zderzak 'taki jak' ARB

Moderator: luk4s7

Johnny_UZJ100
Posty: 91
Rejestracja: 21 maja 2016, 23:08

zderzak 'taki jak' ARB

Post autor: Johnny_UZJ100 »

Cześć,

wpadła aukcja na Allegro:
http://allegro.pl/toyota-land-cruiser-1 ... ml#thumb/3

Podoba mi się kształt tego zderzaka, ale mam wątpliwości co do mocowań do ramy i mocowania wyciągarki.
Wyciągarkę mocuje się bez dodatkowej płyty, do zderzaka, obróconą o 90 stopni. Czyli wyciągarka działa jakby w dół - czy to ma sens?
Inne zderzaki mają dużo solidniejsze mocowania do ramy - czy te dwie łapy wytrzymają obciążenia od wyciągarki lub hi-lifta?

Dzięki za opinie!
Pozdrawiam, Janusz

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2134
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: zderzak 'taki jak' ARB

Post autor: plum76 »

wg układu śrub to ta cześć płaska mocowań na 4 śruby idzie w zderzak, ta wyprofilowana chyba na 3 śruby do ramy.
Płyty do wyciągarki tutaj nie ma albo pod te same śruby co do ramy mocujesz mocowanie mocujesz wyciagarkę jak rozstaw bedzie OK.
Jak na mocowanie samego zderzaka to te dwie blaszki wydają sie być ok zakładając że dasz wzmacniane śruby.

Wyciagarkę bezpośrednio do ramy trzeba montować, a płytę pod to robi się pod daną wyciągarkę coby otwory pasowały.

Johnny_UZJ100
Posty: 91
Rejestracja: 21 maja 2016, 23:08

Re: zderzak 'taki jak' ARB

Post autor: Johnny_UZJ100 »

Jest jak piszesz, z tym, że powiedziano mi, że nie potrzeba tutaj dodatkowej płyty - wyciągarkę mocuje się do zderzaka. Stopy wyciągarki przykręca się do zderzaka od środka.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: zderzak 'taki jak' ARB

Post autor: kylon »

Wiele zderzaków ARB ma wyciągarki montowane w ten sposób. Do J100, J8, J6 czy nawet J9. Do wielu innych również. Tak to wymyślili aby odciążyć mela. Działa. Potem oczywiście chińczycy to skopiowali. Ale kiedyś miałem okazję pojechać w teren osiemdziesiątką i na pierwszym poważniejszym ciągnięciu wyciągarka rozpruła zderzak i zaczęła wyjeżdżać do przodu. Ot taka to była tania kopia.

ODPOWIEDZ