Problemy z zawieszeniem pneumatycznym

Moderator: luk4s7

tomimix
Posty: 1
Rejestracja: 09 sie 2019, 22:28

Problemy z zawieszeniem pneumatycznym

Post autor: tomimix »

Własnie dołączyłem do szacownego grona.Witam wszystkich!!!! Chciałem prosić o poradę
Użytkuję LC J12 z 2005 roku i mam aktualnie problem z zawieszeniem. Ze 3 lata temu opuszczało się ale gdy ustawiłem na pozycję Comfort działało do tej pory bez zarzutu. Aktualnie zawieszenie dosyć często opuszcza cię i samoczynnie nie załącza się kompresor nie reaguje na zmianę położenia ustawiając którąkolwiek z 3 pozycji. Natomiast można zmieniać pozycję zawieszenia przyciskiem High Control. Ale i tak jak zrobię to ręcznie to czasami trzyma kilka dni a czasami opuszcza się po kilku godzinach.
z góry dziękuję za wszelka okazaną pomoc
P.S. czy macie jakiś namiar na oryginalne części w dobrej cenie bo kończą mi się też już amorki z przodu
pozdrawiam
Tomek

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Problemy z zawieszeniem pneumatycznym

Post autor: kylon »

No i standard. Nowy i musi mieć swój własny temat o TEMS. Kolego. Poczytaj najpierw forum. O tym zawieszeniu jest tu wszystko napisane ;-)

Pablos
Posty: 10
Rejestracja: 11 lip 2019, 10:39
Auto: LC 120
Kontakt:

Re: Problemy z zawieszeniem pneumatycznym

Post autor: Pablos »

tomimix pisze:Własnie dołączyłem do szacownego grona.Witam wszystkich!!!! Chciałem prosić o poradę
Użytkuję LC J12 z 2005 roku i mam aktualnie problem z zawieszeniem. Ze 3 lata temu opuszczało się ale gdy ustawiłem na pozycję Comfort działało do tej pory bez zarzutu. Aktualnie zawieszenie dosyć często opuszcza cię i samoczynnie nie załącza się kompresor nie reaguje na zmianę położenia ustawiając którąkolwiek z 3 pozycji. Natomiast można zmieniać pozycję zawieszenia przyciskiem High Control. Ale i tak jak zrobię to ręcznie to czasami trzyma kilka dni a czasami opuszcza się po kilku godzinach.
z góry dziękuję za wszelka okazaną pomoc
P.S. czy macie jakiś namiar na oryginalne części w dobrej cenie bo kończą mi się też już amorki z przodu
pozdrawiam
Tomek
Miałem podobny problem. Miech puszczał powietrze, wymieniłem z dwóch stron żeby za chwilę problem się nie powtórzył. Opuść tył na dół potem daj na high i posłuchaj z dwóch stron przy kołach czy nie syczy uchodzące powietrze.

jotesz
Posty: 5
Rejestracja: 22 lip 2023, 20:40

Re: Problemy z zawieszeniem pneumatycznym

Post autor: jotesz »

Tylko odróżnij syk normalnego poziomowania auta, to się zwykle kończy nagłym trzaskiem blokady upustu powietrza.

domel1983
Posty: 2
Rejestracja: 11 wrz 2023, 14:48

Re: Problemy z zawieszeniem pneumatycznym

Post autor: domel1983 »

Popryskaj miechy wodą z płynem i zobacz czy nie puszczają bąbli miałem tak że się ustawił czasami i nie spuszczał kilka dni a poduchy miały mikrospękania i puszczały.

ODPOWIEDZ