Immobilizer - lokalizacja

Moderator: luk4s7

rive
Posty: 13
Rejestracja: 05 maja 2009, 22:11
Auto: J95

Immobilizer - lokalizacja

Post autor: rive »

Witam,
mam problem z immo w LC 120 z 2007 roku.
Kupiłem właście LC120 od znajomego w niezłym stanie niestety z "małą wadą". Ostatni kluczyk został złamany a część i immo została zagubiona.
Posiadam tylko metalową część kluczyka.
Czy ktoś wie jak uruchomić takie auto?
Byłem u "fachowca" od dorabiania kluczy, zapewniał, że potrzebuje 20 min!
Walczył dwie godziny i się poddał! Prawdopodobnie jedynym sposobem to wyjęcie immo i zaprogramowanie na nowo!
Czy ktoś jest mi w stanie podpowiedzieć gdzie mam immo? {LC120 z lutego 2007 roku 3.0 D4d manual)
a może kontakt do kogoś z okolic Poznania kto jest w stanie zaprogramować nowy kluczyk i uruchomić auto?
Pozdro
Rive

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18029
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Immobilizer - lokalizacja

Post autor: kylon »

Podjedź do Toyoty z dokumentami to Ci zrobią. Zapytanie dość ciekawe jak na forum. Jak się odpali bez immobilazera to i bez kluczyka zatem chyba odpowiedź na to pytanie jest dość niezręczne.

rive
Posty: 13
Rejestracja: 05 maja 2009, 22:11
Auto: J95

Re: Immobilizer - lokalizacja

Post autor: rive »

Byłem już w Toyocie! Zaproponowali zakup nowego immobilazera koszt ok 2500 PLN + kluczyki 1200 PLN + usługa! Trochę drogo! Wiem, może niezręcznie zapytałem ale jak popatrzeć na usługi większych punktów specjalizujących się w dorabianiu kluczy samochodowych to dorobienie kluczyka (bez kluczyka własnego) i zaprogramowanie go od nowa to standard! Odwiedziłem przynajmniej kilka stron firm w Poznaniu i wszystkie zapwniają, że to zrobią, koszt 600 - 1200 PLN w zależności od punktu! Problem w tym, że wszyscy zapewniają a nie wszyscy potrafią! Wszyscy mówią, żeby przywieżć auto lub sam immobilizer i złamany kluczyk. Dla mnie łatwiej byłoby sam immo bo nie musiałbym zamawiać lawety a poza tym auto stoi u blacharza i czeka na naprawę uszkodzonego błotnika! Blacharz próbował znależć puszkę od immo ale nie dał rady, stąd moje pytanie!
W każdym razie sorry za niezręczne pytanie, będę próbował dalej!

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18029
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Immobilizer - lokalizacja

Post autor: kylon »

To faktycznie drogo. Ale moim zdaniem można to zrobić tylko przez komputer serwisowy przez gniazdo OBD a nie z wyjętym immobilajzerem.

KrzysiekWawa
Posty: 6
Rejestracja: 27 gru 2016, 13:18
Auto: 120 manual+grizzly700

Re: Immobilizer - lokalizacja

Post autor: KrzysiekWawa »

Można zawsze poprosić w ASO o dosłanie takiego kluczyka pod nr VIN. Później tylko zaprogramują go i po sprawie.

rive
Posty: 13
Rejestracja: 05 maja 2009, 22:11
Auto: J95

Re: Immobilizer - lokalizacja

Post autor: rive »

Właśnie tak chciałem zrobić!
Kluczyk już mam!
W ASO powiedzieli mi , że nie da się doprogramować kluczyka jak nie mam przynajmniej jednego działającego. Mówią, że trzeba kupić nowy immobilizer za 2500PLN! :mrgreen:
Grzecznie podziękowałem i zamówiłem osobę z firmy dorabiającej i programującej kluczyki. Problem w tym, że Pan przyjechał z kilkoma laptopami, próbował, próbował ale nie dał rady! (miał problem z resetem immo).Dlatego szukam firmy, która oprócz zapewnień będzie również potrafiła to zrobić a najlepiej takiej, która robiła coś takiego w LC120 a nie np. w Golfie!

Stefek
Posty: 137
Rejestracja: 01 kwie 2014, 17:42
Auto: KDJ120 2003 r

Re: Immobilizer - lokalizacja

Post autor: Stefek »

rive a uzywany immobiliser? Oczywiscie z kluczykami z ktorych przelozysz elektronike.
Sterowniki do 120 sa po kilkadziesiat zlotych na allegro. Sprzedawcy sami nie wiedza do czego.
Pytanie, czy wystarczy immo plus kluczyki?

Stefek
Posty: 137
Rejestracja: 01 kwie 2014, 17:42
Auto: KDJ120 2003 r

Re: Immobilizer - lokalizacja

Post autor: Stefek »


rive
Posty: 13
Rejestracja: 05 maja 2009, 22:11
Auto: J95

Re: Immobilizer - lokalizacja

Post autor: rive »

Problem w tym, że stary kluczyk mam bez elektroniki (sam trzpień) a nowy z nową elektroniką. Teraz ten nowy kluczyk muszę "tylko" zestroić ze starym immo, który mam w aucie! Pewnie taki sam jak mi podesłałeś z aukcji na allegro. Facet z firmy dorabiającej kluczyki powiedział, że jeśli wykręce immobilizer to on go zrestartuje i przyjedzie zaprogramować na nowo z nowym kluczykiem. Ale jak na tą chwilę nie wiem jeszcze gdzie znaleźć puszkę immo w mojej Toyce! :shock:
No i nie wiem czy to faktycznie dobra droga! :D

Stefek
Posty: 137
Rejestracja: 01 kwie 2014, 17:42
Auto: KDJ120 2003 r

Re: Immobilizer - lokalizacja

Post autor: Stefek »

Moze sie wypowie ktos, kto ma wiecej doswiadczenia z elektronika w lc....
Jezeli chodzi o same klucze to drugorzedna sprawa.
Kupujac uzywane immo wzialbym przynajmniej 1 kluczyk do kompletu. Jezeli tak zrobisz, to przelozenie elektroniki klucza jest banalne. (Wymaga odkrecenia jednej srubki)
Dociecie klucza z pusta obudowa tez jest tanie. Zwykli dorabiacze kluczy raczej maja to na stanie. Jak nie to sa od 10 pln na allegro.
Gdyby wystarczylo przelozyc immo, to koszty wynioslyby jakies 150 -200 pln plus robocizna elektryka lub magika od alarmow jak nie chcesz sam sie bawic.

rive
Posty: 13
Rejestracja: 05 maja 2009, 22:11
Auto: J95

Re: Immobilizer - lokalizacja

Post autor: rive »

Pracownik ASO poinformował mnie, że moja 120 -tka nie ma osobnego sterownika immo!
Immo jest ponoć razem z komputerem silnika!
No i najlepsza informacja komputer silnika jedyne 4500PLN :oops:

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18029
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Immobilizer - lokalizacja

Post autor: kylon »

Zmień ASO

rive
Posty: 13
Rejestracja: 05 maja 2009, 22:11
Auto: J95

Re: Immobilizer - lokalizacja

Post autor: rive »

Poznań to nie Wa-wa, że można zmieniać ASO jak rękawiczki! :D
Byłem już w dwóch i limit się wyczerpał. W pierwszym o konieczności wymiany komputera poinformował mnie pan z za biurka, a w drugim, specjalista z warsztatu. Ceny i rodzaj komputera się tylko różniły.
Będę szukał dalej ale już chyba nie w ASO. Mam nadzieję , że nie będę musiał sięgać po "zestawy startowe " z allegro na które naprowadził mnie Stefek.


kłobug
Posty: 3
Rejestracja: 26 lis 2016, 17:57

Re: Immobilizer - lokalizacja

Post autor: kłobug »

numer 2 to prawdopodobnie IMMOBILIZER

ODPOWIEDZ