Blokada tylnego dyfra

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8299
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Blokada tylnego dyfra

Post autor: Rokfor32 »

Przesówka na max do środka. Szpilek nie trzeba wykręcać - acz czasem ułatwia to manewrowanie główką przy zdejmowaniu/zakładaniu.

kaain
Posty: 6
Rejestracja: 31 maja 2016, 10:28

Re: Blokada tylnego dyfra

Post autor: kaain »

Rokfor32 wielkie dzięki za pomoc i wskazówki,główka wyciągnięta,noea blokada założona przy okazji uszczelnienie ataku,gdzie olej uciekał,jutro składanka :D

kaain
Posty: 6
Rejestracja: 31 maja 2016, 10:28

Re: Blokada tylnego dyfra

Post autor: kaain »

i nie beda mi straszne rowy islandii :D

Awatar użytkownika
Kojot
Klubowicz
Posty: 217
Rejestracja: 22 lut 2010, 11:48
Auto: LC 90
Kontakt:

Re: Blokada tylnego dyfra

Post autor: Kojot »

Janusz wyciąg ten schemat jak masz , wywaliłem ten moduł i zrobiłem sterowanie na przekaźnikach , wszystko działa , jest tylko jeden drobny problem przy załączonej blokadzie kontrolka na konsoli świeci tylko przy wyłączonej stacyjce , jak włączę zapłon to gaśnie , bez schematu nie znajdę błędu a nie chce prowadzić dodatkowych kabli
k.

kaain
Posty: 6
Rejestracja: 31 maja 2016, 10:28

Re: Blokada tylnego dyfra

Post autor: kaain »

Witam
nowy silniczek blokady założony,słychać że chodzi,przy załączeniu blokady zaświeca się kontrolka ABS a kontrolka blokady mruga czyli blokada nie zaskakuje,co może być nie tak?proszę o poradę :roll:

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8299
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Blokada tylnego dyfra

Post autor: Rokfor32 »

Prawdopodobnie uszkodzony czujnik potwierdzający zapięcie.

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Blokada tylnego dyfra

Post autor: rolkos »

U mnie to samo, nowa blokada zapina (sprawdzałem na luźnym podłożu), a kontrolka mruga.

Czy czujnik da się reanimować czy trzeba kupić nowy? Jeśli nowy to ile toto mniej więcej kosztuje i czy do dostania tylko w ASO?

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8299
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Blokada tylnego dyfra

Post autor: Rokfor32 »

Sam czujnik rzadko pada. Znacznie częściej jest uszkodzony kabelek do niego.

Natomiast dostępność - aso oczywista od ręki. Ale w używce ... :wink: UWAGA!. Bo tajemnice zdradzam :mrgreen:

To jest dokładnie taki sam czujnik, jak większość toyot odmian wszelakich używa do wstecznego, albo jakiegokolwiek innego potwierdzania sygnału w napędzie (np. blokada centralna w starych rav4, zapięcie ADD w 4runnerach). Poszperać - koszt na allegro zaczyna się od 10 zeta :wink:

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Blokada tylnego dyfra

Post autor: rolkos »

Przy wciśnięciu czujnika powinno być zwarcie? W moim nic się nie zmienia tzn. obwód jest otwarty.

Nie wiesz może czy czujnik ze Starlet się nada?

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8299
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Blokada tylnego dyfra

Post autor: Rokfor32 »

Tak - to są czujniki typu NO - czyli rozwarte w stanie nieaktywnym, zwarte w pozycji wykrywania położenia.

Starlet - nie wiem. Pewnie tak - ale jak chcesz mieć pewność - to porównaj numery w epc.

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Blokada tylnego dyfra

Post autor: rolkos »

Czy przyczyną niedziałania czujnika może być coś mechanicznego w moście?

Czujnik wymieniłem na nowy, nie działa. Sprawdziłem stary "na sucho" podłączony do kostki w samochodzie wciskam, zwiera i kontrolka się zapala, czyli kable i styki są ok. (Mechanik twierdził że czujnik nie zwiera i że sprawdzał multimetrem, jednak się mylił).

Blokada działa, (zaznaczyłem na kołach z tyłu kredą pozycję kół, włączyłem blokadę pojechałem po łuku kreski na obu kołach w tym samym miejscu, zresztą było słychać że jedno koło rwie żwirek).

Może coś tam nie do końca się przesuwa w moście i nie naciska na ten czujnik? Dodam że blokada nie była używana 12 lat, stary silniczek prawie się rozpadł i teraz jest nowy.

Mniej mnie martwi sama kontrolka, bardziej czy taki "niedoblokowany" most może się uszkodzić?

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Blokada tylnego dyfra

Post autor: sebastian44 »

Ja miałem kiedyś tak że kontrolka mrygała że blokada jest nie zapieta ale jednak była. Trzeba było troche pojezdzic przód tył lewo prawo i w koncu kontrolka zapalała sie na stałe.
Miałem jeszcze takie jaja że jak blokada nie zapieła się do konca (brak kontrolki) to potem jak ją wypiąłem to dalej była zapieta mimo że nic tego nie sygnalizowało wskutek czego jakis czas jezdziłem z zablokowanym mostem.

buggie
Posty: 31
Rejestracja: 19 gru 2014, 22:22
Auto: J95
Kontakt:

Re: Blokada tylnego dyfra

Post autor: buggie »

A tak wygląda moja blokada po 15 latach :-) Obrazek

Muszę poszukać jakiejś używki.

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Blokada tylnego dyfra

Post autor: luk4s7 »

buggie pisze: Muszę poszukać jakiejś używki.
Może będziesz miał szczęście ale to naprawdę rzadka sprawa. Niestety gniją na potegę.

buggie
Posty: 31
Rejestracja: 19 gru 2014, 22:22
Auto: J95
Kontakt:

Re: Blokada tylnego dyfra

Post autor: buggie »

Tak, wiem. Nigdzie ich nie ma, nawet na zagranicznych stronach. Poszukam do końca miesiąca, a jak się nie znajdzie to będzie trzeba nową kupić :-/

ODPOWIEDZ