Zabezpieczenie przed kradzieżą ala Adam Słodowy

Moderator: luk4s7

weler
Posty: 21
Rejestracja: 15 cze 2011, 12:22
Auto: Gj95
Kontakt:

Zabezpieczenie przed kradzieżą ala Adam Słodowy

Post autor: weler »

W związku z wyjazdem na Ukrainę pozwolę sobie na nowy wątek mianowicie zabezpieczenie przed kradzieżą. O alarmach immobilajzerach fabrycznych niema co gadać , ponieważ to są zabezpieczenia tylko na kola spod budki z piwem.
W avensis przed kradzieżą uratował mnie ukryty wyłącznik pompy paliwa. chłopaki podpięli swój komputer i już mieli jechać ale im się nie udało hehe, to mi po złości gaśnice wypsikali do środka i szybę wywalili.
U mnie w 95 mam wcięcie w układzie sprzęgła, wciskam sprzęgło wyjmuje kluczyk i sprzęgło zostaje wciśnięte:).w maluchu miałem odizolowany przez wyłącznik kondensator przy kopułce, ale w dieslu nie wiem co by tu jeszcze przeciąć i jakiś wyłączniczek zamontować ? Na Ukrainie przecież chłopaki pomysłowe na pewno są a im więcej blokad tym lepiej!
np jak maskę zamknąć na kluczyk?

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: Zabezpieczenie przed kradzieżą ala Adam Słodowy

Post autor: consigliero »

Dobrze że niewiedziałem o tym przed wyjazdem na Ukrainę , bo chyba bym nie pojechał .
PozdrawiaM


Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: Zabezpieczenie przed kradzieżą ala Adam Słodowy

Post autor: milczacy »

:mrgreen: piękne :mrgreen:

finger
Posty: 916
Rejestracja: 03 maja 2011, 00:02
Auto: HZJ73
Kontakt:

Re: Zabezpieczenie przed kradzieżą ala Adam Słodowy

Post autor: finger »

Kurde ja teraz smigan za granice i nie mam AC tylko miniAC (przegapilem fakt, ze dziala tylko w polszy cholera jasna). Tez by mnie interesilo jak zrobic gdziesik odciecie...

Remiołek
Posty: 2200
Rejestracja: 16 paź 2009, 00:25
Auto: VW T4 Syncro- Osio?ek, ale jak w domu si? czuj?
Kontakt:

Re: Zabezpieczenie przed kradzieżą ala Adam Słodowy

Post autor: Remiołek »

Finger, jest w KRK taki Pan Magik, co to takie odcięcia montuje. Znajomy ma to w LR i pokazywał mi jak to działa. W sumie proste to ustrojstwo- uruchamiane mikroprzełącznikiem, który Pan M montuje tam gdzie będzie Pan Szanowny Klient chciał.Ma nawet "tryb serwisowy" co by Panów Mechaników o tymże odcięciu nie informować. Mi składał ten patent za 250 zł, i było to drożej niż normalnie kasuje (mam 24V, a nie 12V). Tylko jeszcze nie montował mi tego bo, z góry przepraszam, nie lubię KRK i jak nie muszę to nie jadę.Zadzwonię jutro do znajomego i poproszę o kontakt do Pana M.

finger
Posty: 916
Rejestracja: 03 maja 2011, 00:02
Auto: HZJ73
Kontakt:

Re: Zabezpieczenie przed kradzieżą ala Adam Słodowy

Post autor: finger »

Bog zaplac przyjacielu drogi!!

A czy to odciecie nie charakteryzuje sie tym, ze jak sie spipcy to zaden magik nie bedzie mogl tego uruchomic? :D

Awatar użytkownika
irko
Posty: 1838
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:53
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Re: Zabezpieczenie przed kradzieżą ala Adam Słodowy

Post autor: irko »

consigliero pisze:Dobrze że niewiedziałem o tym przed wyjazdem na Ukrainę , bo chyba bym nie pojechał .
PozdrawiaM
Moi znajomi pojechali do Bułgarii i rozstali się ze swoim autem pierwszej nocy.
Moja żona teraz ma argument, żeby nie jechać w te strony :evil:


->>

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: Zabezpieczenie przed kradzieżą ala Adam Słodowy

Post autor: consigliero »

irko pisze:
consigliero pisze:Dobrze że niewiedziałem o tym przed wyjazdem na Ukrainę , bo chyba bym nie pojechał .
PozdrawiaM
Moi znajomi pojechali do Bułgarii i rozstali się ze swoim autem pierwszej nocy.
Moja żona teraz ma argument, żeby nie jechać w te strony :evil:


->>
Bo mimo wszystko najważniejsze jest dobre nastawienie i wiara w ludzi. Równie dobrze żona nie powinna wychodzić z domu bo w Polsce kradzieży całkiem sporo o czym też można usłyszeć od znajomych.
PozdrawiaM
P.S. Jak zakupiłem 80 to oddałem ją do mycia gruntownego i po wymyciu auto nie chciało odpalić . Po przyjeździe człowieka z serwisu toyoty całkiem przez przypadek znalazł ukryty wyłącznik który był ukryty pod podłogą . Handlarz od którego kupiłem auto też chyba nie był wyposażony w wiedzę że takie coś istnieje a ja tym bardziej . Jeżdżąc motocyklem nigdy nie włączałem alarmu w który został on wyposażony i teraz jest on tylko przyczyną wyświetlania informacji DW Lo bo bateria skończyła swoją żywotność.

Awatar użytkownika
Michalkrk
Posty: 375
Rejestracja: 18 lut 2009, 19:55
Auto: byla kdj90
Kontakt:

Re: Zabezpieczenie przed kradzieżą ala Adam Słodowy

Post autor: Michalkrk »

Bartek ,na ul.downa jadac od gory po prawej masz nauke jazdy a ty skrecasz w lewo ,jedziesz prosto i po prawej jest montaz alarmow serwis klim ,ja tam montowalem zabezpieczenie do swojej za 250plnow i dziala fajnie ,dotykasz kluczyka wciskasz hamulec i dotykasz tajne miejsce ,mozna tez dezaktywowac jak jedziesz do serwisu

Remiołek
Posty: 2200
Rejestracja: 16 paź 2009, 00:25
Auto: VW T4 Syncro- Osio?ek, ale jak w domu si? czuj?
Kontakt:

Re: Zabezpieczenie przed kradzieżą ala Adam Słodowy

Post autor: Remiołek »

Podaję Waszmościom namiar na Pana, o którym pisałem wyżej.
Kraków, ul. Prandoty 6, tel 12/411 59 12.

weler
Posty: 21
Rejestracja: 15 cze 2011, 12:22
Auto: Gj95
Kontakt:

Re: Zabezpieczenie przed kradzieżą ala Adam Słodowy

Post autor: weler »

Oczywiście Fachowiec założy instalacje że nie ruszy np: szyba do połowy kierunkowskaz w prawo itd itp tylko pudełko alarmu schowana najpewniej pod kierownicą albo za schowkiem albo wyłącznik anty napadowy schowany w mieszku zmiany biegów albo pod kierownicą . Nie wpadajmy w paranoje w podejrzanym miejscu za granicą to się ewentualnie przyda ale mi raczej chodziło o wyłącznik za 3 złote :)i parę metrów kabla
Poza tym to musi być MAŁE żeby było trudne do wyśledzenia.Tak naprawde chodzi o to żeby złodziejowi zająć z 10 minut bo po 3 rezygnuje bo po co się pieprzyć jak obok stoi taki sam bez zabezpieczeń a ryzyko z każdą minutą rośni.
W samochodzie jest tyle zakamarków że spokojnie można to zrobić samemu tylko co przeciąć:). słyszałem o fajnym pomyśle że jak włączasz stacyjkę to się klakson włącza, kiedyś w ładzie miałem wyspawany kawał mela w pedały wkładany, uratował corolkę przed kradzieżą notabene:) tylko czasy się trochę zmieniły i nie chce mi się pod kierownice nurkować:) no panowie pomysły zrób to sam!! chociaż takie z nr telefonu tez się może komuś przydadzą.

Remiołek
Posty: 2200
Rejestracja: 16 paź 2009, 00:25
Auto: VW T4 Syncro- Osio?ek, ale jak w domu si? czuj?
Kontakt:

Re: Zabezpieczenie przed kradzieżą ala Adam Słodowy

Post autor: Remiołek »

No cóż Panie Weler- wątek stał się troszkę wykraczający poza pierwotne pytanie, i stąd też moje 3 grosze w nim. Ja np. jestem za cienki żeby takie coś sobie zamontować- chyba, że będzie to pułapka na niedźwiedzie upitalająca nogi złodziejowi lekko poniżej kolan. Tyle, że w tym przypadku przekroczę granice obrony koniecznej i będę pisał wspomnienia zza krat. Dynks, bądź wihajster (pisownia poprawna- sprawdziłem) montowany przez Pana, o którym pisałem nie jest połączony z innymi urządzeniami typu alarmy itp. Znajomy ma to w Subaru oraz LR, miał też w Audi i poprzedniej Subarynie i nigdy nie miał z tym kłopotu.
I tak na marginesie zastanawiam się czy na publicznym forum napisałbym prawdę: że mam takie coś, mam to zamontowane tu i tu, odcina to i to i proszę oto zdjęcia- nie jestem przewrażliwiony- jeszcze żadnego auta mi nie ukradli, ale po co kusić los :wink: .

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Zabezpieczenie przed kradzieżą ala Adam Słodowy

Post autor: Kames »

Miałem kiedys taką atrapke przekaznika hehe ile sie chłopina od alarma umyslał łoj az mi głupio było pokazac dwa razy klik :mrgreen: albo ukryte zaworki układu hampla kto był u mnie to wie o co chodzi zanim chłopisko sprzątnie nam fure to sie nagłowi oj nagłowi

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Zabezpieczenie przed kradzieżą ala Adam Słodowy

Post autor: Kames »

ps w 90 -tce widziałem odpinany czujnik połozenia wału , nie do rozkminienia

ODPOWIEDZ