Zawieszenia firmy lovells do hdj 80

Moderator: luk4s7

PePe
Posty: 675
Rejestracja: 22 mar 2010, 18:50
Auto: Gx470 , Hdj80 , AutoLaweta 24h do us?ug , discovery 1
Kontakt:

Zawieszenia firmy lovells do hdj 80

Post autor: PePe »

http://allegro.pl/land-cruiser-80-zawie ... 42610.html" onclick="window.open(this.href);return false;!

co mysliscie o takim zestawie i pytanie czy moze ktos mial przyjemnosc jezdzic na nim

Awatar użytkownika
Zibi
Posty: 659
Rejestracja: 02 lis 2008, 11:16
Auto: By?o BJ73, 2xHDJ80 XTR 3", HDJ80
jest LC100, HDJ80, rajd?wka Escape, zmota Escape
Kontakt:

Re: Zawieszenia firmy lovells do hdj 80

Post autor: Zibi »

Nie znajdziesz raczej odpowiedzi. W polsce jeżdzą juz HDJ z tym zawieszeniem ale raczej nikt z forum. Zawias znany jest głównie w australii, do 80-tki lovells produkuje 3 typy sprężyn i zestawy platinium - z dożywotnią grawancją. Jakościowo to na pewno mercedes w zawieszeniach.

Julka
Posty: 77
Rejestracja: 15 lis 2010, 15:48
Auto: Hzj 73 , Hdj 80, Y61
Kontakt:

Re: Zawieszenia firmy lovells do hdj 80

Post autor: Julka »

Bardzo pozytywna wiadomość. Nadchodzi pora na ,,normalizację' rynku zawieszeń tak jak to było z np. wyciągarkami,
snorlelami, itd. Będzie trochę krzyku ze strony sprzedawców że to lipa ale będą musieli się przyzwyczaić.
W dodatku WIELCY w branży np Inter Cars mają już działy 4X4 i niektóre marże odejdą do lamusa.
Może doczekam czasów że nie będzie warto kupować w USA.
PROROK.

PePe
Posty: 675
Rejestracja: 22 mar 2010, 18:50
Auto: Gx470 , Hdj80 , AutoLaweta 24h do us?ug , discovery 1
Kontakt:

Re: Zawieszenia firmy lovells do hdj 80

Post autor: PePe »

No właśnie ja planuje zakup wersji +200kg zobaczymy jak bedzie sie spisywał :) napewno napisze wrazenia

Awatar użytkownika
Heniu
Klubowicz
Posty: 1133
Rejestracja: 21 maja 2007, 11:40
Auto: LJ70 '86
Kontakt:

Re: Zawieszenia firmy lovells do hdj 80

Post autor: Heniu »

Zibi pisze:.....mercedes w zawieszeniach.
Tak czytam i dyskwalifikacja za mercedesa wszak znakomita większość tego forum uważa TOYOTĘ za najlepszą markę na świecie :mrgreen: a tak na serio dlaczego tak uważasz?

Awatar użytkownika
Zibi
Posty: 659
Rejestracja: 02 lis 2008, 11:16
Auto: By?o BJ73, 2xHDJ80 XTR 3", HDJ80
jest LC100, HDJ80, rajd?wka Escape, zmota Escape
Kontakt:

Re: Zawieszenia firmy lovells do hdj 80

Post autor: Zibi »

Mam porównanie techniczne:

1. amortyzatory - podstawowy parametr to pojemność i średnica tłoczka, oczywiście jakośc wykonania też ale tego w tabelach nie znajdziesz. Porównanie:

ironman - srednica 15 mm
dobinsons - średnica 16 mm
lovells - średnica 18 mm
Old man - średnica 18 mm

2. Jakośc wykonania i dostępne typy:

Wykonanie można tylko okreslić na oko. Ale już np. wybór typów spręzyny mówi za siebie. Przykłądowo - do HDJ dostępne spręzyny w wersji B, C oraz progresywne w wersji B i C oraz seria platinium - z dożywotnią gwarancją. Lift 50 mm podczas gdy np. w wiekszości OME ma lift 40 mm, Ironman 40 - 45 mm i Dobinsons 40 mm. Przy okazji wertowania katalogów Dobinsonsa odkryłem że nie ma on liftu 3 cali więc skąd on się u nas wziął? czy nie czasem z zakładania do obciążenia B sprężyny C? Zwłaszcza te spręzyny w wersji progresywnej LTO ( long travel option) wydają się świetnym rozwiązaniem do off roadu.

3. Porównaj na zdjeciach wykonanie resorów ome z lovellsem

http://www.lovells4x4.pl/index.php?opti ... 4&Itemid=5" onclick="window.open(this.href);return false;

Wykonanie o wiele lepsze, uszy podwójnie zawinięte i wywiniete w drugą stronę, resor o wiele dłuższy co zwięszka jego skok.

4. Gwarancja - 5 lat na spręzyny, 3 lata lub 70 tyś na amory i 2 lata na pozostałe elementy - to też coś mówi o jakości wykonania.

Awatar użytkownika
Heniu
Klubowicz
Posty: 1133
Rejestracja: 21 maja 2007, 11:40
Auto: LJ70 '86
Kontakt:

Re: Zawieszenia firmy lovells do hdj 80

Post autor: Heniu »

Oj widzę, że się nastroiłeś na porównania :wink: . Dobinsons w swojej ofercie ma ponad 13000 specyfikacji sprężyn i resorów , skatalogować je wszystkie to powstałaby encyklopedia. Jest 40mm, 60mm i lift 3" i to z pełną gamą obciążeń , jest i 4" i 6" zresztą nie o to mi chodziło.... raczej o to czy jest najlepsze a to oceni chyba rynek a nasz jest bardzo specyficzny :mrgreen: Pozdrawiam

PS KIA daje siedem lat gwarancji i nie czyni go to chyba najlepszym autem na świecie :mrgreen:

Awatar użytkownika
Zibi
Posty: 659
Rejestracja: 02 lis 2008, 11:16
Auto: By?o BJ73, 2xHDJ80 XTR 3", HDJ80
jest LC100, HDJ80, rajd?wka Escape, zmota Escape
Kontakt:

Re: Zawieszenia firmy lovells do hdj 80

Post autor: Zibi »

Dane techniczne sa raczej większym i lepszym wyznacznikiem niż porównywanie do gwarancji KIA. A co do czesci - lovells ma ich 8 milionów bo jest liderem zawieszeń w samochodach rajdowych i tuningowych - plaskaczy. Lifty oczywiście są nawet 10 cali ale co z tego skoro każdy powyżej dwóch nie ma homologacji. A dobrze jest dopóki nic się nie stanie.

Awatar użytkownika
Heniu
Klubowicz
Posty: 1133
Rejestracja: 21 maja 2007, 11:40
Auto: LJ70 '86
Kontakt:

Re: Zawieszenia firmy lovells do hdj 80

Post autor: Heniu »

Części a specyfikacje to dwie różne rzeczy. Nie przekonałeś mnie mimo wszystko bo danymi technicznymi z najwyższych półek słyną min. chińskie wyciągarki, każda ma najwyższe parametry na naklejce. Nie chodziło mi o pyskówkę w stylu kto ma większego wacka , swoje zdanie na temat ich sprężyn mam wyrobione dawno temu :? .

BigU
Posty: 1016
Rejestracja: 19 paź 2008, 16:12
Kontakt:

Re: Zawieszenia firmy lovells do hdj 80

Post autor: BigU »

Widzę dwie dobre firmy które trzeba pogodzić, znam Dobinsonsa lecz nie znam Lovellsa nie
Panowie dajcie po 3 komplety do naszych bryczek i pogodzę Was :wink: z dokładnymi opisami który kiedy wybuchł :wink: :D

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: Zawieszenia firmy lovells do hdj 80

Post autor: LEX »

Ależ macie problemy. Zawieszenia z tej samej półki a Wy rozbijacie gówno na atomy. Dobinson, OME i Lowelas tak samo robią i podobnie kosztują. A to, że komuś coś tam lepiej leży, to tylko kwestia indywidualnych preferencji. Jednemu OME za twarde, innemu Dobinson za miękki a jeszcze inny uważa, że fabryczny jest the best. To tak jakbyście przymierzali rękawiczki i się wnerwiali, że każdemu inne pasują. No tak ma być, bo każdy ma inną dłoń...

Awatar użytkownika
Zibi
Posty: 659
Rejestracja: 02 lis 2008, 11:16
Auto: By?o BJ73, 2xHDJ80 XTR 3", HDJ80
jest LC100, HDJ80, rajd?wka Escape, zmota Escape
Kontakt:

Re: Zawieszenia firmy lovells do hdj 80

Post autor: Zibi »

LEX pisze:Ależ macie problemy. Zawieszenia z tej samej półki a Wy rozbijacie gówno na atomy. Dobinson, OME i Lowelas tak samo robią i podobnie kosztują. A to, że komuś coś tam lepiej leży, to tylko kwestia indywidualnych preferencji. Jednemu OME za twarde, innemu Dobinson za miękki a jeszcze inny uważa, że fabryczny jest the best. To tak jakbyście przymierzali rękawiczki i się wnerwiali, że każdemu inne pasują. No tak ma być, bo każdy ma inną dłoń...
Dokładnie tak uważam. Było pytanie dlaczego uważam lovellsa za dobre zawieszenie i odpowiedziałem. Na tyle ile mogłem - czyli porównując dane techniczne. Nie będę się napinał jak kolega Heniu i stosował porównań typu Kia i naklejki na wyciągarkach. Kolor, wygląd, naklejki itd to odczucie subiektywne. Dane techniczne mówią same za siebie i umiejscawiają lovellsa na poziomie OME z potęzną przewagą gwarancyjną i polskim kanałem dystrybucji. Wiem, że konkurencja wpada lekko w popłoch wypytując tu i tam ale nie przejmuję się tym. Marka mocno wchodzi na rynek na czym pewnie wszyscy skorzystamy.

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: Zawieszenia firmy lovells do hdj 80

Post autor: milczacy »

Zibi - a czy przedłużone wieszaki (do liftu 2") resorów do Hiluxa po 2005 też masz/będziesz miał w ofercie?

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: Zawieszenia firmy lovells do hdj 80

Post autor: Kwieczor »

... i czy zestaw do hila po 2005 r +2' też się znajdzie?

p/k

Awatar użytkownika
Cobra
Posty: 828
Rejestracja: 10 wrz 2009, 10:18
Auto: KZJ70,NIssan Navara, BMW 520
Kontakt:

Re: Zawieszenia firmy lovells do hdj 80

Post autor: Cobra »

Czas zrobić wielki test zawieszenia... !!!

Mamy Od 4 do 6 firm zawieszeń dostępnych w polsce...


Może któraś z gazet będzie chciała zrobić taki właśnie test....

Każdy z samochodów zrobi ten sam tor off-roadowy na tempomacie i się sprawdzi... Jak dane amortyzatory i sprężyny się sprawują...

Z każdej marki po 3 takie same marki samochodów i sprawdzić...

Bo teraz zaczyna się wykazywanie wyższość świąt bożego narodzenia nad wielkanocnymi...


Bez konkretnego testu nie będzie można określić...

Ja jeździłem na OME i teraz na Dobinnsonie... I jestem zadowolony bardziej z Dobinsonsa... Ale to moje zdanie...

Do każdej marki znajdą się jak i przeciwnicy jak i zwolennicy...

ODPOWIEDZ