podniesienie 90-tki

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18038
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: podniesienie 90-tki

Post autor: kylon »

Nie mogli zapakować wyższych bo wyższych nie ma. Z tego co piszesz o wysokim przodzie to masz je źle dobrane lub źle zamówione. Na nowych snorkelach z Ic które są mega gównolitem też jest coś o Japoński stylu napisane :mrgreen:
Druga sprawa to taka że IC nie miało jeszcze niedawno manszet do J9 więc może się rwą bo nie są do tego auta a komuś podobne wymiary się wydawały to tak se wpisał :mrgreen:

Tuco
Komisja Rewizyjna
Posty: 2165
Rejestracja: 18 gru 2008, 22:22
Auto: kdj95
Kontakt:

Re: podniesienie 90-tki

Post autor: Tuco »

A efekt tatry był ;)

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8429
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: podniesienie 90-tki

Post autor: Rokfor32 »

Ja się kiedyś przejechałem na oryginałach (manszetach) do 4R (auto bez żadnego liftu). Jeszcze w Isla. Nówki sztuki, za dużo siana - poleciały po dwóch miesiącach - na obu stronach z odstępem tygodnia. Zbiegło się to z wyjazdem do kraju wtedy, więc nie robiłem dymu, ale zakupiłem dobrane na wymiar, w sklepie gdzie kupuję większość zamienników. Żyją do dziś, czyli już ze 6 lat, i nawet mikropęknięć nie widać. Do J9 też tam kupowałem (wewnętrzne i zewnętrzne), i chyba też jeszcze żyją, bo uczulałem klienta na to, a jeszcze nie dzwonił ... :mrgreen:

Prawdopodobnie oryginały były, i owszem, nówki - ale sprzed 20 lat, i się gumie trochę zestarzało ... :wink:

W miarę sensowne osłony są zwykle w kompletacji z przegubami, tymi z wyższej półki.

Awatar użytkownika
Heniu
Klubowicz
Posty: 1133
Rejestracja: 21 maja 2007, 11:40
Auto: LJ70 '86
Kontakt:

Re: podniesienie 90-tki

Post autor: Heniu »

Tak z ciekawości jak oceniasz przeguby, które montowałeś u nieludzkiego tak organoleptycznie :)

Do J9 jest kilka przednich sprężyn, w zdecydowanej większości używa się dwie specyfikacje.

Tuleje , ostatnio sprzedajemy australijskie Whiteline z dożywotnią gwarancją i nie jest to popularny polibusz tylko tzw syntetyczny elastomer, który zachowuje się progresywnie zależnie od warunków pracy.

Awatar użytkownika
Black
Klubowicz
Posty: 282
Rejestracja: 22 mar 2007, 12:17
Auto: Forester
Kontakt:

Re: podniesienie 90-tki

Post autor: Black »

u mnie lift najpierw na Ironie ~3lata (siadła 1 sprężyna, padły amorki ;-), syf) od jakiś 5 lat na OME (nie pamiętam które, ale zdaje się najtwardsze) jest około +4-5cm do oryginału, zrobione ~170kkm na lifcie + 200kkm na oryginalnym zawiasie, swego czasu zmieliłem przedni dyfer, a przeguby mam uwaga - oryginalne, manszety chyba jedna wymieniona po uszkodzeniu o jakieś "patyki", ale może ja za delikatnie jeżdżę... fakt po zmieleniu dyfra staram się już nie skakać po dołkach, przeważnie się udaje... ;-)

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18038
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: podniesienie 90-tki

Post autor: kylon »

Ogólnie się i tak mówi na to polibusze bo się tak przyjęło. Whiteline robi też coś dla innych firm więc jak wszędzie są naczynia połączone. Sprawdzałem coś ostatnio gdzie indziej i wychodzi o 20% taniej niż z WL a jest to produkt WL włącznie z oznaczeniami i opakowaniem :mrgreen:. Jest to fajna alternatywa dla twardych produktów naszych rodzimych wytwórców :wink:.
Ja myślę, że tu nadal jest problem ze sprężynami z przodu. Dodatkowo zamontowane twarde pogłębiają problem.

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: podniesienie 90-tki

Post autor: seburaj »

to duzo tlumaczy
i jestes pewien, ze leca Ci osłony WEWNĘTRZNYCH przegubów ??

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: podniesienie 90-tki

Post autor: seburaj »

eeeee, to powyższe bylo do lesia - nie doczytalem dalszych postów, przepraszam... :-/

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8429
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: podniesienie 90-tki

Post autor: Rokfor32 »

Heniu - tak sobie. Kształt jak ma być (znaczy identyczny z oryginałem, bo w tych najtańszych niekoniecznie tak jest), i w miarę dobrze wyglądająca obróbka powierzchni. Szkoda, że jakoś nie pomyśleli, żeby były zabezpieczone antykorozyjnie - w końcu manszeta nie kryje całej głowicy przegubu.

Najlepiej wyglądające co miałem do tej pory w ręcach, to było URW. Wyglądały lepiej niż fabryczne. Niestety, ciężko je namierzyć.

Awatar użytkownika
Heniu
Klubowicz
Posty: 1133
Rejestracja: 21 maja 2007, 11:40
Auto: LJ70 '86
Kontakt:

Re: podniesienie 90-tki

Post autor: Heniu »

Ach ten TT wszystko ma najlepsze :mrgreen: , bez urazy

Akurat spojrzałem na ofertę do 95-tki i widze tam SuperPro w pudełkach TT

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18038
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: podniesienie 90-tki

Post autor: kylon »

Nic takiego nie pisałem tylko to jest takie złośliwe odpowiadanie na wciskanie reklamy co to mamy w sprzedaży :wink: . Temat o podniesieniu J9, a ten o przegubach do J8, które sprzedał. O polibuszach nowych co to są w ofercie nie na temat :mrgreen: :wink:
Nie napisałem też o polibuszach do J9 więc nie filozuj :wink: 8) bo zaraz Ci zrobię przegląd pudełek Dobinsona a wiem co ta firma kupuje od TT :mrgreen: . Wszyscy coś gdzieś od siebie kupują i to jest normalne.
Heniu - wyczucia trochę :mrgreen:
Zatem ja wycinam swoje zdania i jakiekolwiek nazwy.

Co się z ludźmi dzieje. Ustalamy, że nie reklamujemy się bo będą reklamy płatne to niech tak pozostanie. Chyba muszę dać sobie spokój z forum i zająć się swoja robotą bo zmierza to wszystko do nikąd :cry: .

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8429
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: podniesienie 90-tki

Post autor: Rokfor32 »

Już tak nie strzelajcie fochami, jak dzieci w piaskownicy :mrgreen:

To, że TT konfekcjonuje innych producentów - tajemnica nie jest. Ale to - jakich producentów - to już nie jest takie całkiem jawne (i nie piję tu akurat do TT - mam na myśli wszystkie firmy działające na takich zasadach), a to akurat dosyć cenne info, i jeżeli takowe się pojawia - to ani to reklama, ani antyreklama. Bo dyskutujemy se tu o jakości, a dyskusja na zasadzie "lepsze albo gorsze", bez szczegółów, jest ciut bez sensu.

Fajnie jest takie rzeczy wiedzieć ZANIM się pudełko kupi. Bo po otwarciu i tak to przestaje być tajemnicą, ale ja na przykład lubię dokładnie wiedzieć co kupuję.

W tym topicu pojawiły się nazwy np. URW, Whiteline - osobiście tą drugą pierwszy raz słyszę - ale jeżeli jest to naprawdę wysoka półka - to miło wiedzieć, że np. pod logiem "Dobinsons" (albo TT albo jakimkolwiek innym - a np. łatwo u nas dostępnym) się takie coś kryje.

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: podniesienie 90-tki

Post autor: seburaj »

Rokfor32 pisze:Fajnie jest takie rzeczy wiedzieć ZANIM się pudełko kupi
"fajnie" to jest ale poczytać o skutkach podnoszenia J9 w wątku o podnoszeniu J9, zwłaszcza jak sie takie ponoszenie planuje :mrgreen:

Awatar użytkownika
Heniu
Klubowicz
Posty: 1133
Rejestracja: 21 maja 2007, 11:40
Auto: LJ70 '86
Kontakt:

Re: podniesienie 90-tki

Post autor: Heniu »

kylon pisze: O polibuszach nowych co to są w ofercie nie na temat :mrgreen: :wink:
Na temat jak najbardziej
lesio pisze:....
dalej czekam może ktoś pomoże
no i te polibusze
kylon pisze: Heniu - wyczucia trochę :mrgreen:
Proszę cię ... tnijcie co nie pasuje i już

lesio
Posty: 26
Rejestracja: 26 sie 2010, 17:44
Auto: J 90
Kontakt:

Re: podniesienie 90-tki

Post autor: lesio »

Kylon,ja nie muszę się mega znać na mechanice chociaż zupełnie laikiem nie jestem,zamawiając sprężyny i amory OME podałem wszystkie dane potrzebne do w/w więc co ja więcej miałem zrobić?...
poza tym pamiętam zamawiając te cząstki gość spytał mnie ile maja być wyższe sprężyny 2 czy może 4 cale?
z tyłu na pewno brałem sprężyny +150 kg,mam taki bagażnik na hak na powiedzmy tam zdobycz nocną/nie mylić z kradziejstwem/ więc chciałem troszkę mocniejsze
A osłony lecą mi tolka wewnętrzne
Kylon pewnie masz urwanie dupy ale chętnie zamienie pare słów 606688517
pozdro

ODPOWIEDZ