ORUROWANIE LC120

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
HighTower
Posty: 14
Rejestracja: 19 lis 2008, 18:22
Auto: LC120
Kontakt:

ORUROWANIE LC120

Post autor: HighTower »

Pytanko:
Orurowanie przód (do tego dodatkowe oświetlenie na rurkach) i tył - gdzie (najlepiej zachodniopomorskie), za ile (najlepiej jak najtaniej) i jakie atesty musi posiadać?
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
wolf
Klubowicz
Posty: 828
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:47
Auto: Hilux, 69AM
Kontakt:

Re: ORUROWANIE LC120

Post autor: wolf »

zapytujesz o orurowanie z nierdzewki? :mrgreen:

Qba
Posty: 34
Rejestracja: 28 sty 2009, 11:21
Auto: LC 120 --> ?

Re: ORUROWANIE LC120

Post autor: Qba »

"Wyprawy 4x4 nr.12.2005-01.2006" - ciekawy artykuł na temat montowania rurek. Jeszcze nie jest za późno... :)

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

Re: ORUROWANIE LC120

Post autor: Pyrka »

Tutaj, HighTower, brać forumowa (słusznie, moim zdaniem) stroni od świeczników zderzakowych, rur ozdobnych i oświetlenia podwozia ultrafiletem. Masz skarbnicę wiedzy, która pozwoli Ci z LC zrobić jeszcze lepszą maszynę, ale nie gwałć tego auta rurami ch.. wie po co.
Obrazek

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: ORUROWANIE LC120

Post autor: czobi »


Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: ORUROWANIE LC120

Post autor: milczacy »

A jeszcze lepsze orurowania robi Scheisse-ler :mrgreen:

Awatar użytkownika
Adam
Klubowicz
Posty: 365
Rejestracja: 20 maja 2009, 12:05
Auto: LC120,2xHDJ100,Partol:)

Re: ORUROWANIE LC120

Post autor: Adam »

Jak chciałbyś to dla ochrony to z takimi rurkami łatwiej zniszczyć sobie samochód niż bez.
Uderzenie spodem zderzaka w przeszkodę często powoduje wygięcie rurki albo mocowania i uszkodzenia atrapy a dalej idąc świateł, chłodnicy, maski etc. A wtedy są wydatki :?

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: ORUROWANIE LC120

Post autor: milczacy »

No dobra - poszydzilim :D , ale może Kolega chce tylko upiększyć auto swe - jak chcesz śliczne chromrurki to rzuć okiem na allegro, jest tam tego cała masa.

Awatar użytkownika
HighTower
Posty: 14
Rejestracja: 19 lis 2008, 18:22
Auto: LC120
Kontakt:

Re: ORUROWANIE LC120

Post autor: HighTower »

Pojechali po mnie ;-)
Jeszcze kupić to pół sukcesu ... Ale co z certyfikatami? Wiem, że trzeba jakieś papierki na to mieć, ale czy wie ktoś jakie?

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: ORUROWANIE LC120

Post autor: milczacy »

Wiele firm juz ma orurowanie z homologacja. Np. Steeler z Sokolki (ktory zreszta robi orurowania polecane przez Toyote Polska).

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

Re: ORUROWANIE LC120

Post autor: Pyrka »

Masz tu HighTower ten certyfikat, bo nie dajesz za wygraną, może się jeszcze komuś przyda. Wypisz sobie dane, schowaj do dowodu rejestracyjnego i montuj co chcesz - z tym kwitem nikt Cię nie ruszy.
Załączniki
Certyfikat.jpg
(46,62 KiB) Pobrany 1171 razy

Qba
Posty: 34
Rejestracja: 28 sty 2009, 11:21
Auto: LC 120 --> ?

Re: ORUROWANIE LC120

Post autor: Qba »

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: ORUROWANIE LC120

Post autor: MaxLux »

Toyki sa takie ladne, ze nie potrzebuja "widelca" z przodu ...
A jak juz chcesz naprawde wzmocnic przod to trzeba zalozyc stalowy zderzak ala ARB

p.s. ale szydzicie koledzy :shock:
:mrgreen:

Maniek 70
Posty: 41
Rejestracja: 10 paź 2009, 17:44
Auto: LC 120

Re: ORUROWANIE LC120

Post autor: Maniek 70 »

Moja opinia i doświadczenia:

Miałem orurowaną LC 90 - niby niemieckie, oryginalne, kupione razem z autem przez jej pierwszego właściciela w salonie Toyoty - słabe, gibiące się, ze spawami jak nasmarkane...
Jak się zagapiłem ruszając ze świateł to Panu w Seacie zdemolowałem pół tylu a u mnie tylko odpadły spryskiwacze...

LC 120 - orurowanie od znajomego rzemieślnika - głównie po to aby powiesic na czymś dalekosiężne halogeny...,
Czy przydatne ? - gadżet do polerowania...przy dużym strzale jak się złoży to pewnie zdemoluje więcej auta i może zakłócić procedurę odpalania poduszek...

W V8 założyłem proporcjonalne do rozmiaru auta orurowanie fi 110... nikt się nigdy nie czepiał, ani Policja, ani inne władze...



Pan ze stacji diagnostycznej stwierdził, ze dla niego auto kończy sie na zderzaku przednim i dalej go nie interesuje, ale

... naszło mnie kilka przemyśleń:

- Kangura na jezdni nigdy nie spotkałem... innych zwierząt też... może to tylko szczęście, a może rachunek prawdopodobieństwa...

- kolizja z pieszym - nie daj Boże nieletnim lub dorosłym ale niskim... pogruchotany byłby w drobiazgi...bez wzgledu na homologację lub jej brak...

- Kolizja z innym, małym autem - jeśli byłyby duże skutki to przy braku homologacji mogą by kłopoty prawne - oczywiści oprócz moralnych...

Poczytałem te dyrektywy unijne, pewnie i u nas niebawem wycofają zupełnie rury a poki co poza dyskusyjnym walorem lansowo - estetycznym polecam zastanowienie, czy warto z innych powodów...

Resztę analiz pozostawiam zainteresowanym...

pozdrawiam

Awatar użytkownika
HighTower
Posty: 14
Rejestracja: 19 lis 2008, 18:22
Auto: LC120
Kontakt:

Re: ORUROWANIE LC120

Post autor: HighTower »

No to mnie przekonaliście ;-)
Nie będzie rurek ...

ODPOWIEDZ