Kdj90 Pytanie o przednie zawieszenie

Moderator: luk4s7

curi
Posty: 2
Rejestracja: 26 mar 2015, 19:59

Kdj90 Pytanie o przednie zawieszenie

Post autor: curi »

Witam, stalem sie szczesliwym posiadaczem krotkiej 90 i mam pytanie odnosnie wysokosci zawieszenia. Mianowicie patrzac na odboje na wahaczach ma bardzo malo luzu.

http://imagizer.imageshack.us/a/img673/5773/iQghaX.jpg
http://imagizer.imageshack.us/a/img540/715/VhHTh9.jpg
http://imagizer.imageshack.us/a/img540/2452/WMDAMC.jpg

Samochodzik ma zamontowana wyciągarke na plycie z nierdzewki ok 1.cm, orurowanie przednie,halogeny i bagaznik dachowy, reszta w zasadzie seryjna. Pisze to aby przyblizyc jakie jest dodatkowe obciazenie na przod samochodu.

Czy takie sprezyny kwalifikuja sie do wymiany? Czy sprezyny od wersji dlugiej sa sztywniejsze? O ile poprawi sie przeswit na nowych fabrycznych sprezynach? Czy warto myslec o sprezynach wzmacnianych i liftowych?

Z gory dziekuje za pomoc i odpowiedzi.

Awatar użytkownika
fazi1973
Posty: 399
Rejestracja: 10 lis 2014, 11:50
Auto: TLC 3.0 TD 1998r 1KZT-E J95
Kontakt:

Re: Kdj90 Pytanie o przednie zawieszenie

Post autor: fazi1973 »

Witaj
po pierwsze sprubój znaleść cosik w wyszukiwarce ...jak pogrzebiesz coś może znajdziesz :)))))
Ja mam J95 dłuzszą i mam zwykłe sprężynki zarówno z przodu jak i z tyłu, zachowują się spoko dość twardo ale stuków i innych nie przyzwoitych dzwięków ni ma .....
liftowe bym sobie darował , zależy co chcesz z autem robić . Ja nie podnoszę bo po trasie zwłaszca serpentyny trzeba zwalniać żeby się nie wyłożyć zwłaszcza w moim przypadku do rowu :)

Pozdro

bigi
Posty: 240
Rejestracja: 20 lut 2012, 20:15
Auto: KDJ 95
Kontakt:

Re: Kdj90 Pytanie o przednie zawieszenie

Post autor: bigi »

Jak nie masz potrzeby nie usztywniaj zawieszenia. Ja zrobilem i po sporym czasie stwierdzam ze mogly by byc mieksze, bynajmniej na przedzie. Planowalem stalowy zderzak ale seryjny tez dobrze robi i dopoki w cos nie trafie to go nie zmienie :D W bagazniku zdaza mi sie wozic do 800kg roznych smieci wlaczajac gruz wiec i tak tyl kuca, ale na pusto auto twarde.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18051
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Kdj90 Pytanie o przednie zawieszenie

Post autor: kylon »

Wiele osób popełnia ten błąd. kupuje zawiechę pod zderzak i wyciągarkę a potem ich nie montuje. Dziwnym nie jest, że wtedy jest twardo bo sprężyny bez owego ciężaru powinny być dobrane inne. Dodatkowo niektóre zawieszenia po taniości z założenia są jak kołki drewniane.

Awatar użytkownika
fazi1973
Posty: 399
Rejestracja: 10 lis 2014, 11:50
Auto: TLC 3.0 TD 1998r 1KZT-E J95
Kontakt:

Re: Kdj90 Pytanie o przednie zawieszenie

Post autor: fazi1973 »

zgadzam się w 100% :)
lepiej na spokojnie zaplanaować do CZEGO auto będzie potrzebne...a później robić ...ewentualnie....
Ja przystaję na razie na oryginalnych, powiem tak na podniesionych parę cali boję się jeździć po serpentynach bo po prostu wyala na na przeciwny pas..... a w terenie ciężkim żadko jeżdżę więc sobię daruję.....Auto wyprawowoe do lasu leciuchny off road nic poza tym.... oryginały wystarczą ....

Pozdrawiam
Fazi

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18051
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Kdj90 Pytanie o przednie zawieszenie

Post autor: kylon »

fazi1973 pisze:zgadzam się w 100% :)
powiem tak na podniesionych parę cali boję się jeździć po serpentynach bo po prostu wyala na na przeciwny pas.....
Tu się nie zgodzę przy 2 calach :wink:

Awatar użytkownika
Rob
Posty: 41
Rejestracja: 12 lip 2014, 15:16
Auto: Land Cruiser LJ90 1KZ-TE
Kontakt:

Re: Kdj90 Pytanie o przednie zawieszenie

Post autor: Rob »

Jestem właśnie po wymianie zawieszki z seryjnej na 2 cale i przyznam, że na asfalcie nie ma tragedii. Jedżąc z normalną prędkością na zakrętach nic się nie dzieje. Za to w terenie jest bardzo duża różnica, jest dużo lepiej. Reasumując, nie żałuję, że się zdecydowałem :)

Wojdyl
Posty: 33
Rejestracja: 09 gru 2009, 19:28
Auto: KZJ90; 1KZ-TE

Re: Kdj90 Pytanie o przednie zawieszenie

Post autor: Wojdyl »

A jakiej firmy założyłeś zawiechę , bo ja czytam i czytam i coraz mnie się orientuję które warto :) , może nr sprężyny gdybyś był łaskaw :)

Awatar użytkownika
realBiker
Posty: 748
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:31
Auto: VZJ90

Re: Kdj90 Pytanie o przednie zawieszenie

Post autor: realBiker »

a czy jak jest w planach zderzak i wyciągarka ale w późniejszym czasie (rok) to czy jest sens od razu brać twarde springi i latać do czasu kuopna reszty szpeju na twardo ?

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8467
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Kdj90 Pytanie o przednie zawieszenie

Post autor: Rokfor32 »

Jest. Ekonomiczny.

A różnica w wysokości zawiasu z/bez zderzaka to jakiś ...1 cm :wink: No - chyba że planujesz zderzak na 300 kila .... :mrgreen:

ODPOWIEDZ