Skrzynia automat objawy na zimnym

Moderator: luk4s7

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: Skrzynia automat objawy na zimnym

Post autor: MaxLux »

z Katowic masz w miare blisko doSzwagra "Szwagromatic" w Balicach - on na 100% ci pomoze

http://www.szwagro-matic.pl/

rybak-s
Posty: 5
Rejestracja: 20 lis 2014, 13:08

Re: Skrzynia automat objawy na zimnym

Post autor: rybak-s »

Mam tą samą przypadłość.I chociaż wymieniłem olej w automacie metodą dynamiczną to nic w tym temacie się nie zmieniło Ale skoro ustępuje to po rozgrzaniu oleju w skrzyni to może jest to wina konwertera? Studjując instrukcję manualną znalazłem informację że auto w pczątkowej fazie użytkowania po odpaleniu zimnego silnika może wpadać w lekkie wibracje np przy postoju na światłach.Mocniejsze wibracje
pojawiające się z wiekiem auta może rzeczywiście leżą po stronie poduszek?

mike
Posty: 35
Rejestracja: 14 kwie 2012, 17:56
Auto: 120 D4D
Kontakt:

Re: Skrzynia automat objawy na zimnym

Post autor: mike »

U mnie wibracje są zależne od temperatury otoczenia,jak jest zimniej to są mocniejsze i nawet po rozgrzaniu są mniejsze ale wyczòwalne przez jakis czas.Poszperałem troche w necie i w wiekszosci przypadkòw była to wina poduszek ktòrych podobno wymiana nie jest taka prosta,w innych wtryski szczegolnie w modelach do 2006,auto na gwarancji,jestem na etapie walki z handlarzem ale to juz inny temat,jak ogarne to dam znac

ylfnomed
Posty: 8
Rejestracja: 22 lis 2014, 15:42

Re: Skrzynia automat objawy na zimnym

Post autor: ylfnomed »

Witam opisywałem ten sam przypadek .. gdzieś wyczytałem ze w instrukcji obsługi jest napisane ze na zimnym silniku mogą być odczuwalne drgania i jest to normalne.. nie wydaje kasy w ciemno jak coś się zepsuje to po prostu to naprawię.. dodam tylko ze mam przejechane 90tys a pierwsze drgania poczułem przy 40tys przebiegu od nowości.. wątpię żeby były to wtryski silnik chodzi jak marzenie.aha a przy włączeniu startu z 2 biegu wibracje na zimnym ustają (wtryski?? ;) )

Awatar użytkownika
staf
Posty: 69
Rejestracja: 18 mar 2015, 16:59
Auto: KDJ120-MY07
Kontakt:

Re: Skrzynia automat objawy na zimnym

Post autor: staf »

Fizyka ma swoje prawa i dlatego poduszki naszych silników będą zachowywały się w niskich temperaturach inaczej niż po rozgrzaniu. Pomijając sprawność układu podciśnienia oraz zużycie poduszek silnika - w zależności od temperatury zmieni się twardość elementów gumowych oraz gęstość cieczy w nich zawartej, co samo przez się wpłynie na zmianę charakterystyki tłumienia drgań i efekty doświadczane w kabinie (parafrazując klasyka: jest zima, musi kiwać aż się rozgrzeje) :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

ylfnomed
Posty: 8
Rejestracja: 22 lis 2014, 15:42

Re: Skrzynia automat objawy na zimnym

Post autor: ylfnomed »

Ok. a jak wyjaśnisz brak drgań podczas gdy włączę start z 2 biegu (przełożenie zimowe) gdy na biegu 1 wibruje jak zagęszczarka ... :-)

Awatar użytkownika
staf
Posty: 69
Rejestracja: 18 mar 2015, 16:59
Auto: KDJ120-MY07
Kontakt:

Re: Skrzynia automat objawy na zimnym

Post autor: staf »

Skoro największe drgania występują przy włączonym reduktorze, słabsze bez reduktora, akceptowalne na "2 start", brak na pozycji "N" - wygląda na to, że dokłada się wpływ obciążenia (usztywnienie) napędów (koła są przecież zahamowane).

ylfnomed
Posty: 8
Rejestracja: 22 lis 2014, 15:42

Re: Skrzynia automat objawy na zimnym

Post autor: ylfnomed »

Czyli ,,ten typ tak ma ,, ;-P

mike
Posty: 35
Rejestracja: 14 kwie 2012, 17:56
Auto: 120 D4D
Kontakt:

Re: Skrzynia automat objawy na zimnym

Post autor: mike »

Nie podpowiem nic w sprawie poduszek gdyż nie zostały wymienione,po 3 miesięcznej walce z dilerem który nie chciał podiąć sie naprawy,auto zostało mu zwrócone

ODPOWIEDZ