Filtr kabinowy

Moderator: luk4s7

AdamS
Posty: 17
Rejestracja: 16 mar 2010, 23:39
Auto: UZJ100 (2001)
Kontakt:

Filtr kabinowy

Post autor: AdamS »

Czy ktoś z szanownych posiadaczy J10 jest mi w stanie powiedzieć czy w modelach z 2001 roku znajduje się gdzieś filtr kabinowy w sklepie udało mi się takowy kupić i to właśnie do tego modelu ale nie mam pojęcia gdzie on się znajduje

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18050
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Filtr kabinowy

Post autor: kylon »

Może na jakiś rynkach były ale nie na naszy chyba :wink:

AdamS
Posty: 17
Rejestracja: 16 mar 2010, 23:39
Auto: UZJ100 (2001)
Kontakt:

Re: Filtr kabinowy

Post autor: AdamS »

Dzięki kylon czyli wszystko jasne

Awatar użytkownika
qberus
Posty: 876
Rejestracja: 04 wrz 2010, 13:30
Auto: Hilux

Re: Filtr kabinowy

Post autor: qberus »

A pogrzeb no trochę pod schowkiem pasażera może coś znajdziesz :roll:. W Hiluxach też u nas nie było a wystarczyło wyciąć klapkę w obudowie wentylatora i założyć filtr. Co ciekawe miejsce było przygotowane, klapka też, tylko zalana plastikiem dookoła. Po wycięciu wystarczyło ją ponownie założyć :roll:.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18050
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Filtr kabinowy

Post autor: kylon »

Tylko hil ma takowy filterek w standardzie teraz a setka nawet w Lexusie się go niedoczekała :mrgreen:
Jest za to w liczbie dwóch sztuk w wersji Japońskiej po liftingu :mrgreen:

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18050
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Filtr kabinowy

Post autor: kylon »

Przed liftingiem też jest :wink:.
Nie umiem z ipada wkleić linka :oops:

Awatar użytkownika
qberus
Posty: 876
Rejestracja: 04 wrz 2010, 13:30
Auto: Hilux

Re: Filtr kabinowy

Post autor: qberus »

LX470 ?

Obrazek

A hil to w standardzie ma teraz. Jak kupowałem to nie miał, trzeba se było dokupić :|.

Awatar użytkownika
qberus
Posty: 876
Rejestracja: 04 wrz 2010, 13:30
Auto: Hilux

Re: Filtr kabinowy

Post autor: qberus »

Tu masz ciekawy wątek w temacie http://forum.ih8mud.com/100-series-crui ... t-diy.html" onclick="window.open(this.href);return false; . Wynika z niego, że niektóre LC i Lexy z roczników młodszych i starszych od Twojego miały a niektóre nie. Sprawdź u siebie, może jesteś w gronie szczęśliwców :wink:

Awatar użytkownika
rembacz
Posty: 301
Rejestracja: 22 kwie 2013, 11:59

Re: Filtr kabinowy

Post autor: rembacz »

Odkręciłem budowę chłodniczki klimatyzacji, miejsce na filtr kabinowy jest :

Obrazek

tylko w sprzedaży brak. Może wymiarami by coś dobrał. Filtr potrzebny w środku dużo igieł, liści, na dodatek mokrych i śmierdzących.

Maciek
Posty: 172
Rejestracja: 13 maja 2009, 20:06
Auto: HJ61, UZJ100, wcześniej HDJ100
Kontakt:

Re: Filtr kabinowy

Post autor: Maciek »

A w którym to jest miejscu? Ja co roku rozbieram parownik (chłodnicę), zlewam wodą z węża ogrodowego, potem psikam różnymi substancjami do klimy a na wiosnę znów jest syf. Auto z 2003r. a Japońcy, gamonie, nie pomyśleli o filtrze pyłkowym. Wstyd... Ale może jest jakiś patent na to???

Awatar użytkownika
rembacz
Posty: 301
Rejestracja: 22 kwie 2013, 11:59

Re: Filtr kabinowy

Post autor: rembacz »

Pod schowkiem, dekielek od chłodniczki i parownika.

Awatar użytkownika
sajmon
Posty: 6
Rejestracja: 11 lut 2014, 16:57
Auto: uzj100 v8 rocznik 2000
Kontakt:

Re: Filtr kabinowy

Post autor: sajmon »

Witam
Mam auto z 2000 i posiadam takowy dekielek. Kupowałem filtry przeciwpyłkowe do tego modelu w IC, ale niestety nie pasowały. Miałem sobie odpuścić ale po instrukcji z US forum mam zamiar zaryzykować i kupić takie filtry: http://www.evaria.pl/filtr-kabinowy-lx4 ... 24908.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Według instrukcji idą tam dwa takie filtry jeden nad drugi. Jak przetestuję dam znać co i jak.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
rembacz
Posty: 301
Rejestracja: 22 kwie 2013, 11:59

Re: Filtr kabinowy

Post autor: rembacz »

No to trzymam za słowo :mrgreen:

Awatar użytkownika
sajmon
Posty: 6
Rejestracja: 11 lut 2014, 16:57
Auto: uzj100 v8 rocznik 2000
Kontakt:

Re: Filtr kabinowy

Post autor: sajmon »

Witam
Przepraszam, że tak długo czekaliście. Filtry przyszły, zamówiłem je w sklepie z częściami do samochodów z USA (filtry do lexusa). Nie chce reklamować, można je namierzyć w sieci. Filtr jest z firmy ATLAS nr 24908. Trzeba zamówić 2 sztuki. Pokazałem mechanikowi co i jak z tej strony http://forum.ih8mud.com/threads/lx470-c ... diy.39995/" onclick="window.open(this.href);return false; Filtry pasują, nie wiem jak z ich jakością filtrowania powietrza. Na pewno coś przechwycą, ale nie są to filtry węglowe.
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ