Polibusze w zawieszeniu J12

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: Który sklep 4x4 polecacie?

Post autor: seburaj »

Panowia

być może jestem odosobniony, ale...

to jest coraz mniej smaczne... Heniu akurat reklamuje się w bannerze, (fajnie) - ale robienie (czytaj: aktywne uczestniczenie) w wątku - oczywiście to jest rozwiewanie wątpliwości pytającego !

jest trochę takie, dwuznaczne... nie macie odczucia pewnego - takiego etycznego - eeeee, nie wiem jak to nazwać, czegoś nie do końca w porządku ? :roll:

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Który sklep 4x4 polecacie?

Post autor: kylon »

Musisz wprost bo prosty jestem i nie kumam :shock:
Jeśli chodzi o mnie można tą całą dyskusję wrzucić do śmietnika.

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: Który sklep 4x4 polecacie?

Post autor: Addams »

Seburaj ale czy w powyższych rozważaniach czujesz jakąś ściemę czy tylko drażni Cię fakt udziału w dyskusji ludzi handlujących Whiteline? Bo żaden z nich bezpośrednim importerem o ile się orientuję nie jest.

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: Który sklep 4x4 polecacie?

Post autor: seburaj »

Addams pisze: czujesz jakąś ściemę czy tylko drażni Cię fakt udziału w dyskusji ludzi handlujących Whiteline? .
bardziej chyba to właśnie, znaczy o drugie
generalnie dwuznaczne jest właśnie aktywne to - czyli ten jak to nazwałeś udział (choć udział niczym nagannym nie jest!)

trochę mię mierzi scenariusz wątku:
pyta początkujący: ach co mam zrobić, czy to jest dobre, a to jest be ?

pada odpowiedz

(oczywiście od niezależnego użytkownika)

po czym szereg fachowych porad :wink:

i sugestia użytkownika - że się decyduje, i drżącym głosem pyta - czy dobrze aby robi ?

no proszz Was, to nawet nie konflikt interesów (forum vs. biznes) - ale to raczej tak dwuznaczne etycznie :mrgreen:

Awatar użytkownika
ogrood
Posty: 40
Rejestracja: 19 paź 2010, 12:38
Auto: LC120
Kontakt:

Re: Który sklep 4x4 polecacie?

Post autor: ogrood »

Nie przesadzaj, lepiej niech robi sie kryptoreklama niz antyreklama, a domoroslych mechanikow z radami i fachowym podejsciem to mam u siebie. Tylko problem polega na tym, że taki kylon który przewala trochę tych aut raczej zrobi to dobrze, a to, że przy okazji takiego forum ktoś zarabia ... No każdy ma szanse. Dlaczego wstawię auto do niego mimo, że mam 400 km do Warszawki, bo nie stać mnie na robotę " u fachowców", 90 % robi byle jak, więc nie chce mi się testować na własnej skórze. Po to są fora by można było się też dowiedzieć u kogo warto naprawić auto i z tego skorzystam.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Który sklep 4x4 polecacie?

Post autor: kylon »

Aby było zgodnie z etyką oczekujących proszę modów aby usunęli moje wypowiedzi w tym temacie. Nie było moim celem wciskanie na siłę swoich produktów ani usług. Mam co robić a większość moich klientów to ludzie nie związani z forum oraz znajomi i koledzy. Nie przypominam sobie też abym w temacie podał link do swojej firmy i zapraszał do współpracy. W przyszłości postaram się też zająć bardziej stroną kasztaniarską niż związaną z jakimikolwiek poradami :wink:.

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: Który sklep 4x4 polecacie?

Post autor: Addams »

Prawda taka, że się na etyce nie znam, sumienie mam czyste, bo nie używam :wink: .
A poważnie, to nie da się chyba do końca oddzielić porad forumowych od biznesu. Ci, którzy siedzą w biznesie, najlepiej wiedzą co radzić. Większość z naszych forumowych "ludzi z branży" jest na forum kilka ładnych lat i zdążyła sobie wyrobić w związku z tym wiarygodność. Chyba na tym to powinno polegać.
Nie będę stąd nic wycinał bo jak się temat wyczerpie przeniosę go do ogólnotechnicznych.
Seburaj jak będziemy gorliwie eliminować "niby reklamę" to wyeliminujemy dokładnie to, o co użytkownikom chodzi.

LEŚNY
Członek Zarządu
Posty: 633
Rejestracja: 26 gru 2010, 19:35
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: Który sklep 4x4 polecacie?

Post autor: LEŚNY »

Ledwo daję radę. Spróbuję jednak nie komentować...
@ogrood - jeśli Ty nie znalazłeś konkretnego miejsca w Poznaniu to na co ja liczyłem w swoich krzakach :?: :mrgreen:
Mam w aucie komplet whiteline, oprócz oczywiście górnych wahaczy - te są nowe ori.
Robione u Krzyśka.
Audycja zawierała lokowanie produktu.
Idę rąbać drewno na następną zimę.
Ostatnio zmieniony 08 mar 2014, 09:05 przez Addams, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Takie tam drobne korekty ;-)

endurance
Klubowicz
Posty: 1442
Rejestracja: 26 gru 2007, 17:59
Auto: Hilux - owocow?z
Kontakt:

Re: Który sklep 4x4 polecacie?

Post autor: endurance »

All Panowie,

ja właśnie chce czytać wypowiedzi profesjonalistów od techniki i właśnie tu na tym forum publicznie powinni pisać dla nas porady lub podpowiedzi rozwiązania problemu. Profesjonaliści codziennie przerabiają x takich problemów i przez lata już wiedzą co dobre i tu na forum nie mogą sobie pozwolić na promocję czegoś nieodpowiedniego, bo przecież życie to zaraz zweryfikuje i to my im wystawimy laurkę.
Nie będę wymieniał z imienia lub nicka Profesjonalistów, ale wzywam (ostatnie modne słowo w całej EU) do udzielania rzetelnej informacji opartych na swoich doświadczeniach.
Z powyższych informacji dowiedziałem się, że jest produkt X z wieczystą gwarancją, a tego ja nie wiedziałem. Dalej nie wiem co jest lepsze wieczysty produkt czy oryginał, czy może przez to, że jest wieczyste robi się twardo, co jest inaczej? Pytam teoretycznie bo nawet nie wiem czy ja takie coś mam bo przez niecałe 150 kkm nie wymieniałem.
Właśnie na takie zadane pytanie oczekuje 2-4 konkretnych odpowiedzi, bo chyba po to jest forum techniczne, bo podróżniczo-wycieczkowo to leży :(

chcący merytorycznie
wojciech endurance
www.polkasteam.pl

Awatar użytkownika
ogrood
Posty: 40
Rejestracja: 19 paź 2010, 12:38
Auto: LC120
Kontakt:

Re: Który sklep 4x4 polecacie?

Post autor: ogrood »

Dodam tylko, że nikogo z forum nie znam osobiście. Wracając do kylona, słowa z nim w życiu nie zamieniłem i nie wiem co to za gość. Mógł też przecież napisać do mnie PW i zaproponować swoje usługi, ale tego nie zrobił pewnie z kilku powodów, niewaażne. Na forum jestem od 2010 roku i czasami sobie poczytuje, więc swoje zdanie wyrobiłem, dlatego moja decyzja, że tam zawioze autko, o którym marzyłem przez kilka lat. A że nie stać mnie na nowe czy też tak zwaną lalkę, kupiłem padakę, którą teraz muszę dopieścić. Dzwoniłem w Poznaniu do 1 firmy, która ma podejście dość specyficzne do klienta i stwierdziłem, że nie ma sensu, że wypieprzą mnie w kosmos. A, że firma z warszawki, nie narazi się na coś takiego, bo ma już swoją markę,wybrałem ją. Choć szczerze przyznam, że nie ma cwaniaków nad warszawiaków :mrgreen: , obalmy ten mit :D

Remiołek
Posty: 2200
Rejestracja: 16 paź 2009, 00:25
Auto: VW T4 Syncro- Osio?ek, ale jak w domu si? czuj?
Kontakt:

Re: Który sklep 4x4 polecacie?

Post autor: Remiołek »

Seburaju, na początku napiszę, że budującym jest fakt iż zależy Ci na określonym poziomie forum. Za to ukłony ślę

Kylonie, bez Twojej wiedzy, podpartej najważniejszym- praktyką, byłby ... mniej fachowo.

W moim skromnym odczuciu nikt tutaj nie przekroczył cienkiej czerwonej linii. Heniu, jako osoba z niemałą wiedzą wynikającą z faktu "robienia" w temacie, odniósł się do pytań autora wątku. I przekazana widza jest właściwa dla charakteru i celu forum. Nikt nie zarzucił forum informacjami typu: moje, moje jest najlepsiejsze :wink: . Gdybyśmy mieli dział kasztaniarski to np. liczyłbym na fachową poradę dotyczącą kas fiskalnych, tak gdzieś w okolicach października, i to poradę fachową. A to, że Wojtek zawodowo jest z tym związany, to na jego rady liczyłbym głównie- reklama ukryta, czy nie? Albo inaczej: wiedza, czy reklama?

Świętsi od papieża nie będziemy, nie bądźmy też bardziej legalistyczni od UE. Przecież trwamy w tej formule forum i jego zmierzchu raczej nie widać (wbrew obiegowym opiniom głoszonym przez skrzywdzonych nadal pozostaje to w sferze ich pobożnych życzeń).

Molu
Posty: 27
Rejestracja: 20 lis 2016, 17:47

Re: Polibusze w zawieszeniu J12

Post autor: Molu »

Witam,
Obrazki z Sieci, chodzi mi o śrubę górnego wahacza.

Obrazek 1
Obrazek 2
Obrazek 3

Żeby wymienić tuleje, trzeba ją ciąć ? Śrubę w sensie.
Jasne, że może być zapieczona tak że nie ma zmiłuj, zastanawia mnie jednak czy da się ją wyciągnąć. Czy jest tam na tyle miejsca ?
Czy raczej nie ma, trzeba uciąć i wsadzić nową odwrotnie ?

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Polibusze w zawieszeniu J12

Post autor: kylon »

Jest tam tyle miejsca. Nie trzeba ciąć.

Molu
Posty: 27
Rejestracja: 20 lis 2016, 17:47

Re: Polibusze w zawieszeniu J12

Post autor: Molu »

Tak, myślałem. To reszta historii wieczorem. Dzięki

Molu
Posty: 27
Rejestracja: 20 lis 2016, 17:47

Re: Polibusze w zawieszeniu J12

Post autor: Molu »

To znaczy, że tak jest źle. Jak bardzo jest źle ?

Tutaj zdjęcia już niestety moje...
Prawa strona
Lewa strona

Jutro postaram się jeszcze zrobić zdjęcia dolnych tulei. Nie mam pewności czy zostały założone poprawnie.
Specjaliści którzy to zakładali stwierdzili że dolne były zbyt wąskie, i wsadzili tam jakieś podkładki.

Specjaliści twierdzili również, że ktoś założył śruby u góry odwrotnie. Z całą pewnością ktoś kto wymieniał mi zawieszenie. To mnie zaalarmowało, bo ktoś kto wymieniał mi zawieszenie wg nie musiał tego ruszać, a już na 100% by tego nie zrobił w ten sposób...
Później stwierdzili, że w takim razie musiał to być ktoś inny.

Całą sytuację opisze najdalej w sobotę, bo na ten moment bardzo ciężko wygospodarować chociaż chwile.
Ku przestrodze.

ODPOWIEDZ