Witam.Chce kupić J12. Na co uważać?

Moderator: luk4s7

ar2r
Posty: 63
Rejestracja: 16 paź 2014, 05:18

Re: Witam.Chce kupić J12. Na co uważać?

Post autor: ar2r »

GDLC120 pisze:Proponuje zwrocic uwage na stan wtryskow oraz jesli jest pneumatyka to czy slychac sprezarke w trakcie podnoszenia(jest to umiejscowione pod lewym naroznikiem tylnego zderzaka). Delikatne syczenie jest ok, buczenie i harczenie to juz kiepsko. Koszt nowej to okolo 8tys.
Jednak duzo mniej. Sam wymienialem.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Tundurella
Posty: 35
Rejestracja: 04 maja 2012, 21:18
Auto: J120
Kontakt:

Re: Witam.Chce kupić J12. Na co uważać?

Post autor: Tundurella »

LC 120 to nie jest awaryjne auto. Znajdź zadbany egzemplarz, a nie będziesz żałował. Jeżeli myślisz o LC z 2004/5 roku to trzeba wziąć pod uwagę, że samochód będzie miał 12 - 13 lat i w każdym aucie w tym wieku może się coś zepsuć. Takie życie. Części nie są tanie, ale usterki na szczęście rzadkie. Nie można jednak liczyć, że naprawy będą kosztować jak w Golfie (amortyzator TEMS tył ok 2.000 szt, przód 1300, czujnik poziomowania zawieszenia 1.100, miech 800, sprężarka ok 3000 itd). Z mojego doświadczenia pneumatyka i wtryski nie są jakoś szczególnie awaryjne. Moja 120 ma 9 lat, 200 tkm i ani wtrysków ani pneumatyki nie dotykałem. Z ciekawostek mam np. jeszcze oryginalne akumulatory. Generalnie dotąd nic poważnego nie robiłem. Auto trzeba serwisować i eksploatować z głową i to jest podstawa. Szukaj takiego egz.

robert72
Posty: 48
Rejestracja: 27 gru 2015, 22:22

Re: Witam.Chce kupić J12. Na co uważać?

Post autor: robert72 »

Witam.Warto wydać ok50 tys za 120 ke z 2003?Jeżeli ma oryinalny przebieg,polski salon,serwisowna?przebieg ok 150 tys?automat 4 biegi bez pneumatyki?

Tundurella
Posty: 35
Rejestracja: 04 maja 2012, 21:18
Auto: J120
Kontakt:

Re: Witam.Chce kupić J12. Na co uważać?

Post autor: Tundurella »

Trudno powiedzieć. 15-o letnie auto. Lepiej dołożyć i poszukać auta od 2007 wzwyż, a jeżeli nie wchodzi w grę to kupuj 2003,4 jak masz historię auta. Ja bym omijał roczniki 2005,6. Automat 5-o biegowy jest zdecydowanie przyjemniejszy - szczególnie na trasie (montowany od roku 2005). Trzeba patrzeć na konkretny egzemplarz.

robert72
Posty: 48
Rejestracja: 27 gru 2015, 22:22

Re: Witam.Chce kupić J12. Na co uważać?

Post autor: robert72 »

Na forum jest 120 od 1 właściciela ponoć pełen serwis i oryginał wiec zastanawiam ie bo ciekawe auto

robert72
Posty: 48
Rejestracja: 27 gru 2015, 22:22

Re: Witam.Chce kupić J12. Na co uważać?

Post autor: robert72 »

W dziale j12...post sprzedam fajna 120

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Witam.Chce kupić J12. Na co uważać?

Post autor: rolkos »

Jak w tej za 50 tyś. jest przebieg autentyczny, sprawdź rdzę (pod plastikiem osłaniającym od błota w przednim nadkolu, z tyłu za kołami przed zderzakiem), ostukaj ramę zwłaszcza w miejscu gdzie jest mocowany dolny wahacz z tyłu), starguj z 5 tyś. i fajny samochód masz ;)

robert72
Posty: 48
Rejestracja: 27 gru 2015, 22:22

Re: Witam.Chce kupić J12. Na co uważać?

Post autor: robert72 »

Cena to 46 netto+vat wiec to juz po negocjacjach...to sprawdzic pod nadkolami?auto nigdy nie jezdzone w terenie...olej w skrzyni zmieniony 2 razy..ma byc perfekcyjne tylko to juz 15 lat

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Witam.Chce kupić J12. Na co uważać?

Post autor: rolkos »

Co z tego że nie jeżdżone w terenie jak jeżdżone po posolonej drodze. Z moich obserwacji w 120 rdza rodzi się właśnie przy nadkolach z przodu, ale nie na panelach tylko z przodu pod plastikowymi osłonami (tymi we wnęce), z tyłu wiadomo za kołami (tam leci błoto), jest też trochę korozji nad wydechem. Jak nie ma tego dużo to też nie tragedia.

robert72
Posty: 48
Rejestracja: 27 gru 2015, 22:22

Re: Witam.Chce kupić J12. Na co uważać?

Post autor: robert72 »

Lepsza taka chyba niz zachlapana czyms czarnym niby zakonserwowana.Srodek naprawde perfekcyjny.Podloga i rama do zrobienia.Wlasciciel budzi zaufanie.Moze auto jest warte tyle i z takim przebiegiem troche jescze pojezdzi.Zastanawia mnie tez ten 4 biegowy automat bo rozne sa opinie.

robert72
Posty: 48
Rejestracja: 27 gru 2015, 22:22

Re: Witam.Chce kupić J12. Na co uważać?

Post autor: robert72 »

Ogladalem w Gorlicach 120 niedawno.Wszystko niby Ok ale zrobiona kobserwacja swieza niby w maju ale czuc bylo jescze zapach farby.Auto fakne nawet zadbane i kupilbym je gdzyby nie to podwozie.Manual bez pneumatyki takie jakiego szukam w budzecie do 50 tys.

Tundurella
Posty: 35
Rejestracja: 04 maja 2012, 21:18
Auto: J120
Kontakt:

Re: Witam.Chce kupić J12. Na co uważać?

Post autor: Tundurella »

Zdjęcia słabe ale wygląda na nich bdb. Pneumatyki nie ma więc 1 ewentualny problem mniej (niestety komfort jazdy również niższy). Jeżeli naprawdę ma 150 tkm (co bez problemu potwierdzisz jeżeli była serwisowana) i nie ma dużo rdzy to bierz. Po 150 tkm jest duży przegląd z wymianą rozrządu. Rozrząd w tym aucie jest prosty i niedrogi ale to jest pasek więc musi być wymieniony na czas. Zwróć na to uwagę. Jeżeli będziesz jeździł na trasie z prędkościami >120 automat 4 biegowy będzie doskwierał ale jeżeli na spokojnie 100 -110 to pewnie zbytnio nie odczujesz. Widzę że nie ma skóry - i dobrze. LC 120 ma taką nieszczególną ceratę udającą skórę - w lecie się przyklejasz a w zimie w du..ę zimno pomimo podgrzewania siedzeń, które jakoś tak nie za szybko działa. Chyba fajne auto, ale warto pamiętać że ma 15 lat i parę groszy na pakiet startowy warto mieć.

AbuAliHussain
Posty: 84
Rejestracja: 04 paź 2016, 00:31
Auto: J120
Kontakt:

Re: Witam.Chce kupić J12. Na co uważać?

Post autor: AbuAliHussain »

Jeśli chodzi o skrzynię 4 biegową to rzekłbym, że przy >120 chyba jest lepsza, ciut bardziej ekonomiczna - patrz przełożenia.
Piątka jest lepiej zestopniowana do miasta.
Ja mam czwórkę. I bardzo mi się podoba co już pisałem, overdrive włącza się już przy 70km/h

Awatar użytkownika
021CLT
Posty: 205
Rejestracja: 15 cze 2012, 21:34
Auto: Toyota LC120
Kontakt:

Re: Witam.Chce kupić J12. Na co uważać?

Post autor: 021CLT »

Co do skóry to nie jest to żadna cerata. W zimie grzanie w dupsko działa super. Latem nigdy nie odczułem że się przykleja do 4 liter pomimo jazdy w krótkich spodenkach. Skóra jest lepsza w utrzymaniu czystości. Przelecisz szmatką nawet jak dziecko rozleje sok. Materiał chłonie jak gąbka. Ale każdy chwali co ma. Ja już innej tapicerki niż skóra nie wybiorę.
Co do stanu 15 letnich to podejdź indywidualnie do każdego egzemplarza. Niektóre mogą bardzo miło zaskoczyć w porównaniu z młodszymi o 5-7 lat.
Zdrowy rozsądek i dystans do wszelkich podpowiadaczy :D

robert72
Posty: 48
Rejestracja: 27 gru 2015, 22:22

Re: Witam.Chce kupić J12. Na co uważać?

Post autor: robert72 »

Czy pomiedzy plastikowymi progami a progiem nadwizia nie zbiera sie w zimie sil i bloto i te elementy nadwozia nie rdzewieja?tz chidzi mi o tzw progi nadwozia?

ODPOWIEDZ