Jakie gumy ?

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: Jakie gumy ?

Post autor: Kwieczor »

wiewiur pisze:Panowie !!!!!!!!!!!! Wielkie dzięki wszystkim za rady. Właśnie kupiłem BFG 265/70R16 A/T w NOVAX-ie za 500 od sztuki (przesyłka gratis). Po pierwsze "Matylda" na tych kapciach od razu wygląda o 20 punktów lepiej 8) . Po drugie i na czarnym i w terenie są rewelacyjne, dosłownie jakby ją ktoś przykleił brykę do podłoża. Autko prowadzi się zdecydowanie pewniej, szybciej osiąga prędkości, a w terenie 3 tygodnie temu poszła jak burza tam gdzie inni mieli problem. Polecam te gumy dla wszystkich którzy szukają czegoś pośredniego i na asfalt i na teren.

Jeszcze raz dzięki za rady .
- tylko jedna drobna rada - te AT mają dość twardą mieszankę, więc możesz się niemile zaskoczyć, jak pojedziesz po czarnym mokrym - ławo auto bokiem wykręcić albo szorować po prostej w poślizgu jak się nie ma ABS (jak w moim miśku)

ale za to mają tę zaletę, że poprzez tą twardość - zużycie od jeżdżenia po czarnym prawie niezauważalne, kiedy inne AT potrafią niknąć w oczach.

Pozdrawiam
K.

aaawaldi
Posty: 158
Rejestracja: 06 cze 2009, 20:49
Auto: KDJ 95
Kontakt:

Re: Jakie gumy ?

Post autor: aaawaldi »

HunterR32 pisze:Ja postawilem na troche lepsze oponki Cooper Discovery STT jestem bardzo zadowolony polecam... 265/75/15
"lepsze oponki" - to pojęcie względne. Kupiłeś opony do jazdy w terenie i tam napewno są lepsze. Ja z czarnego zjezdżam rzadko, więc opony , które kupiłem - są dla mnie idealne.

Awatar użytkownika
HunterR32
Posty: 77
Rejestracja: 03 mar 2010, 13:39
Auto: J90
Kontakt:

Re: Jakie gumy ?

Post autor: HunterR32 »

auto jest terenowe wiec jezdzi w terenie... na asfalt mam inne :P

mariusz_v4
Posty: 7
Rejestracja: 17 kwie 2010, 20:17
Auto: KDJ95 `01
Kontakt:

Re: Jakie gumy ?

Post autor: mariusz_v4 »

i ja zanabyłem BFG AT w novaxie (471,-/szt + koszulka gratis)
pierwsze wrażenia:
-wygląd fajny
-trakcja po czarnym suchym super (głośność a w zasadzie cichość dobra)
w terenie, po śniegu i po wodzie jeszcze nie jeżdziłem (założone dzisiaj)

lasowy
Posty: 13
Rejestracja: 17 mar 2010, 10:17
Auto: KZJ90
Kontakt:

Re: Jakie gumy ?

Post autor: lasowy »

Witam.
Ja również stoję przed problemem zakupu opon "wielosezonowych".
Teraz jeżdżę na MT BFG 245/75 i jestem zadowolony, z tym że używając na co dzień w terenie (lekkim) jednocześnie dużo jeżdżę po czarnym. Stąd szukam AT.
I tu moje pytanie o rozmiar opon jakie powinienem kupić: czy 215/80 czy 265/70 (jedne z tych były montowane oryginalnie, ale nie wiem które), czy może jakieś pośrednie. Zdecydowany jestem na AT BFG.
Proszę o podpowiedzi.

Awatar użytkownika
oskar
Posty: 437
Rejestracja: 06 lut 2010, 16:33
Auto: KDJ95'02
Kontakt:

Re: Jakie gumy ?

Post autor: oskar »

Ja po wielu przeczytanych postach, opiniach tak polskich jak i inno...okej angielskojęzycznych zdecydowałem się na Yokohama AT-S 265/75R16. Alternatywą był Goodyear Duratrac też chwalony za uniwersalność, choć stawiałbym na Yokohamę na mokrej autostradzie, zaś w błocie na Goodyeara. Hmm dziś poszedł przelew więc za kilka dni zacznę testować również na śniegu, tutaj liczę na dobre zdanie o śniegowych mocach tych ateków :wink:

lasowy
Posty: 13
Rejestracja: 17 mar 2010, 10:17
Auto: KZJ90
Kontakt:

Re: Jakie gumy ?

Post autor: lasowy »

pojawiły się pewne trudności i już BFG nie są dla mnie jedyne. Dobre oceny zbierają GY Wrangler Duratec. Mam tylko problem z doborem rozmiaru gdyż producent nie oferuje 265/70 zatem jaki rozmiar wejdzie bez problemu w nadkole by nie było problemów z obcieraniem? Mozę już ktoś rozwiązał ten problem?

Awatar użytkownika
realBiker
Posty: 748
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:31
Auto: VZJ90

Re: Jakie gumy ?

Post autor: realBiker »

Na fabrycznych sprężynach u mnie wlazło 265/75 (yokohama), nic nie trze o plastik. Przy maksymalnym skręcie opona lekko jedzie po ramie, nie czuć tego wcale ale tak się dzieje gdyż ponieważ widzę że mi farbę zeszlifowało.

Jerzy23
Posty: 843
Rejestracja: 29 sie 2009, 09:19
Auto: FZJ76

Re: Jakie gumy ?

Post autor: Jerzy23 »

realBiker pisze:Na fabrycznych sprężynach u mnie wlazło 265/75 (yokohama), nic nie trze o plastik. Przy maksymalnym skręcie opona lekko jedzie po ramie, nie czuć tego wcale ale tak się dzieje gdyż ponieważ widzę że mi farbę zeszlifowało.

Moj kolega ma 265/75/16 w VZJ95 w standardowej wersji. Nic nie obciera. TRen wymiar powinien do J9 wchodzic bez problemow

lasowy
Posty: 13
Rejestracja: 17 mar 2010, 10:17
Auto: KZJ90
Kontakt:

Re: Jakie gumy ?

Post autor: lasowy »

mariusz_v4 pisze:i ja zanabyłem BFG AT w novaxie (471,-/szt + koszulka gratis)
pierwsze wrażenia:
-wygląd fajny
-trakcja po czarnym suchym super (głośność a w zasadzie cichość dobra)
w terenie, po śniegu i po wodzie jeszcze nie jeżdziłem (założone dzisiaj)
i jak tam pierwsze wrażenia na śniegu Panie mariusz_v4? Jestem ciągle przed zakupem więc każda informacja dla mnie jest cenna.

Zyzol
Posty: 347
Rejestracja: 20 gru 2007, 19:36
Auto: KDJ 95
J15
Kontakt:

Re: Jakie gumy ?

Post autor: Zyzol »

lasowy w sypkim śniegu BFG AT pojedzie, ale na czarnym w zimę to wrotki..duużo lepsza jest zimówka :?

Awatar użytkownika
lucjan
Posty: 605
Rejestracja: 28 cze 2009, 23:48
Auto: HDJ100
Kontakt:

Re: Jakie gumy ?

Post autor: lucjan »

Ja dziś zjeździłem Warszawę wkoło od rana do nocy na AT BFG i się zastanawiam czy przekładać, bo w garażu gotowe zimówki na felgach stoją. Dziś na śniegu REWELACJA. No ale co się dziwić, przecież znaczek śnieżynki na tle góry mają :mrgreen:. Taki sam zauważyłem na GY ultragripach, które przerzuciłem w niedzielę na drugim aucie i tylko dlatego postanowiłem wypróbować AT'eki. Katowicką 90 km/h i trakcja bez zarzutu. Ale gdybym nie posiadał wszystkich systemów wspomagających, to bez chwili zastanowienia wrzuciłbym zimówki.

Awatar użytkownika
Javo
Posty: 38
Rejestracja: 28 maja 2008, 23:38
Kontakt:

Re: Jakie gumy ?

Post autor: Javo »

lucjan pisze:Ja dziś zjeździłem Warszawę wkoło od rana do nocy na AT BFG i się zastanawiam czy przekładać, bo w garażu gotowe zimówki na felgach stoją. Dziś na śniegu REWELACJA. No ale co się dziwić, przecież znaczek śnieżynki na tle góry mają :mrgreen:. Taki sam zauważyłem na GY ultragripach, które przerzuciłem w niedzielę na drugim aucie i tylko dlatego postanowiłem wypróbować AT'eki. Katowicką 90 km/h i trakcja bez zarzutu. Ale gdybym nie posiadał wszystkich systemów wspomagających, to bez chwili zastanowienia wrzuciłbym zimówki.
Ja tez smigam na ATekach - Kumho KL78, i jestem zaskoczony (na +) jak sie spisuja.

I w kopnym daja rade, i po blocie tez nie jest zle. Najgorzej jest z hamowaniem jak sie wlaczy ABS, poki sie nie wlacza to hamuje bardzo przyzwoicie, takze pewnie na upalanie lepiej jest wyjac bezpiecznik.

Zimowki mam w garazu (Pirelli Scorpion), ale chyba narazie sie wstrzymuje z wymiana, poniewaz bede troche smigal po kopnym sniegu w weekendy - lotnisko Ulez/Ryki.

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Jakie gumy ?

Post autor: Kames »

ja wybebeszyłem hi :wink: wtyczke z abs-u ,po miescie niech szlak go trafi

Awatar użytkownika
Black
Klubowicz
Posty: 282
Rejestracja: 22 mar 2007, 12:17
Auto: Forester
Kontakt:

Re: Jakie gumy ?

Post autor: Black »

sześć zim prześmigałem na BFG AT, w warunkach pod i warszawskich, gdzie śnieg leży max 3dni od, a przeważającymi trudnościami jest świeży opad tudzież błoto pośniegowe, a na lodzie nie robi nic oprócz zabroonionych klców, i biorąć pod uwagę to, że jak kto nie kontroluje się i zapomina że powozi 2tonow autobus, który pięknie przyspiesza z 4ch łapek i nieźle się trzyma w zakrętach, za to nie ma ochoty się zatrzymywać, to mu żadne zimówki nie pomogą, sens obuwania takowych jest żaden takie moje zdanie (oczywiście co innego jak się fruwa po dłuższych trasach, tudzie co weeeknd na narty ;-)
poznieważ trochę zmieniłem w tym sezonie przyzwyczajenia (a ATki dokonały na wiosnę żywota) na dojazdy do PKP trochę moim małym offoradem, trochę wąskimi, ciasnymi, dziurawymi "ulicami" gdzie i tak nie przekracza się 40km/h, robiąc raptem 15km dziennie, decyzja padła na test DuraTraców jako złotego środka do moich potrzeb
a dziś i jutro (zanim zmienię oponki, terminy masakryczne) muszę pościskac poślady na starych (7my sezon :-() dobrych BFG MT, szczęściem na razie na czarnych kawałkach są prowadzące mnie naprzód koleiny ;-), a max przelotowa to 40km/h na prostej i 20km/h na zakrętach, myślałem że będę zawalidrogą, a jednak na tej mojej "trasie" to standard nawet w nowych wyESPowancyh osobówkach na zimówkach :mrgreen:

ODPOWIEDZ