zablokowany lewarek biegow terenowych.

Moderator: luk4s7

Juras131
Posty: 17
Rejestracja: 05 kwie 2014, 15:42

zablokowany lewarek biegow terenowych.

Post autor: Juras131 »

Witam mam problem. Po kupnie Lc i przejechamiu ok 1500 km zablokowal sie lewarek biegow terenowych w pozycji "H" Ktos zna sposob na odblokowanie go. ? Auto normalnie sie porusza bez problemow tylko to jest problemem.

Tuco
Komisja Rewizyjna
Posty: 2165
Rejestracja: 18 gru 2008, 22:22
Auto: kdj95
Kontakt:

Re: zablokowany lewarek biegow terenowych.

Post autor: Tuco »

Opis jest lakoniczny. Czy możesz coś więcej napisać? Czy ruszałeś nim wcześniej? Czy są inne objawy?

Juras131
Posty: 17
Rejestracja: 05 kwie 2014, 15:42

Re: zablokowany lewarek biegow terenowych.

Post autor: Juras131 »

Przed kupnem podobno lewarek biegow terenowych byl uzywany sporadycznie. Od kupna zaczelo sie tego uzywac, wszystko chodzilo ale z lekkim oporem. Po wjezdzie na twarda asfaltowa sucha droge i przelaczeniu na "H" auto przejechalo tak ok 80 km. Po powrocie na polna droge chcialem przelaczyc na "HL" lecz bylo to juz nie mozliwe gdyz drazek ani drgnie. Nie szarpalem nim, zostawilem i jechalem na "H" bo na tym sie zablokowal. Auto porusza sie normalnie, skrzynia nie wyje itp.

ICE
Posty: 8
Rejestracja: 28 gru 2009, 11:44
Auto: Toyota LC 120 LX 3.0 D4D 2003
Toyota LC 120 VX 4.0 V6 2004
Toyota LC 90 GX 3.0 1997
Kontakt:

Re: zablokowany lewarek biegow terenowych.

Post autor: ICE »

Witam,ja też mam podobny problem tylko że u mnie jadąc po asfalcie całkowicie rozłączyło naped jak by wyskoczył bieg pomimo ze drazek zmiany biegow był ciagle w pozycji "drive",auto sie zatrzymalo,po chwili dalej mogłem ruszyć ale drążek ktory służy do przełączania napędów"mniejszy" jest w pozycji "N" neutral.Auto normalnie jeździ gdy zachodzi potrzeba załącza sie przedni napęd,ale nie mogę załączyć 4x4("HL"). Doradzi ktoś co mogło się stać? Pozdrawiam. :(

Awatar użytkownika
mroczny
Posty: 39
Rejestracja: 11 maja 2009, 19:32
Auto: brak

Re: zablokowany lewarek biegow terenowych.

Post autor: mroczny »

Cze

U mnie - spręzynka ustalająca położenie lewarka wypadła z wyżłobień i zaklinowała skok w jakimś idiotycznym położeniu. Trzeba rozdłubać konsolę, gumeksy i wrazić sprężynkę na swe miejsce. Wszystko dostępne z kabiny, robota prosta (acz nerwowa bo trafienie tym gównem w dziury nie jest łatwe) i bez spec narzędzi..

Juras131
Posty: 17
Rejestracja: 05 kwie 2014, 15:42

Re: zablokowany lewarek biegow terenowych.

Post autor: Juras131 »

co masz na myśli pisząć gumeksy ? :D

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8435
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: zablokowany lewarek biegow terenowych.

Post autor: Rokfor32 »

Osłony lewarka. Manszety, inaczej. W tym typie są trzy "warstwy", jak pamiętam ... :wink:

ODPOWIEDZ