Jakie sprężyny wybrać?

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
rmaster
Posty: 190
Rejestracja: 23 lis 2013, 14:43
Auto: KDJ 120
Rav4 3,5 v6
Kontakt:

Re: Jakie sprężyny wybrać?

Post autor: rmaster »

@ już wysłałem.
Czuję powoli kolejkę. Trzeba się śpieszyć. Nie wiem ile będą trwały te dni otwarte.

Awatar użytkownika
dziad
Posty: 49
Rejestracja: 25 lut 2015, 09:00
Auto: KZj73
Kontakt:

Re: Jakie sprężyny wybrać?

Post autor: dziad »

Mi się zamknęły :D

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Jakie sprężyny wybrać?

Post autor: rolkos »

W pierwszej kolejności dzięki kylon. Dodam że cała wymiana poszła super sprawnie przyjechałem o 9 wyjechałem o 10 na nowych sprężynach 8)
Mam wrażenie że jest lepiej niż na sprężynach Ironman, mniej tłucze. Inna sprawa że jednak oryginalne sprężyny miały nalot 333tyś. i bujało na nich strasznie (były super miękkie).

Dodatkowo komfort się poprawił po tym jak znalazłem na przednich sprężynach metkę 2303 czyli są +50 nie +100 kg, odrazu odczucie że jest miększy :D (efekt placebo).
Generalnie polecam.

Jeśli ktoś wymienia przy podobnym przebiegu to niech też pomyśli o sworzniach wahaczy, u mnie chyba pójdą do wymiany. Samochód skrzypi jak stary Żuk, co podobno wskazuje na sworznie (jęczą przy skręcie). Czyli kolejny 1000+ ze skarbonki :cry: .

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2143
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Jakie sprężyny wybrać?

Post autor: sebastian44 »

Paweł a mówiłeś żeby kupować nie modyfikowany i nie jeżdżony w terenie to wszystko bedzie cacy. Jak już sie uporasz w tym wszystkim to daj znać, chetnie odkupię auto ;)

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Jakie sprężyny wybrać?

Post autor: rolkos »

W sumie problemy pojawiły się właśnie przy modyfikowaniu, wszystkie śruby zastane i nie do ruszenia, po 12 latach pracy w jednej pozycji sworznie jakoś nie chcą pracować jak trzeba (po lifcie).
Mnie tam się teraz podoba takie coś:
http://otomoto.pl/oferta/toyota-land-cr ... b4e0c996c4

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2143
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Jakie sprężyny wybrać?

Post autor: sebastian44 »

No własnie tak jest jak sie człowiek zabiera za proste z pozoru modyfikacje to wszystko zaczyna wychodzić. Fajny 4runner, od dawna wisi. Warty tych pieniedzy

Awatar użytkownika
gobio
Posty: 115
Rejestracja: 19 lut 2014, 14:58
Auto: KDJ90
Kontakt:

Re: Jakie sprężyny wybrać?

Post autor: gobio »

Z tymi śrubami nie jest tak źle. Ja dwa lata temu po wymianie zawieszenia musiałem ustawić od nowa zbieżność i dało się to zrobić. Nie ukrywam, że na początku roku wymieniłem wszystko na nowe. :)
Górne tuleje były ok, dolne już miały luzy(guma straciła właściwości ze starości). Złożyłem oryginały i jest teraz super.

ODPOWIEDZ