patent na zamykanie paki

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
sebaok
Posty: 72
Rejestracja: 11 paź 2011, 17:30
Auto: Hilux '02 2.5
Kontakt:

patent na zamykanie paki

Post autor: sebaok »

witam, wozi sie jakies graty i zawsze jest obawa, ze mogą zginąć a przekładanie do środka za każdym razem jest denerwujace... ma ktoś jakiś fajny patent na zamknięcie paki z płaską zabudową?
Kiedyś w mojej były siłowniki z drzwi i otwierało się z kabiny ale co z tego jak burte można było otworzyć bez tego w każdej chwili. W końcu coś zaczęło szwankowac i zlikwidowałem to.

Awatar użytkownika
Kwiatec
Klubowicz
Posty: 4387
Rejestracja: 15 gru 2008, 10:49
Auto: TOYOTA Hilux
Kontakt:

Re: patent na zamykanie paki

Post autor: Kwiatec »

Jest kilka sposobow i byly omawiane na tym forum. Najlepszy to zamek centralny dolozyc ktory bedzie unieszkodliwial klamke lub zasowki tradycyne ale musisz miec zamykana na klucz zanudowe

Awatar użytkownika
STACHU
Posty: 429
Rejestracja: 14 maja 2009, 18:41
Auto: HILL D4D, '08
Kontakt:

Re: patent na zamykanie paki

Post autor: STACHU »

ostatnio sobie właśnie założyłem zasuwki do kibla z Praktikera, po jednej na stronę; przykręcane do klapy po zamknięciu łapią za skraj burt i jest OK :D

a....zasuwki mosiężne są :mrgreen:

Awatar użytkownika
qberus
Posty: 876
Rejestracja: 04 wrz 2010, 13:30
Auto: Hilux

Re: patent na zamykanie paki

Post autor: qberus »

http://tlc.org.pl/forum/viewtopic.php?f ... pie#p90075" onclick="window.open(this.href);return false;

Zasuwki bez siłownika będą bez sensu. Po to ma być zamek w klapie żeby nie otwierać góry. Jeśli górę chcesz i tak otwierać to wystarczą "uszy" na klapie łapane przez bolce od spodu pokrywy, które będą blokować klapę przed otwarciem - tak miałem w pokrywie "Mountain Top" i było ok ale brakowało tej możliwości otwarcia samej klapy. Tak czy inaczej centralny rulez bo rozwiązuje wszystkie problemy :wink:

Awatar użytkownika
Norick
Posty: 1333
Rejestracja: 07 gru 2008, 02:58
Auto: Haluks kozow?z
Kontakt:

Re: patent na zamykanie paki

Post autor: Norick »

Dzizas Qberus Ty żyjesz ?
Hmm a klapa sam bym chętnie nabył ale u mnie to za dużo roboty i tak do końca nie potrzebne :mrgreen:

Awatar użytkownika
qberus
Posty: 876
Rejestracja: 04 wrz 2010, 13:30
Auto: Hilux

Re: patent na zamykanie paki

Post autor: qberus »

Ledwo bo z........ol w robocie. Myślę nawet o Tobie bo mi lsd padło a Ty coś tam ożenić próbowałeś chyba :twisted: ... ale to temat na zimę i inny wątek :roll:.

Awatar użytkownika
sebaok
Posty: 72
Rejestracja: 11 paź 2011, 17:30
Auto: Hilux '02 2.5
Kontakt:

Re: patent na zamykanie paki

Post autor: sebaok »

Tylko ze moja zabudowa jest home made i fabrycznie nie ma zamka;(
Widze ze bede musial wrocić do starego patentu + zasuwki z kibla;D

Awatar użytkownika
STACHU
Posty: 429
Rejestracja: 14 maja 2009, 18:41
Auto: HILL D4D, '08
Kontakt:

Re: patent na zamykanie paki

Post autor: STACHU »

pewnie - zasuwki kiblowe - rulez :mrgreen:

Awatar użytkownika
wit007
Posty: 34
Rejestracja: 15 gru 2012, 11:27
Auto: Hilux DLX 2.5 D-4D
Kontakt:

Re: patent na zamykanie paki

Post autor: wit007 »

Też myślę że zasuwki do kibla są idealne, sam się nad nimi zastanawiałem, ale na szczęście w Mountain Top pomyśleli i w komplecie są kątowniki i uszy, które uniemożliwiają otwarcie samej klapy. W aucie bez zamka tylnej klapy to chyba najlepsze i najprostsze rozwiązanie.

Awatar użytkownika
sebaok
Posty: 72
Rejestracja: 11 paź 2011, 17:30
Auto: Hilux '02 2.5
Kontakt:

Re: patent na zamykanie paki

Post autor: sebaok »

Podczas porannego posiedzenia na tronie i rozmyśleniach nad sensem świata wpadłem na genialny pomysł rozwiązania mojego problemu :D
Na burte przyjdą dwie zasuwki z kibla, moja płaska zabudowa zostawnie wzmocniona profilami i na środku przy burcie wytne w niej otwór o wymiarach 0,4mm x40mm. Do burty przyspawam kątownik z otworem na kłódkę.
Chyba, ze jeszcze przez week wpadne na jakiś pomysł zeby wstawić tam zasówke na kluczyk.
W zabudowie bedzie jeszcze ledowe oświetlenie i uchwyty na szpadel, toporek i tasak tak żeby graty sie nie walały w bałaganie :D

ODPOWIEDZ