trzaski w zawieszeniu

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
marcinvvv
Posty: 460
Rejestracja: 22 sie 2010, 03:57
Auto: Hilux
Kontakt:

trzaski w zawieszeniu

Post autor: marcinvvv »

Witam

Mam maly problem. Na dziurach (najczęściej na wyrwach w asfalcie i ostrych progach zwalniających) słyszę trzask z przodu samochodu. Zdjąłem osłonę, posprawdzałem śrubki, śrubeczki, przymocowalem zderzak, pousuwałem wszystkie zbędne plastiki, które się oderwały, byłem na stacji diagnostycznej - nic nie zauważyli niepokojącego. Ma ktoś jakiś pomysł co to może być? :mrgreen: Bo mnie już szlag trafia. Może ktoś miał podobną sytuację?

Awatar użytkownika
Alban
Posty: 591
Rejestracja: 17 cze 2010, 21:58
Auto: HDJ 100

BJ 40
Kontakt:

Re: trzaski w zawieszeniu

Post autor: Alban »

Półoś w piaście?

Awatar użytkownika
marcinvvv
Posty: 460
Rejestracja: 22 sie 2010, 03:57
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: trzaski w zawieszeniu

Post autor: marcinvvv »

Alban pisze:Półoś w piaście?
tzn? :D

Awatar użytkownika
qberus
Posty: 876
Rejestracja: 04 wrz 2010, 13:30
Auto: Hilux

Re: trzaski w zawieszeniu

Post autor: qberus »

U mnie też tak było, objawy dokładnie takie jak opisujesz. Okazało się, że to osłona na jednym z otworów przesuwała się z głośnym trzaskiem. Jeśli zdjąłeś osłonę i bez niej nadal trzaska to nie mam koncepcji ale jeśli założyłeś z powrotem to przejedź się na stację diagnostyczną na szarpak i sprawdź, może to to samo.

Awatar użytkownika
marcinvvv
Posty: 460
Rejestracja: 22 sie 2010, 03:57
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: trzaski w zawieszeniu

Post autor: marcinvvv »

oslona zdjeta caly czas i na szarpakach nic nie slychac :/ to jest tylko przy takich ostrych dziurach a na stacji raczej wszystko z mniejsza predkoscia dziala

Awatar użytkownika
Alban
Posty: 591
Rejestracja: 17 cze 2010, 21:58
Auto: HDJ 100

BJ 40
Kontakt:

Re: trzaski w zawieszeniu

Post autor: Alban »

marcinvvv pisze:
Alban pisze:Półoś w piaście?
tzn? :D
Półoś w piaście przedniej może na dziurach latać - złap na półoś i poruszaj czy przy przegubie przy kole nie ma jakiegoś luzu (góra/dół)

Awatar użytkownika
mamut
Posty: 252
Rejestracja: 21 mar 2012, 08:56
Auto: GDJ150 '18
Kontakt:

Re: trzaski w zawieszeniu

Post autor: mamut »

Stawiam na przegub, podobnie miałem w swoim starym aucie (toyota avensis - wiem to inna klasa auta ale objawy podobne)

Awatar użytkownika
Alban
Posty: 591
Rejestracja: 17 cze 2010, 21:58
Auto: HDJ 100

BJ 40
Kontakt:

Re: trzaski w zawieszeniu

Post autor: Alban »

U mnie w Explorerze często się tak działo że jak łożysko przegubu w piaście się wysypało (a działo się to dość często :mrgreen: ) to właśnie na wybojach stukało niemosiężnie...

ODPOWIEDZ