TILLT co to jest w lc120?? instrukcja obsługi

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
zbynio81
Posty: 41
Rejestracja: 09 sty 2009, 12:08

TILLT co to jest w lc120?? instrukcja obsługi

Post autor: zbynio81 »

witam.
jestem nowy na tym forum i nowym uzytkownikiem autka 4x4 Toyoty LC120 niestety bez koła z tyłu ale za to z nawiagacją która nie zdaje egazminu w POLSCE -hihi moja NOKIA jest lepsza. :lol:
Samochodzik spisuje sie doskonale póki co. jednak mam pytanie czy ktos z "forumowiczów" posiada moze książkę obsługi (mam belgijską) w wersji sKANOWANEJ online???
Ps. co to jest za użytek przy kierownicy z napisem TILLT-do czego on służy. Z obserwacji nic nie zauważyłęm tak wiec prosze o wybaczenie jezeli zadalem glupie pytanie :shock:
Ps.czemu "blokada różnicowa" załącza mi sie od razu a czasami dłużej musze na zmiane czekać-może mam coś nie tak?

mod

Re: TILLT co to jest w lc120?? instrukcja obsługi

Post autor: mod »

TILT to wajcha, która służy do zmiany ustawienia położenia kierownicy.

Blokada - zależy jak się bebechy ułożą. Ważne, że się zapina.

Awatar użytkownika
Boryś
Posty: 1268
Rejestracja: 31 maja 2007, 22:33
Auto: HZJ 80
Kontakt:

Re: TILLT co to jest w lc120?? instrukcja obsługi

Post autor: Boryś »

:lol: hehehe ten TILT to chyba galka do zmiany połozenia kierownicy :lol:

a z blokada to wszystko jest ok - raz szybko raz wolniej - jak w życiu :)

Awatar użytkownika
jjb
Posty: 258
Rejestracja: 08 sty 2009, 10:29
Auto: LC120
Kontakt:

Re: TILLT co to jest w lc120?? instrukcja obsługi

Post autor: jjb »

Boje sie, ze bez instrukcji obslugi sie nie obejdzie. Jakbyś potrzebowal jakiś konkretny rozdzial to daj znac, pokręcę pedefa. O właczaniu blokady raz tak a raz inaczej jest tam cały duży fragment

pozdro
j

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: TILLT co to jest w lc120?? instrukcja obsługi

Post autor: czobi »


Awatar użytkownika
zbynio81
Posty: 41
Rejestracja: 09 sty 2009, 12:08

Re: TILLT co to jest w lc120?? instrukcja obsługi

Post autor: zbynio81 »

dzięki bardzo za odpowiedzi. jednak z tym tiltem cosik nie pasik:
do podnoszenie i obniżenia kierownicy mam "wajche" pod spodem.
a tilt?? czyby regulacja nachylenia?? po pracy zasiąde i sprawdze ale wcześniej nic mi to nie dawało. moze mocniej szarpnąć kierownica "kąt nachylenia a nie wysokosci"

Awatar użytkownika
Boryś
Posty: 1268
Rejestracja: 31 maja 2007, 22:33
Auto: HZJ 80
Kontakt:

Re: TILLT co to jest w lc120?? instrukcja obsługi

Post autor: Boryś »

Tilt Wheel
Developed by General Motors' Saginaw Steering Gear Division, the seven position Tilt Wheel was made available in several General Motors products in 1963. Originally a luxury option on cars, the tilt function helps to adjust the steering wheel by moving the wheel through an arc in an up and down motion. Tilt Steering Wheels rely upon a ratchet joint located in the steering column just below the steering wheel. By disengaging the ratchet lock, the wheel can be adjusted upward or downward while the steering column remains stationary below the joint. Some designs place the pivot slightly forward along the column, allowing for a fair amount of vertical movement of the steering wheel with little actual tilt, while other designs place the pivot almost inside the steering wheel, allowing adjustment of the angle of the steering wheel with almost no change it its height.

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: TILLT co to jest w lc120?? instrukcja obsługi

Post autor: czobi »

lajk borys definiszyn mejknie to no dick in dze wilidz :lol:
jutro sie widzim pa

Awatar użytkownika
zbynio81
Posty: 41
Rejestracja: 09 sty 2009, 12:08

Re: TILLT co to jest w lc120?? instrukcja obsługi

Post autor: zbynio81 »

lajk borys translate me :lol:
no cóż moja gafa az wstyd :oops: otóż jest to urządznko do zmiany nachylenia kierownicy. poprostu mocniej pociagnalem do siebie a nie od siebie jak to wczesniej wykonywalem. balem sie zbyt uszkodzic urzadzenie poniewaz stawialo opory wczesniej "do siebie"
wstyd :oops:

mod

Re: TILLT co to jest w lc120?? instrukcja obsługi

Post autor: mod »

W kolumnie kierownicy od spodu masz jeszcze jedną wajchę do regulacji góra - dół. Musisz odciągnąć ustawić kierownicę i zamknąć. Nie lękaj się.

Awatar użytkownika
zbynio81
Posty: 41
Rejestracja: 09 sty 2009, 12:08

Re: TILLT co to jest w lc120?? instrukcja obsługi

Post autor: zbynio81 »

dzięki to właśnie odkryłem na początku i dlatego tak mocno główkowałem z tym TILT-em :lol:

mod

Re: TILLT co to jest w lc120?? instrukcja obsługi

Post autor: mod »

Jaką masz wersję i który rok?

Awatar użytkownika
zbynio81
Posty: 41
Rejestracja: 09 sty 2009, 12:08

Re: TILLT co to jest w lc120?? instrukcja obsługi

Post autor: zbynio81 »

LC 120 z 2005roku jednak nie wiem czy to LUNA czy X czy coś innego
sprowadzona z Belgii a tam pewnie troszke inne oznaczenia standardu wyposazenia.
silnik 3litry diesel, automat, bez skór i bez koła z tyłu (w Polsce bez koła są niby bogatsze wersje ale te skóry zbiły mnie z tropu), bez regulacji wyskości autka :lol:

ODPOWIEDZ