Słabe światła mijania

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3399
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Słabe światła mijania

Post autor: luk4s7 »

Panowie,
Szukałem i szukałem, ale takiego tematu nie znalazłem. Mam auto z 1998r i w sumie nic to dziwnego, ale światła mijania świecą słabo i w lekko żółtym odcieniu. Co ciekawe drogowe są całkiem akceptowalne, choć nie mam porównania do innej J9, więc może też nie jest najlepiej.
Sprawdzałem żarówki - przyzwoity OSRAM w obu. Wkurza to niemiłosiernie szczególnie przy jeździe w obecnej "zimowo"-deszczowej pogodzie.

Jakieś pomysły? Wymieniać żarówki? Umyć reflektory w środku? Sprawdzać napięcie? Regenerować? Wymieniać lampy?

Są niby tanie zamienniki Depo - warte to to coś?

Z góry dzięki za pomoc!

imei
Posty: 28
Rejestracja: 11 lut 2012, 19:47
Auto: KDJ95
Kontakt:

Re: Słabe światła mijania

Post autor: imei »

Najlepiej byłoby oddać całe reflektory do regeneracji. Po demontażu odnawiane są wypalone i 'przydymione' odbłyśniki. Jeszcze tego nie przerabiałem, ale podobno światła są później jak nówki :)

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3399
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Słabe światła mijania

Post autor: luk4s7 »

No właśnie jest to jakaś opcja z tym, że moje mają naprawiane mocowania dolne (spawane). Auto miało bliskie, choć lekkie spotkanie przodem z czymś twardym. Lampy trzymają się bardzo dobrze, działa regulacja wysokości itp. Czy w takim przypadku ma sens regeneracja?

Kusi mnie zamiennik Depo. Ma ktoś jakieś z tym doświadczenia? Nie zdycha po roku?

bigi
Posty: 240
Rejestracja: 20 lut 2012, 20:15
Auto: KDJ 95
Kontakt:

Re: Słabe światła mijania

Post autor: bigi »

Chodzi o odblysnik, jak masz wypalony (brakuje sreberka) to dobrze byloby zregenerowac. Jedyna wada to rozbiorka tego reflektora. Jest sklejony na zicher i zeby zdjac to cholerstwo z przodu trzeba sie naprawde nameczc.
Mozesz sprobowac polerowania reflektora z zewnatrz jezeli masz mocno porysowany to takze obnizy jakosc swiecenia.

Awatar użytkownika
Heres
Posty: 152
Rejestracja: 28 lis 2013, 14:09

Re: Słabe światła mijania

Post autor: Heres »

ja tam sie nie bawilem i kupilem zamienniki depo, jakosc nieporownywalna swieca juz 2 rok teraz jak jade to nie musze pomagac sobie halogenami... jedyny minus jest taki ze trzeba przelozyc automatyczna regulacje ja osobiscie tego nie robilem bo szkoda mi bylo rozszczelniac lampy, rowniez polecam wymienic tylnie lampy w zderzaku na slupkowe....

jakby ktos byl zainteresowany to moge za niewielkie pieniadze sprzedac do dlubania dwie przednie lampy

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: Słabe światła mijania

Post autor: seburaj »

bigi pisze: Mozesz sprobowac polerowania reflektora z zewnatrz jezeli masz mocno porysowany to takze obnizy jakosc swiecenia.
przed liftem lampy są szklane - tak więc życzę powodzenia w polerowaniu :wink:

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3399
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Słabe światła mijania

Post autor: luk4s7 »

Heres pisze:jedyny minus jest taki ze trzeba przelozyc automatyczna regulacje
Rozumiem że masz na myśli że trzeba je rozkleić aby przełożyć regulację, tak? Wszystkie Depo które widziałem mają ręczną regulacje. Nie jest to w sumie wielki problem, auto nawet przy pełnym załadunku prawie nie siada na tyle.
Te używki masz całe, nie naprawiane? Jeśli tak, to ile ewentualnie?

Polerowanie to fakt niewiele pomoże - klosze są szklane. Poza tym przyglądając się im bliżej widzę, że są brudne i szare raczej w środku. Ze względu na poklejone mocowania nie jestem pewien czy regeneracja ma sens.

Awatar użytkownika
Heres
Posty: 152
Rejestracja: 28 lis 2013, 14:09

Re: Słabe światła mijania

Post autor: Heres »

cale z automatyka, bo tak jak mowile nie chcialo mi sie przekladac... moze byc po 100

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3399
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Słabe światła mijania

Post autor: luk4s7 »

Heres pisze:cale z automatyka, bo tak jak mowile nie chcialo mi sie przekladac... moze byc po 100
No to jestem zainteresowany. Szczegóły na PW.

Awatar użytkownika
Maru123
Posty: 427
Rejestracja: 14 cze 2011, 14:34
Auto: KDJ95 02'
Kontakt:

Re: Słabe światła mijania

Post autor: Maru123 »

szklane reflektory też można polerować choćby tlenkiem ceru :wink: nie jest to łatwe ale jest wykonalne jak najbardziej :wink:

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3399
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Słabe światła mijania

Post autor: luk4s7 »

No ale to już science-fiction a mnie tu o przyziemne rozświetlanie ciemności idzie :)

BTW. Maru - Twoje lampy to ekstra pomysł... gdyby nie ten wygląd :( Biję się z myślami, ale chyba wolę regenerację i pozostnie przy starej-nowej lampie.

Rafi
Posty: 897
Rejestracja: 17 cze 2009, 15:49
Auto: VZJ90, KDJ120
Kontakt:

Re: Słabe światła mijania

Post autor: Rafi »

Ja mam depo i o dziwo są bardzo dobre, w sensie świecą jak trzeba. Silniczków nie przekładałem, bo ich nie miałem, kupiłem już auto z tymi Depo... I J9 na nich świeci mi dużo lepiej niż J12 na fabrycznych lampach :mrgreen:

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3399
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Słabe światła mijania

Post autor: luk4s7 »

No to mały update...
Lampy zregenerowane i zamontowane na aucie. Wygląda to bardzo dobrze o - mniej więcej tak :)
Obrazek

Nie sprawdziłem jeszcze świecenia w warunkach bojowych, więc ciężko ocenić ten parametr na którym mi najbardziej zależało. Pojawił się jednak dodatkowy problem - silniczek poziomowania w prawej lampie zjechał na dół i tyle go widzieli. Nie działa wcale :( Ponieważ było już późno, nie chciało mi się z tym walczyć. Ustawiłem na sztywno i będę myślał dalej.

Wie ktoś może czy da się ten mechanizm przełożyć z innej lampy bez rozklejania klosza?

ODPOWIEDZ