Pali i po chwili gaśnie

Moderator: luk4s7

masek
Posty: 22
Rejestracja: 30 sie 2011, 13:56
Auto: LJ70,KZJ78
Kontakt:

Pali i po chwili gaśnie

Post autor: masek »

Witam mam problem z lj70 pali i po chwili gaśnie gdy dodaje gazu nie reaguje i gaśnie przed tą awarią wymieniałem cieknący wlew paliwa na nowy ale po tym auto normalnie jeździło zalałem zbiornik na full przejechałem 10km i było dobrze postawiłem auto na 2 dni odpaliłem auto i już zaczęły się kłopoty naładowałem akumulator na wszelki wypadek ale to nic nie dało postaram się zrobić film

Awatar użytkownika
kpeugeot
Klubowicz
Posty: 2522
Rejestracja: 24 cze 2009, 06:52
Auto: Taro(hilux) 3.0 V6
lj70 2LTII r1986
LJ78 2LT EFI 1991
Kontakt:

Re: Pali i po chwili gaśnie

Post autor: kpeugeot »

sprawdź czy paliwo dochodzi do pompy
jeśli tak to sprawdź czy zawór na pompie pyka po przekręceniu kluczyka w stacyjce

i najmniej prawdopodobnie że ci się zbiornik nie odpowietrza, odkręć korek wlewu paliwa i zobacz czy zassało powietrze przy zdejmowaniu

sprawdzając pompę najprościej zdjąć przewód z paliwem wchodzący do filtra paliwa i wpiąć go bezpośrednio do pompy paliwa, wtedy mijasz filtr paliwa w którym możesz mieć zamarznięta wodę i dlatego nie dochodzi paliwo i silnik nie pracuje

masek
Posty: 22
Rejestracja: 30 sie 2011, 13:56
Auto: LJ70,KZJ78
Kontakt:

Re: Pali i po chwili gaśnie

Post autor: masek »

Właśnie przy otwieraniu zbiornika strasznie zasysa dzisiaj go zapalilem i chodzi ale jak dodam gazu przy 2tys się dławi i nie ma mocy ???

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8447
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Pali i po chwili gaśnie

Post autor: Rokfor32 »

Zaczyna sie takie sprawdzanie od drożności filtra paliwa. Masz typowy objaw niedoboru paliwa, więc jest coś nie tak z przewodami, filtrem albo zbiornikiem (równie dobrze może być zasyfione sitko w zbiorniku). Jeżeli przy otwarciu korka zasysa to przynajmniej oznacza że układ jest szczelny, i można pominąć kontrolę rurek na przerdzewienie.

masek
Posty: 22
Rejestracja: 30 sie 2011, 13:56
Auto: LJ70,KZJ78
Kontakt:

Re: Pali i po chwili gaśnie

Post autor: masek »

Koledzy czy to że wymieniłem wlew paliwa do zbiornika ma to wpływ mogłem przecież popieprzyć przewody jest ich w sumie 5 dwóch nie da się pomylić ale pozostaje 3 ???

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8447
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Pali i po chwili gaśnie

Post autor: Rokfor32 »

Te przewody to odpowietrzenie zbiornika. Mogłeś pochrzanić, ale jeżeli przy otwartym korku nadal jest problem to przyczyna jest gdzie indziej.

Awatar użytkownika
kmiecio
Klubowicz
Posty: 565
Rejestracja: 04 gru 2010, 16:30
Auto: TOYTOYOWE szale?stwo :)
Kontakt:

Re: Pali i po chwili gaśnie

Post autor: kmiecio »

obstawiam że masz przerdzewiałe przewody wychodząc ze zbiornika paliwa i prowadzące do filtra, ale mogę się mylić

jezus
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: Pali i po chwili gaśnie

Post autor: jezus »

Przy wymianie mógł sie syf ( rdza ) posypac do paliwa i zatkac filtr......

masek
Posty: 22
Rejestracja: 30 sie 2011, 13:56
Auto: LJ70,KZJ78
Kontakt:

Re: Pali i po chwili gaśnie

Post autor: masek »

Dzięki Koledzy za wszystkie podpowiedzi pomogło gdy wymieniałem rurę wlewową do paliwa nie mogłem nałożyć starych przewodów i użyłem WD40 w dużej ilości dużo poszło w przewody :oops: :oops: a z tego co się dowiedziałem to WD wygania wodę z układu paliwowego wczoraj zapaliłem auto i pochodził z 20 minut i dzisiaj 10 minut i i przepalił wodę i hula wszystko dobrze wkręca się na obroty itp tak jak jeden z Kolegów powiedział nie palił bo woda zamarzła w filtrze paliwa i nie chciał zapalić postawiłem go garażu i już zapalił ale nierówno chodził i miał objawy braku paliwa ale wszystko jest dobrze :lol: :lol:

masek
Posty: 22
Rejestracja: 30 sie 2011, 13:56
Auto: LJ70,KZJ78
Kontakt:

Re: Pali i po chwili gaśnie

Post autor: masek »

Witam po miesiącu auto przestało kompletnie palić przez obudowę filtru paliwa z pompką zaczęło dostawać się powietrze uszczelka gumowa padła całkowicie nie da się naprawić pojechałem na szrot i od jakiegoś japońca założony filtr i pompką wszystko działa cacy.....

Awatar użytkownika
Kwiatec
Klubowicz
Posty: 4389
Rejestracja: 15 gru 2008, 10:49
Auto: TOYOTA Hilux
Kontakt:

Re: Pali i po chwili gaśnie

Post autor: Kwiatec »

masek pisze:Witam po miesiącu auto przestało kompletnie palić przez obudowę filtru paliwa z pompką zaczęło dostawać się powietrze uszczelka gumowa padła całkowicie nie da się naprawić pojechałem na szrot i od jakiegoś japońca założony filtr i pompką wszystko działa cacy.....
no włąśnie bo ta teoria z WD to taka z lekka kosmiczną mi się wydawała. aczkolwiek już nic raczej mnie nie zadziwia :mrgreen:

ODPOWIEDZ