Chłodnica wody i inne

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8335
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Chłodnica wody i inne

Post autor: Rokfor32 »

Bo może pasuje - po prostu są minimalne różnice - ale zwykle da się założyć bolt on i na pompę, i na wiatrak.

Te róznice to często długość wałka (odległośc sprzęgła od koła pasowego pompy), i ustawienie reakcji na temperaturę. Bo generalnie, te sprzęgła wyglądają bardzo podobnie w wielu modelach i silnikach. Znane mi ISTOTNE róznice to wiskoza do silnika 1KZ-T i 1KD-FTV - tam trzpień centrujący jest grubszy, oraz starsze modele, gdzie wiatrak jest mniejszy.

Jednak w przypadku 2UZ-FE może być inny kłopot - po pierwsze wiruje w odwrotną stronę niż we wszystkich innych silnikach (nie wiem jak w 1GR-FE - ale poza V8 nie kojarzę innych silników z wiskozą wirującą przeciwnie niż wał silnika), a po drugie - nie wiem jak dokładnie w tym silniku - ale w jego protoplaście, czyli 1UZ-FE podstawa wiskozy jest jednak inna niż typowo w LC. Co może właśnie oznaczać, że ze względu na to odwrotne wirowanie toyota zrobiła takie "zabezpieczenie konstrukcyjne", coby sprzęgieł z innych silników jednak tam nie pchać ... :wink:

Johnny_UZJ100
Posty: 91
Rejestracja: 21 maja 2016, 23:08

Re: Chłodnica wody i inne

Post autor: Johnny_UZJ100 »

Całe życie pod górę...

A czy macie doświadczenie czy 'import charge' podawane na ebay dla importu części samochodowych do Polski to jest już ostateczny koszt czy czekają mnie tu jeszcze jakieś cła, VATy czy inne niespodzianki?

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18020
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Chłodnica wody i inne

Post autor: kylon »

Zależy od widzimisię UC. Bardzo dużo kupuję firmowo i prywatnie na ebayu i jest różnie. Firmowo zawsze leci przez Vat i cła i dobrze bo ja muszę wystawiać faktury sprzedaży. Prywatnie to zależy od gabarytu i ceny zadeklarowanej. Loteria. Doliczają cło i vat razem z kosztami transportu.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18020
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Chłodnica wody i inne

Post autor: kylon »

Wiskozę mogę załatwić za około 7 stówek. Japońska dobrą a nie jakiś chiński badziew. Jak coś to na maila. Nie narzucam się.

Johnny_UZJ100
Posty: 91
Rejestracja: 21 maja 2016, 23:08

Re: Chłodnica wody i inne

Post autor: Johnny_UZJ100 »

OK, dzięki, dam znać wieczorem, bo dzisiaj mi przyjść paczka z jakaś wiskozą, zobaczymy co jest warta.

Johnny_UZJ100
Posty: 91
Rejestracja: 21 maja 2016, 23:08

Re: Chłodnica wody i inne

Post autor: Johnny_UZJ100 »

Wisko oczywiście przyszło inne, niby opisane, że ten model i silnik, a rozmiar zupełnie inny... Ręce opadają. Najwięcej przy remoncie to mnie będzie kosztowało odsyłanie paczek ;)

Kylon, w związku z powyższym chętnie przygarnę od Ciebie to wisko, ale nie masz opcji priv. Podrzucisz jakiś namiar?

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18020
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Chłodnica wody i inne

Post autor: kylon »


Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8335
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Chłodnica wody i inne

Post autor: Rokfor32 »

Jest możliwe, że przychodzi takie jak do 1uz-fe. Takich sprzęgieł (używek) wisi kilka na allegro - jeżeli znajdziesz sensownie zrobione foty - to porównasz ze swoim.

Johnny_UZJ100
Posty: 91
Rejestracja: 21 maja 2016, 23:08

Re: Chłodnica wody i inne

Post autor: Johnny_UZJ100 »

Foty są robione tak, żeby nic nie było widać, a sprzedawcy nie są wybitnie pomocni...

ODPOWIEDZ