymi opcjami?
"Pyta" nie gra i nawet się nie da wydobyć ale melduje że CD IN ?i iiiiiiiiiiii?
i dziwi mnie niepomiernie bo zaliczyla ileś piachów i nawet wyplula skrzypiąca pyta po zamianie na nowy nośnik podjela prace a teraz ni........hu hu :?

Awatar użytkownika
qberus
Posty: 876
Rejestracja: 04 wrz 2010, 13:30
Auto: Hilux

Re: Jak wydlubac "pytę"

Post autor: qberus »

Jak mowa o seryjnym CD to, o jeśli masz to samo co ja a o ile pamiętam to tak, to musisz zdjąć środkowy panel z kratkami nawiewu ( jedna śrubka pod środkowym pokrętłem nawiewu, reszta to zatrzaski ) i widać wtedy raryjo jak na dłoni. Odkręcasz malutkie śrubki dokoła czarnej ramki i cały panel odłazi od bebechów z tyłu. Masz wtedy ładny dostęp do płyty i możesz ją delikatnie wyjąć szczypcami. U mnie mimo braku piachu zdarzyło się zablokować kilku płytom więc może to niekoniecznie śmierć a tylko foch :wink:

Awatar użytkownika
Maciuś
Posty: 273
Rejestracja: 09 sty 2010, 19:51
Auto: Hilux - Jaszczurka
Kontakt:

Re: Jak wydlubac "pytę"

Post autor: Maciuś »

Moje seryjne radyjko ma ten sam problem.
Zauważyłem, że niektóre płytki są odrobinę grubsze - i wtedy pojawia się problem.
Ja po prostu uparcie grzebię inną płytą aż ta zablokowana wyjdzie.
Już raz na gwarancji wymienili mi radio z tego powodu, ale nic to nie zmieniło.

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: Jak wydlubac "pytę"

Post autor: milczacy »

może ewentualnie płaską pęsetą lub szczypcami ?
U mnie też się zacina :twisted:

Awatar użytkownika
qberus
Posty: 876
Rejestracja: 04 wrz 2010, 13:30
Auto: Hilux

Re: Jak wydlubac "pytę"

Post autor: qberus »

Akurat dawno już tego nie robiłem ale, o ile pamiętam, tam jest taka biała, plastikowa zapadka, która blokuje płytę w środku. Dlatego trzeba rozebrać radio, odciągnąć zapadkę i dopiero wtedy płyta wychodzi.

Awatar użytkownika
qberus
Posty: 876
Rejestracja: 04 wrz 2010, 13:30
Auto: Hilux

Re: Jak wydlubac "pytę"

Post autor: qberus »

aaa no przecież :oops: delikatne przyciśnięcie drugą płytą od góry też czasem pomaga :mrgreen:.

Awatar użytkownika
mamut
Posty: 252
Rejestracja: 21 mar 2012, 08:56
Auto: GDJ150 '18
Kontakt:

Re: Jak wydlubac "pytę"

Post autor: mamut »

Ja biorę drugą płytę i podważam od dołu tą która nie chce wyjść. Czas wymienić radio :) najlepiej z USB, wtedy problem płyt zniknie :lol:

ODPOWIEDZ