Problem z alarmem

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
globo
Posty: 173
Rejestracja: 10 lut 2009, 00:26
Auto: Hilux 2,5 D4D 2011 & Yamaha XT660Z Tenere 2009

Problem z alarmem

Post autor: globo »

Może ktoś mi podpowie co zrobić
Otóż po zamknięciu auta pilotem w kluczyku po ok 5 sekundach włącza się alarm auto wyje i błyska
Muszę zamykać go kluczykiem w zamku.
Objaw pojawił się po odłączeniu akumulatora na jakieś pół godziny podczas przyspawywania progów do mocowań przykręconych do ramy.
Może wpływ na to miało nie tyle odłączenie akumulatora, co podłączenie spawarki... Nie wiem
Ale może ktoś wie co z tym zrobić?

pozdr

globo

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18040
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Problem z alarmem

Post autor: kylon »

Wszelkiego rodzaju spawanie powinno się odbywać z założonym patentem na akumulatory. Wtedy nie ma potrzeby odpinania aku, a urządzenie kosztuje koło stówki w każdym sklepie z wyposażeniem warsztatów.
Musisz prawdopodobnie na nowo uzbroić alarm w sensie programatora jeśli nie pomaga zamknięcie i otwarcie czyli cała pętla procedury. Zadzwoń do Marcina Kowala z Maximobil. Oni się zajmują alarmami i zawsze mi pomagali w trudnych sytuacjach. Będziesz go kojarzył ze starych czasów :wink:. Hilux żółto czarny 8)

Awatar użytkownika
globo
Posty: 173
Rejestracja: 10 lut 2009, 00:26
Auto: Hilux 2,5 D4D 2011 & Yamaha XT660Z Tenere 2009

Re: Problem z alarmem

Post autor: globo »

Dzięki Kylonie ;-)

globo

Awatar użytkownika
Jureq
Posty: 437
Rejestracja: 16 gru 2008, 15:42
Auto: szukam LC200
Kontakt:

Re: Problem z alarmem

Post autor: Jureq »

globo, w 90% takich przypadków winien jest switch pod maską i wystarczy sprawdzić czy podczas dłubania gdzieś się go nie uszkodziło

Awatar użytkownika
globo
Posty: 173
Rejestracja: 10 lut 2009, 00:26
Auto: Hilux 2,5 D4D 2011 & Yamaha XT660Z Tenere 2009

Re: Problem z alarmem

Post autor: globo »

Dzieki
To nie byl problem ze switchem od maski.
Problem rozwiązało ponowne odpiecie akumulatora,
a podpinajac go mialem caly czas wciśnięty przycisk od otwierania drzwi na kluczyku.
Sam nie wiem skąd mi to przyszło do głowy, ale miałem silne przekonanie, że okaże się skuteczne :wink:
I tak się stało.

globo

ODPOWIEDZ