Wymiana rozrządu po 150 tys km ?

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
irko
Posty: 1839
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:53
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Wymiana rozrządu po 150 tys km ?

Post autor: irko »

Witam!
Instrukcja zaleca 150 tys Km
Czy życie weryfikuje to inaczej?
Wszelkie sugestie mile widziane.

Pozdr
Ir

bubuja1
Posty: 15
Rejestracja: 08 sty 2012, 10:02
Auto: Hilux 3.0 D4-D
Kontakt:

Re: Wymiana rozrządu po 150 tys km ?

Post autor: bubuja1 »

Ja wymieniłem przy 140kkm na oryginalnych częściach. Stan rozrządu był zadowalający - spokojnie do 150 by doleciał a nie wykluczone, że do 200 - ale lepiej nie ryzykować.

Awatar użytkownika
misterkk
Posty: 93
Rejestracja: 22 maja 2010, 13:19
Auto: HILLUX 2,5 D4-D 2006
Kontakt:

Re: Wymiana rozrządu po 150 tys km ?

Post autor: misterkk »

ja wymieniłem przy 120 tys po 5 latach jak zalecają pasek spoko stan dobry
najtaniej wychodziło w serwisie za wymiane i części zapłaciłem tyle co chcieli za same części

pasek osprzętu juz się ślizgał przy wiekszych obrotach :roll:

Awatar użytkownika
irko
Posty: 1839
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:53
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Re: Wymiana rozrządu po 150 tys km ?

Post autor: irko »

Nie wymieniłem rozrządu.
Pytałem w ASO
Pytałem i gdzie indziej i powiedzieli że jeśli mam za duzo kasy to mogę wymieniać wcześniej ale zalecane jest 150 kkm i jeszcze sie podobno nie zdarzyło, zeby komuś posypał sie rozrząd w hilu wczesniej.

pozdr
IR

Awatar użytkownika
Alban
Posty: 591
Rejestracja: 17 cze 2010, 21:58
Auto: HDJ 100

BJ 40
Kontakt:

Re: Wymiana rozrządu po 150 tys km ?

Post autor: Alban »

Nie sam przebieg ma znaczenie.
- warunki użytkowania
- wiek

Ja bym był ostrożny i to co napisali w książce serwisowej to zmienił bym trochę wcześniej.

Sami powinniśmy wiedzieć jak użytkujemy auto.
I jak jeździ w ciężkich warunkach i dostaje w pędzel to na bank bym nie czekał do 150kkm

pablo200
Posty: 495
Rejestracja: 27 kwie 2009, 19:22
Auto: B6 4M
KZJ 95
Kontakt:

Re: Wymiana rozrządu po 150 tys km ?

Post autor: pablo200 »

Albo przelot, albo wiek 5 lat. 10 kkm powinieneś pociągnąć ale jeżeli masz wątpliwości to lepiej zmienić bo masz kolizyjny silnik :lol: zawsze będzie taniej 8)

Awatar użytkownika
irko
Posty: 1839
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:53
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Re: Wymiana rozrządu po 150 tys km ?

Post autor: irko »

Alban pisze:Nie sam przebieg ma znaczenie.
- warunki użytkowania
- wiek.
[...]
I jak jeździ w ciężkich warunkach i dostaje w pędzel to na bank bym nie czekał do 150kkm
Mój gania zwykle po drogach i mieście.
To warunki sprzyjające wcześniejszej wymianie???

Awatar użytkownika
Alban
Posty: 591
Rejestracja: 17 cze 2010, 21:58
Auto: HDJ 100

BJ 40
Kontakt:

Re: Wymiana rozrządu po 150 tys km ?

Post autor: Alban »

Jak mawiał mój były mistrz warsztatu w Mercedesie jak dawno temu tam pracowałem...
"Polskie warunki użytkowania są ciężkie" - klimat umiarkowany, w lecie wysokie temperatury, a w zimie relatywnie niskie,
do tego sól na drogach...
Moim zdaniem są to ciężkie warunki do pracy dla gumowego paska i szybko obracających się łożysk.
Nie ryzykował bym i nie czekał do 150kkm

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: Wymiana rozrządu po 150 tys km ?

Post autor: Kwieczor »

Alban pisze:Jak mawiał mój były mistrz warsztatu w Mercedesie jak dawno temu tam pracowałem...
"Polskie warunki użytkowania są ciężkie" - klimat umiarkowany, w lecie wysokie temperatury, a w zimie relatywnie niskie,
do tego sól na drogach...
Moim zdaniem są to ciężkie warunki do pracy dla gumowego paska i szybko obracających się łożysk.
Nie ryzykował bym i nie czekał do 150kkm
Alban - ja bym nie demonizował. Fabryczne paski w Toyocie są bardzo dobre. Ja w tej chwili ujeżdżam 7 toykę, z tego czwartą z paskiem (yarki na łańcuchu są) - w żadnej nie wymieniałem paska przed czasem i bez problemów.
Jedną z jeżdżonych była RAV4 1999 - i było to auto służbowe, więc jeżdżone jak służbowe: gaz do odcięcia, redukcja z V na III bo zakręt, gaz w podłogę, hamulec w podłogę - wierz mi - na maksa eksploatowane. Rozrząd wymieniany planowo i bez żadnych problemów.

Awatar użytkownika
Alban
Posty: 591
Rejestracja: 17 cze 2010, 21:58
Auto: HDJ 100

BJ 40
Kontakt:

Re: Wymiana rozrządu po 150 tys km ?

Post autor: Alban »

Wiesz może i tak ale strzeżonego ASO strzeże :lol:

Awatar użytkownika
STACHU
Posty: 429
Rejestracja: 14 maja 2009, 18:41
Auto: HILL D4D, '08
Kontakt:

Re: Wymiana rozrządu po 150 tys km ?

Post autor: STACHU »

Irku.....
Rozmawialiśmy wielokrotnie na temat ASO, prawda.....
Ciekawe co Ci powie miły i (ku...wa go mac) kompetentny :mrgreen: pan z ASO jak jednakoz pasek Ci walnie po 130tys np....
Pokryje Ci koszty - wątpię szczerze :evil: , pamiętaj ASO zaleca....bo TMPL musi z czegoś żyć.
Sam powinieneś czuć swoje auto, pamiętaj ze wymiana paska w d4d to nie apokalipsa i robiąc to w nieaso nie trzeba korzystać z usług providenta :wink:

Aby zobrazowac Ci problem dodam ze ja zmieniłem prewencyjnie po 110kkm....
Dziś z kolei przy 146kkm miałem przyjemność wymienić alternator, który dodatkowo w skutek spalenia diod spalił bezpiecznie 100 A, pozbawiając mnie wszystkich odbiorników prądu w trasie :mrgreen:

Tak więc patrząc przez pryzmat alternatora - zmienilbym jednak pasek rozrzadu wczesniej.

Czy może powinienem zapytać w ASO co ile powinienem zmieniać alternator? :lol: :P

Uszy do góry.

Awatar użytkownika
misterkk
Posty: 93
Rejestracja: 22 maja 2010, 13:19
Auto: HILLUX 2,5 D4-D 2006
Kontakt:

Re: Wymiana rozrządu po 150 tys km ?

Post autor: misterkk »

mi własnie przy 140 tys też walną alternator rosypał sie poszła obudowa stojan i diody
oraz łozysko lewy tył wróciłem z bułgarii na strzelającym łozysku i bez ładowania
a przed wyjazdem jeszcze zmieniłem pompe wody tak miedzy 130-140 tys zaczoł się hill sypać :roll: :roll:

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18050
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Wymiana rozrządu po 150 tys km ?

Post autor: kylon »

Nie rozumiem Waszych problemów :shock:. Pompa wody to normalne w Hilu i J12. Przecież była akcja na ich wymianę. A alternator przy jeździe w terenie można rozwalić w ciągu godziny. To mechanizm otwarty i niezabezpieczony przed wodą i błotem. Jak się jedzie na wyprawę posiadanie alternatora na zapas raczej jest obowiązkiem. Dzisiejszy ofroad różni się znacznie od tego sprzed kilkunastu lat. Nie wiem jak byście sobie dali radę bo jest lament na normalne usterki a tu tylko szuter i kałuże.

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: Wymiana rozrządu po 150 tys km ?

Post autor: Kwieczor »

racja - mnie sami wymienili pompę przy 99kkm
a altka w Pajero załatwiłem jednym zimowym wyjazdem wokół komina (zalało, zamarzło, pochodziło i się zatarło...)

Awatar użytkownika
STACHU
Posty: 429
Rejestracja: 14 maja 2009, 18:41
Auto: HILL D4D, '08
Kontakt:

Re: Wymiana rozrządu po 150 tys km ?

Post autor: STACHU »

kylon pisze:Nie rozumiem Waszych problemów :shock:. Pompa wody to normalne w Hilu i J12. Przecież była akcja na ich wymianę. A alternator przy jeździe w terenie można rozwalić w ciągu godziny. To mechanizm otwarty i niezabezpieczony przed wodą i błotem. Jak się jedzie na wyprawę posiadanie alternatora na zapas raczej jest obowiązkiem. Dzisiejszy ofroad różni się znacznie od tego sprzed kilkunastu lat. Nie wiem jak byście sobie dali radę bo jest lament na normalne usterki a tu tylko szuter i kałuże.

Tak Kylon, oczywiscie tylko Ty wiesz co to teren - ja właśnie zaczynam i do tej pory latalem HondaCRV z rurką więc dzięki za rade :mrgreen: może jeszcze jakiś instruktaz tu strzel o mycie karcherem po czołówce np. Z Orzysza :wink: :D

Moj Hilux nie opuszcza praktycznie asfaltu bo i nie do tego służy, alternator był czysty :idea: więc uważam fakt rozsyłanie sie alternatora po 140kkm za kolejny fuckup producenta. Jeździłem różnymi skielami w terenie - kilka z nich jest nawet na Twojej stronie Krzysiu :?: - i nigdy podobnych jaj jak z teoretycznie do besciarska toyota nie miałem. No chyba, ze na własne zyczenie :D

ODPOWIEDZ