Wibracje przy hamowaniu po wymianie zawieszenia

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
zombi
Posty: 704
Rejestracja: 17 mar 2014, 20:48
Auto: kzj95

Wibracje przy hamowaniu po wymianie zawieszenia

Post autor: zombi »

Chyba skazany jestem na dział techniczny i dopytywanie o sprawy techniczne ;)
Mam taki problem, może ktoś się z tym spotkał.
Auto KZJ95 98

Po zakupie wymieniłem
- amory 4szt (niechciany lift 2cm)
- tarcze i klocki
- opony
- elementy gumowe zawieszenia
- regeneracja maglownicy
- inne elementy nie mające wpływu na moje przypadłości.
- geometria/zbieżność i trzepanie podwozia.

Po tych zbiegach przy hamowaniu, deska rozdzielcza wpadała w drgania. Odczuwalne od 80 km/h

Kolejne zmiany

- Poszły do sprawdzeni tarcze przednie. Jedna była minimalnie krzywa - tokarz wyrównał (precyzyjne maszyny jestem pewny roboty)
- Przy okazji tył poszedł 2cm do góry (podkładki), tak aby wyrównać wysokość z przodem.
- gumy stabilizatora przód.
- wymiana wyrobionych gum na polibusze "stabilizator wahacza tył "- chyba że pomyliłem nazwy ot taki drąg wzdłuż auta z tyłu, mały i duży)

I teraz to deska zamiast drgać to wibruje, efekt podobny do szybkiej jazdy na tarce :(


W poniedziałek auto idzie do sprawdzenia kolejny raz, jak są zamontowane wcześniej wymieniane elementy (w szczególnie maglowanica).

Wszelkie sugestie mile widziane?

PS. czy mały lift (2 cm) na zawieszeniu może wprowadzać takie wibrację

PS1. Mam nadzieję, że wkrótce przeniosę się z wpisami do działu o tematyce wyjazdowej.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8463
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Wibracje przy hamowaniu po wymianie zawieszenia

Post autor: Rokfor32 »

Lift jak widać Twemu pudełku nie służy ... :mrgreen:

Zdejmij jeszcze raz tarcze - i jeszcze raz sprawdź. jak znowu wyjdą krzywe - to zanabądź nowe - tym razem porządne. Sprawdź też przy okazji zaciski przednie, czy który tłoczek nie stanął.

Generalnie - reszta zawieszenia rzadko daje efekt telepania (takiego z wysoką częstotliwością). Jak już - to auto lata po drodze, i ogólnie prowadzi się jak pijana dziwka - ale telepka przy hamowaniu to na 90% pokrzywione tarcze (lub ujowe tarcze, o niejednolitej strukturze - i różnym współczynniku tarcia na części roboczej).

Przy hamowaniu - na pedale masz jakieś efekty (podobnie jak przy działającym abs)?

Awatar użytkownika
zombi
Posty: 704
Rejestracja: 17 mar 2014, 20:48
Auto: kzj95

Re: Wibracje przy hamowaniu po wymianie zawieszenia

Post autor: zombi »

nie ma efektu pulsowania pedału. Bardzo mały przed toczeniem lewej tarczy.
Tarcze nie były jakieś najtańsze. muszę sprawdzić na fakturze co to było.

Tłoczki, dobry pomysł, do sprawdzenia. Lewy tłoczek był zapieczony i wymieniane były uszczelniacze tłoczka.
Poczytałem różne fora (ogólne) i ciekawym tropem mogą być tylne hamulce, ręczny był w całości odbudowywany (teraz sobie przypomniałem). Tylko nie wiem jaki może mieć wpływ ręczny do hamowania nożnym układem.

PS. Rokfor jakie tarcze i klocki polecasz - jak przyjdzie mi wymieniać to eksperymenty sobie podaruję.

Awatar użytkownika
zombi
Posty: 704
Rejestracja: 17 mar 2014, 20:48
Auto: kzj95

Re: Wibracje przy hamowaniu po wymianie zawieszenia

Post autor: zombi »

zombi pisze: Tarcze nie były jakieś najtańsze. muszę sprawdzić na fakturze co to było.
Mała poprawka, umawiałem się na tarcze przyzwoitej jakości. Znalazłem fakturę i rozszyfrowałem nr.
mam komplet "SERVICE PARTS" - opinie raczej mało fajne.
Dzięki za pomoc - jak możesz polecić jakiegoś producenta to chętnie posłucham. W innym aucie sprawdzają mi się TWR`y, ale może tu lepiej coś innego.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8463
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Wibracje przy hamowaniu po wymianie zawieszenia

Post autor: Rokfor32 »

Trw używałem, acz na innych modelach - i nie zanotowałem problemów. Dobre - nawet bardzo dobre - są też genuiny. Acz nie wiem, czy ten zakres cenowy Cię interesuje ... :wink:

Słyszałem też dobre opinie o speed maxach - acz osobiście nie testowałem (jeszcze - bo mam zestaw takowy na półce, do J7)

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: Wibracje przy hamowaniu po wymianie zawieszenia

Post autor: seburaj »

TRW, Ferodo, Textar, ATE, Bremobo (robione w Częstochowie) - trzymaj się średniej, uznanej półki
żadnych Steinhofów, Maxgearów, Ropoerów czy innych "uznanych" firm :wink:

oczywiście możesz pojść półkę wyżej, ale może boleć :mrgreen:

Awatar użytkownika
Heres
Posty: 152
Rejestracja: 28 lis 2013, 14:09

Re: Wibracje przy hamowaniu po wymianie zawieszenia

Post autor: Heres »

ja obecnie jestem na etapie wymiany hamulcow caly komplet (tarcze, klocki, szczeki do recznego) kupilem ate tylko tarcze na przod trw bo w intercarsie nie ma obecnie ate i nie bedzie za szybko, koszt 1200zl

w wiekszosci aut jakie mam, mialem uzywam ate i jestem bardzo zadowolony trw tez sa dobre ale bardziej podchodza mi ate nie piszcza dobrze sie ukladaja, nie koroduja tak szybko jak auto stoi dlugo czego nie moge powiedziec o brembo ktore kiedys mialem auto stalo 3 tygodnie a tarcze wygladaly jakby auto stalo 2 lata, kiedys w nissanie jezdzilem na textarach bo takie montowal serwis aso i tez bylo ok

ODPOWIEDZ