zabudowa tyłu J95- moja wersja :)

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
waldek_BB
Klubowicz
Posty: 506
Rejestracja: 25 wrz 2013, 12:57
Auto: było: KZJ95
było: GV II 1.9 DDiS
jest: SX4 4x4 ... przynajmniej się nie psuje :)
Kontakt:

Re: zabudowa tyłu J95- moja wersja :)

Post autor: waldek_BB »

nie przypadkiem tylko wszystko było mierzone :)

ja rozmyślam jak zrobić wentylację wnętrza przy zastosowaniu jakiś energooszczędnych rozwiązań... i cichych :) i pewnie wstawię dwa wentylatory z cpu i może regulowaną prędkością....

i planuję do tego wykorzystać te dwie dekoracyjne kratki z tyłu nadwozia :) zobaczymy jak to wyjdzie

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3399
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: zabudowa tyłu J95- moja wersja :)

Post autor: luk4s7 »

Waldek, teraz to mnie zaskoczyłeś! A niewystarczy uchylić bocznych szyb w części bagażowej? Chyba że u Ciebie się nie otwierają. A nawet jeśli to do czego Ci świeże powietrze w bagażniku?

Aaa no i te kratki nie są dekoracyjne tylko robią właśnie za wentylację bagażnika :mrgreen:

Awatar użytkownika
waldek_BB
Klubowicz
Posty: 506
Rejestracja: 25 wrz 2013, 12:57
Auto: było: KZJ95
było: GV II 1.9 DDiS
jest: SX4 4x4 ... przynajmniej się nie psuje :)
Kontakt:

Re: zabudowa tyłu J95- moja wersja :)

Post autor: waldek_BB »

śpiąc w środku w deszczu ciężko używać uchylanych szyb :D

a jak pomacasz te kratki od strony bagażnika to zobaczysz że - przynajmniej u mnie - są pełne
ale fakt że jeszcze nie miałem odwagi ich odtentegować od nadwozia żeby pomacać dokładnie

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3399
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: zabudowa tyłu J95- moja wersja :)

Post autor: luk4s7 »

No w sumie masz rację choć zostawiłem je otwarte podczas całonocnej burzy z ogromną ulewą i do środka wpadło raptem kilka kropel. No ale argument przyjmuję. Śpiąc w środku uchyliłem trochę wszystkie szyby (po ok 1cm) i dało radę. No ale każdy ma swoje potrzeby :)

Co do kratek to jestem niemalże pewien że są one w pełni funkcjonalne. Kiedyś zaglądałem pod panel boczny bagażnika i coś mi tak świta. W końcu to nie Fiat albo inny Seat żeby robić groźnie wyglądające wloty powietrza które są zwykłymi atrapami :D

Przy okazji - jednak mam fotę patentu ze stolikiem.
Załączniki
image.jpg

maras
Posty: 234
Rejestracja: 23 cze 2010, 11:28
Auto: kiedyś KDJ 95 vel Krowa :)
Kontakt:

Re: zabudowa tyłu J95- moja wersja :)

Post autor: maras »

Dobrym patentem dla wersji bez szyberdachu są owiewki. Chronią przed deszczem, uchylone okna nie rzucają się zbytnio w oczy i generalnie dają radę.
Choć nie przeczę, że przy wyższych temperaturach szyber byłby bardziej praktyczny, chociaż moskitiera z markietu też dawała radę (z jednej strony srebrna i generalnie dość mało przejrzysta z zewnątrz).

Michał4x4
Posty: 125
Rejestracja: 26 lis 2015, 21:12

Re: zabudowa tyłu J95- moja wersja :)

Post autor: Michał4x4 »

luk4s7 pisze:No to ja się pochwalę moim wynalazkiem.
Ładna ta Twoja zabudowa. Możesz mi powiedzieć jaką grubość sklejki zastosowałeś, czym ją zabezpieczałeś oraz czym kleiłeś wykładzinę?

O ile jeszcze to wszystko pamiętasz :mrgreen:

ODPOWIEDZ