szyba przód do 9

Moderator: luk4s7

wołynka
Posty: 55
Rejestracja: 29 lis 2008, 14:01
Auto: toi toi LC95
Kontakt:

szyba przód do 9

Post autor: wołynka »

witam
stało sie poszła krecha na szybie widać uderzenie kamieniem
z waszego doświadczenia
1. koszt orginału
2. koszt nieorginału i gdzie szukać lub sciagać
a zapomiałem długa 99 rok

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: szyba przód do 9

Post autor: LEX »

Szyba to szyba, pewnie nawet oryginał jest robiony przez firmę Pilkington. A gdzie szukać to nie wiem, ja po prostu dzwonię do szybiarzy, podaję parametry i za 5 minut dzwonię drugi raz a oni mają cenę. Przeszukaj internet czy jakieś 'yellow pages' i znajdziesz firmy. Koszt raczej niewielki, pewnie około 200zł

Awatar użytkownika
Kwiatec
Klubowicz
Posty: 4387
Rejestracja: 15 gru 2008, 10:49
Auto: TOYOTA Hilux
Kontakt:

Re: szyba przód do 9

Post autor: Kwiatec »

szukaj w jaan glass niezłe mają nie powinno być dramatu lub pilgington czy jakoś tak :wink:

Awatar użytkownika
Michalkrk
Posty: 375
Rejestracja: 18 lut 2009, 19:55
Auto: byla kdj90
Kontakt:

Re: szyba przód do 9

Post autor: Michalkrk »

przerabialem temat ,mylem na sloncu i franca pekla :? ,za securita czyli podobno najlepszy zamiennik a raczej orginal bez logo koncernu placilem kolo 400pln ,orginal 200 euro... ,oczywiscie + wklejenie i uszczelka jesli bardzo zniszcza przy wyjmowaniu oczywiscie lepiej dac nowa

wołynka
Posty: 55
Rejestracja: 29 lis 2008, 14:01
Auto: toi toi LC95
Kontakt:

Re: szyba przód do 9

Post autor: wołynka »

Dzieki wodzowie odetchnełem z ulga bo kwota nie powaliła mnie :mrgreen: No cóż wóżek kobiety do jazdy codziennej kobieta zauwazyła więc nie będzie w tym miechu na waciki :mrgreen:

Awatar użytkownika
Black
Klubowicz
Posty: 282
Rejestracja: 22 mar 2007, 12:17
Auto: Forester
Kontakt:

Re: szyba przód do 9

Post autor: Black »

:-) w każdym razie nie ma paniki, w stolycy niedawno (po 3cim pajączku ;-) wymieniałem na pilkington + uszczelka + robota ~400PLN, u Ciebie może nawet taniej wyjdzie, orginal z wymianą w ASO około 1,5tys ;-) (nie skorzytałem z kawusi za >1k PLNa :evil:

Awatar użytkownika
kozi
Posty: 247
Rejestracja: 11 wrz 2007, 17:47
Kontakt:

Re: szyba przód do 9

Post autor: kozi »

oryginał w ASO 2500 [300 za zielony pasek na szybie !] a i tak "jakiś pan przychodzi i u nas wkleja"

lokalny punkt wymiany szyb 500 [z wymianą , 30 za zielony pasek - zaszalałem i mam]

bez problemów, szyba markowa tylko znaczka toyoty nie ma


dane sprzed 3 lat około

wołynka
Posty: 55
Rejestracja: 29 lis 2008, 14:01
Auto: toi toi LC95
Kontakt:

Re: szyba przód do 9

Post autor: wołynka »

objechałem 3 magików
jaanglass najdrożej 420zwykła +120 za montaż ,pasek nieosiagalny
następny normalniejszy 420 zwykła i 480 z paskiem wszystko z montażem
trzeci 460 zielony pasek i montaż w cenie , i ten trzeci podszedł jak do człowieka
-panie teraz nie ma sensu zapraszam marzec kwiecień jak przestana sypać po drogach szkoda szmalu
Czas naprawy 3 h i po tych trzech można upadlać. czyli 3miasto nie takie tanie :mrgreen:

Awatar użytkownika
dziadek
Posty: 112
Rejestracja: 16 gru 2008, 20:11
Auto: KZJ73
Kontakt:

Re: szyba przód do 9

Post autor: dziadek »

Najważniejsze przy wymianie klejonej do ramy nadwozia szyby czołowej jest to, aby osoba wycinająca uszkodzoną szybę nie uczyła się roboty na naszym pojeździe – podczas wycinania bardzo łatwo jest uszkodzić powłokę lakierniczą we wnęce szyby czołowej -, co w kolejnych latach skutkuje głęboką korozją w/w elementu, jest w tym miejscu przez prawie cały rok- w naszym klimacie - wilgoć. Bo jak już rudy wyjdzie na dach to zwykle jest już za późno na naprawę.

wołynka
Posty: 55
Rejestracja: 29 lis 2008, 14:01
Auto: toi toi LC95
Kontakt:

Re: szyba przód do 9

Post autor: wołynka »

dziadek swiete słowa, ostatni warsztat z polecenia więc ludzie sa zadowoleni, gość z którym rozmawiałem / mały warsztat/ robił dobre wrazenie i osoby ktora się na tym zna. Chyba nie stać go na złą sławę w tej branży

Tuco
Komisja Rewizyjna
Posty: 2165
Rejestracja: 18 gru 2008, 22:22
Auto: kdj95
Kontakt:

Re: szyba przód do 9

Post autor: Tuco »

dziadek pisze:Najważniejsze przy wymianie klejonej do ramy nadwozia szyby czołowej jest to, aby osoba wycinająca uszkodzoną szybę nie uczyła się roboty na naszym pojeździe
A w Warszawie możesz jakiś warsztat polecić.

Pozdrawiam,

Tuco

Awatar użytkownika
Kwiatec
Klubowicz
Posty: 4387
Rejestracja: 15 gru 2008, 10:49
Auto: TOYOTA Hilux
Kontakt:

Re: szyba przód do 9

Post autor: Kwiatec »

połczyńska naprzeciw porsche. ja u nich zawsze robię. zresztą muszą być dobrzy bo i audi i porsche u nich wymieniają. ceny tez mają dobre

wołynka
Posty: 55
Rejestracja: 29 lis 2008, 14:01
Auto: toi toi LC95
Kontakt:

Re: szyba przód do 9

Post autor: wołynka »

ja u nich zawsze robię
to zabrzmiało jakbyś raz w tygodniu dawał im zarobić :mrgreen:

Awatar użytkownika
Kwiatec
Klubowicz
Posty: 4387
Rejestracja: 15 gru 2008, 10:49
Auto: TOYOTA Hilux
Kontakt:

Re: szyba przód do 9

Post autor: Kwiatec »

wołynka pisze:
ja u nich zawsze robię
to zabrzmiało jakbyś raz w tygodniu dawał im zarobić :mrgreen:
wiesz kiedys z tytułu zawodu raz w miesiącu cos mi wymieniali. teraz rzadzej się zdarza :wink:

pablo200
Posty: 495
Rejestracja: 27 kwie 2009, 19:22
Auto: B6 4M
KZJ 95
Kontakt:

Re: szyba przód do 9

Post autor: pablo200 »

Ostatnio miałem nieprzyjemną możliwość przetestowania organoleptycznie jakości szyb Nord glass montowanych w Auto glass Jaan równierz dzięki uprzejmości pługu :evil: :evil: :evil: Otóż niestety w byłym mym już pasku ww. przednia szyba po spotkaniu z ramą pługu wystrzeliła w drobny mak :evil: :evil: :evil: Ale,żeby mieć jasność nie jak normalna klejonka lecz w tysiąć drobnych kawałeczków typu igiełki - efekt twarz ma jak i kończyna górna w pierwszych minutach po spotkaniu przypominały analogiczne części ciała Fredieego Crugera :twisted: :twisted: :twisted:
Wolę piklingtona...

ODPOWIEDZ