Albania Sierpień 2011

Dział dotyczy wszystkich miejsc Świata ( Polska, Europa, Azja, ... )
Zamieszczamy tutaj TYLKO NIEKOMERCYJNE ogłoszenia.

Moderator: luk4s7

selim
Posty: 111
Rejestracja: 11 lis 2010, 19:13
Auto: prawie toyota blizzard.
Kontakt:

Re: Albania Sierpień 2011

Post autor: selim »

Ma ktoś wiarygodne ceny - ile kosztuje prom (w tym samochód) na Korfu ?
w różnych miejscach - różne ceny podały

Awatar użytkownika
misterkk
Posty: 93
Rejestracja: 22 maja 2010, 13:19
Auto: HILLUX 2,5 D4-D 2006
Kontakt:

Re: Albania Sierpień 2011

Post autor: misterkk »

polecam goraco albanie bylismy na przelomie lipca sierpnia w górach fajnie nawet zimno miejscami ,nad morzem znowu cieplo 36-37 stopni fajna plaza zaraz za polwyspem z baza nato
polecam po zjechaniu z promu koman -Fier pojechac w doline valbon (jest to slepa dolina ale bardzo piekna )
troche zdjęc http://www.bielsko4x4.pl/albania2010/" onclick="window.open(this.href);return false;
planujemy powrot w przyszłym roku zeby zwiedzic południe albani :roll:
pozdrawiam misterkk

Awatar użytkownika
JaroFix
Klubowicz
Posty: 903
Rejestracja: 16 mar 2009, 21:04
Auto: Nissan Patrol GU4
Kontakt:

Re: Albania Sierpień 2011

Post autor: JaroFix »

Zajedwabista relacja zdjęciowa. Czy tam wszystkie drogi są szutowe? Mam nadzieję, że natrafimy na naszej podróży podobne atrakcje.

endurance
Klubowicz
Posty: 1442
Rejestracja: 26 gru 2007, 17:59
Auto: Hilux - owocow?z
Kontakt:

Re: Albania Sierpień 2011

Post autor: endurance »

misterkk zdjęcia z Albanii mogę oglądać do rozładowania baterii w laptopie :) Twoje są fajne szkoda, że nie poukładałeś ich chronologicznie, a to może być utrudnieniem dla osób które tam nie były, a będę chciały zaplanować trasę na podstawie obrazów. Do Valbony to trzeba z Teth przejść na nogach :). Jak będziesz w przyszłym roku jechał na południe to koniecznie Berat dużo większe niż Apolonia.

chcący nie myśleć o Albanii :)
wojciech endurance
http://www.polkasteam.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
misterkk
Posty: 93
Rejestracja: 22 maja 2010, 13:19
Auto: HILLUX 2,5 D4-D 2006
Kontakt:

Re: Albania Sierpień 2011

Post autor: misterkk »

SORKI ALE ZDJECIA Z 10 APARATÓW I ZBYTNIO NIEDAŁO SIE POUKLADAC (CIĘZKI BYL WYBÓR MAM JESZCE NA KOMPIE 5 RAZY TYLE ZDJEC)
FAKT Z TETH DO VALBON W LINI PROSTEJ JEST 900 METRÓW TYLKO GÓRY 2700 PO DRODZE
W BERAT AKURAT BYLISMY ALE ZOSTAŁO JESZCE NA POŁUDNIU GJIROKASTER I PARE INNYCH RECZY DO ZOBACZENIA

//edit by fobos - prosimy jeśli to nie krzyk nie pisać kapitalikami

Awatar użytkownika
MariuszS
Klubowicz
Posty: 1494
Rejestracja: 27 lip 2007, 10:56
Auto: LJ-79 na do?ywocie
Kontakt:

Re: Albania Sierpień 2011

Post autor: MariuszS »

Dla mnie, najlepsze zdjęcie, to takie z lokalesem na osiołku, widocznym w lusterku samochodowym! :-)
Chyba bym sobie z tego zrobił fototapetę na cały samochód! :)
(Ale, za wymyślenia Flasha do stron www, to się powinno informatykom ręce ucinać :mrgreen: )

klonman
Posty: 3
Rejestracja: 23 lut 2010, 14:53
Auto: Toyota 4runner
Kontakt:

Re: Albania Sierpień 2011

Post autor: klonman »

1. Kames 76 +1, TLC 90
2. Estewes +1, TLC HJ60
3. MariuszS + 1, TLC LJ-79
4. FIX +1, TLC LJ70
5. Artur+1 LC KDJ 125
6.Klonman 4runner


//edit by fobos - może tak po prostu wystarczy

skrobek
Posty: 61
Rejestracja: 12 paź 2008, 17:16
Auto: HZJ78
Kontakt:

Re: Albania Sierpień 2011

Post autor: skrobek »

Czytajac posty zastanawiacie sie nad Albania - padły propozycje Francja Norwegia...

Nie dla kazdego to istotna sprawa, ale koszta wyprawy do Francji czy tez Norwegii sa zdecydowanie wieksze niz na Bałkany.


Jak bedzie Albania i jesli uda mi sie skonczyc moj "kawalek blachy" to i ja sie piesze. Maj byłby super - bedzie cieplo

Jak juz wczesniej Fix pisal warto zachaczyc o BiH - super wypas.


PS: oczywiscie mam nadzieje ze jesli to jest all inclusive to drink bar jest open 24h 8)

Artur_1
Posty: 83
Rejestracja: 16 lut 2010, 21:00
Auto: LC 125
Kontakt:

Re: Albania Sierpień 2011

Post autor: Artur_1 »

skrobek- tytuł postu jest Albania Sierpien 2011 a nie maj :mrgreen: dla mnie to dość istotne

skrobek
Posty: 61
Rejestracja: 12 paź 2008, 17:16
Auto: HZJ78
Kontakt:

Re: Albania Sierpień 2011

Post autor: skrobek »

Artur_1 pisze:skrobek- tytuł postu jest Albania Sierpien 2011 a nie maj :mrgreen: dla mnie to dość istotne
zacytuje tu jedna z firm kurjerskich...


UPSssssssssssss........


no fakt - jak dla mnie jeszcze lepiej :D

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Albania Sierpień 2011

Post autor: Kames »

Dopisanie sie do listy jest jakims tam zobowiązaniem lekkim :wink: wiec prosze dopisywac sie po dokładnych rozmysłach by nie blokowac ,miejsca .Jedziemy w dziesięc aut i nie wiecej ,a i tak pewnie zrobimy dwie grupy by nie było problemu kto gdzeie chce i na ile :wink:

Awatar użytkownika
Damian
Posty: 393
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:01
Auto: r??ne
Kontakt:

Re: Albania Sierpień 2011

Post autor: Damian »

to i ja dorzucę swoje focisze
wyjazd co prawda landrowerami (co ciekawe, żaden się nie popsuł), ale może Was nie odrzuci ;)

http://picasaweb.google.com/damian.poma ... nogora2010" onclick="window.open(this.href);return false;

trasa to Bośnia (przez Sarajewo i Sutjeska), Czarnogóra (Durmitor, Tara i góry, których nazwy nie pamiętam), Albania (dolina Vermosh, dolina Theth, wybrzeże od Vlore do Butryntu, interior południowej Albanii)

jadąc do Albanii trzeba się nastawić na dzienne przebiegi w górach rzędu 40-50km
szlaki w górach są kamieniste, powymywane, średnia ruchu wg GPS 8-11km/h

brać gotówkę, bankomaty tylko w dużych miastach, żadna stacja benzynowa nie przyjmuje kart
wino niedobre, piwo dobre
wracając kupić zapas miodów i oliwy (w butelkach jak po ludwiku)

warto integrować się lokalesami w górach, są niesamowici, zapraszają do domów
tradycją albańską jest pomaganie podróżnym - obowiązkiem gospodarza jest wzięcie odpowiedzialności za podróżnych, którzy trafią pod jego strzechy

warto pytać się o przejezdność niektórych mniej uczęszczanych szlaków w górach, zdarzają się osuwiska

zdecydowanie największe wrażenie robią Alpy Północnoalbańskie
polecam wjazd do Albanii przez Gusinje, doliną Vermosh pod Szkodrę, tam przebić się łagodniejszym przedgórzem do Boge, dalej w kierunku bajkowej doliny Theth, z Theth doliną z powrotem do Szkodry i na wspomniany prom
odcinek Gusinje - Theth - prom to 3 dni, a ledwie ponad 100km

selim
Posty: 111
Rejestracja: 11 lis 2010, 19:13
Auto: prawie toyota blizzard.
Kontakt:

Re: Albania Sierpień 2011

Post autor: selim »

Damianek - myślałem ,że tak jechaliście ?

Obrazek

tego się robi 265km

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

Re: Albania Sierpień 2011

Post autor: Pyrka »

Może się Wam przydać jak ktoś nie chce trafić na jakąś "minę" - dużo miejsc ze współrzędnymi, można sobie przesiać co warte zobaczenia, co lepiej sobie darować http://e-przewodniki.pl/szukaj.php?quer ... stronie=20

endurance
Klubowicz
Posty: 1442
Rejestracja: 26 gru 2007, 17:59
Auto: Hilux - owocow?z
Kontakt:

Re: Albania Sierpień 2011

Post autor: endurance »

Cześć planujący odwiedzić Albanię :)

piwo Tirana super, wino Albańskie ok 52 rodzajów przynajmniej tyle udało mi się kupić i niektóre są rzeczywiście nie specjalne, ale większość jest na mój osąd wyborne np. z Ura e Beshirit - Merolot lub Shesh i Zi - polecam, i Vere e Kuqe - Skrapari - też polecam i podobno najlepsze wina Gjergj Kastrioti - Cabernet z dopiskiem Skenderbeu - wszystkie jeszcze mam w mojej "piwniczce" więc zaraz mogę organoleptycznie przetestować :)
Damian dał super informacje bez względu na region który odwiedzamy "warto integrować się lokalesami w górach, są niesamowici" !! - miedzy innymi dlatego lubię Albanię
Dla planujących zauważyliście... kolejny raz ktoś (tym razem Damian) pisze o czasie w dniach do kilometrów - uwzględnijcie to.
Nasz film z tegorocznego wyjazdu trochę nie toyotowo bo na dwóch kołach, ale można klimacik jest przemycony
http://vimeo.com/16770403" onclick="window.open(this.href);return false;

miłego oglądania i planujcie dużo dni na samą Albanię!!
wojciech endurance
http://www.polkasteam.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ